Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #364
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2023-11-30 00:44)Gość napisał(a):  Dziwi mnie, że nikt z gminy, ani żaden z radnych nie przypomniał, że gmina w przyszłym roku dostatnie 250tys na kluby sportowe w ramach działań tzw. profrekwencyjnych. Nie trzeba byłoby dyskutować godzinę i zgłaszać poprawek. Pieniędzy na kluby w przyszłym roku będzie sporo.

Dobry wieczór,

przyznam, że nie wiedziałem. Uważam, że to powinni wiedzieć też pracownicy gminy i nas uświadomić.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec

(2023-11-19 10:27)Gość napisał(a):  Sprawa śmieci.
Podwyżka ok. są wyższe koszty, trzeba to przyjąć. Gmina nie powinna płacić za mieszkańców, ale:
Ja nie chcę płacić za innych. Ja cały czas widzę przepełnione kosze na odpady zmieszane gdzie trafia tam wszystko, bio, gruz itd.
Ludzie oprócz plastiku i szkła nie segregują odpadów np. bio a gruz nie trafia do Pszok.

W związku z tym proszę o pytania na sesji:

-Ile kontroli kompostowników przeprowadziła gmina i jakie były tego efekty w 2023r.?
-Ile kontroli deklaracji liczby osób w gospodarstwie było przeprowadzonych w 2023r. i jakie były tego efekty?
-Jak na przestrzeni ostatnich lat kształtuje się łączna liczba odpadów i jak to wygląda w poszczególnych frakcjach?
-Czy przeprowadzany kontrole posesji zgłoszonych jako niezamieszkałe, jeśli tak to w jaki sposób?


Sprawa oświetlenia
-Czy gmina złożyła wniosek do programu "Rozświetlamy Polskę"? Można tam uzyskać 80% dotacji na wymianę lamp na LEDy plus założyć system sterowania. To znacząco obniżyło by nam koszty oświetlenia.

Inwestycje
-Do Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych zgłosiliśmy:
Modernizacje budynków Samorządowego Ośrodka Kultury i Sportu Gminy Mielec
odnowa przestrzeni publicznej poprzez utworzenie miejsc rekreacji w Podleszanach
uzbrojenie terenów inwestycyjnych
budowa infrastruktury turystycznej w formie przystani kajakowej i miejsca dla kamperów na terenie gminy
przebudowa peronów przystankowych i zakup wiat
budowa ścieżek rowerowych

Jaka jest szansa na pozyskanie środków na te zadania?

-Jakie drogi są pierwsze w kolejce do złożenia wniosków do programów rządowych?


Z góry dziękuję pozdrawiam.


Dobry wieczór,

Pytania:
-Ile kontroli kompostowników przeprowadziła gmina i jakie były tego efekty w 2023r.?
-Ile kontroli deklaracji liczby osób w gospodarstwie było przeprowadzonych w 2023r. i jakie były tego efekty?
-Jak na przestrzeni ostatnich lat kształtuje się łączna liczba odpadów i jak to wygląda w poszczególnych frakcjach?
-Czy przeprowadzany kontrole posesji zgłoszonych jako niezamieszkałe, jeśli tak to w jaki sposób?

poruszyłem na komisji przed sesją ... kliknij

Mailem otrzymałem jeszcze poniższą "odpowiedź":
Przeprowadzono 40 kontroli kompostowników ( nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymi ).

Do października 2023 r. wszczęto 76 postepowań administracyjnych.



Pozdrawiam
Mariusz Kawalec

(2023-11-23 16:25)Gość napisał(a):  Nikt nie odpowiedział czy gmina złożyła wniosek do programu "Rozświetlamy Polskę" Powtórzę można tam uzyskać bardzo wysokie dofinansowanie na montaż lamp LED, ale też na nowoczesny system sterowania. Moglibyśmy włączać, wyłączać lampy jak chcemy i kiedy chcemy. Co drugą lampę, jedna ulice dłużej, drugą krócej itp.

A oprócz oszczędności, która jest niezaprzeczalna jest też kwestia dużo lepszego oświetlenia drogi niż zwykła lampą. Warto się przejechać z Mielca na Chorzelów. Tam idealnie widać różnicę. W Mielcu dużo jaśniej i tym samym bezpieczniej.
Była możliwość dostania dużego dofinansowania. Wnioski złożyło ponad 1100 gmin z całej Polski, a my z tego nie korzystamy...

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologi...amy-polske

Gmina złożyła jakieś małe wnioski. Chciałem spotkania z fachowcami, bo z mojej wiedzy wynika, że na oświetleniu ledowym w samorządach może nie być oszczędności. Niska żywotność lamp ledowych i ich koszt zakupu oraz moc bierna jaką pobierają może zniwelować zyski. Temat jest szeroki i może być zupełnie inaczej niż to pozornie wygląda. Sam w domu mam ledy, ale nie płacę za moc bierną. Firmy i oświetlenie uliczne to jednak bardziej skomplikowana materia.

Po to jest właśnie to forum, abyśmy wspólnie czuwali nad tym co możemy poprawić.
Dziękuję tym co angażują się i informują mnie/nas o różnych możliwościach, jednak i ja czasem coś mogę zapomnieć, przeoczyć. Proszę więc o wyrozumiałość.
Forum czytam, ale nie zawsze odpowiadam, co nie oznacza, że nie biorę wpisów pod uwagę.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2023-11-30 18:48


Wiadomości w tym wątku
Ośrodek Zdrowia w Woli Mieleckiejne tematy - Pacjent - 2013-01-11, 12:12
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - Tomasz Ortyl -Gmina Mielec - 2017-09-25, 09:30
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - TO JA jasiekz Zowirzbia - 2019-11-28, 14:01
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - Mieszkaniec W.M - 2021-01-03, 18:51
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - Mariusz K. - 2023-11-30 18:48

Skocz do: