Forum mieszkańców Woli Mieleckiej

Pełna wersja: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Witam.
Tu można umieszczać nasuwające się wnioski, propozycje i uwagi dotyczące Woli Mieleckiej.
Wypowiedzi, które będą obraźliwe będą usuwane.
Mariusz Kawalec


Poniżej przeniosłem kilka wpisów z innego tematu:

~KAROLINA~Napisano 27 listopad 2011 - 20:51
Jako matka dwuch kochanych synów chorych na astmę zwracam się do mieszkańców Woli Mieleckiej o poczucie obywatelskiej postawy i chrześcijańskiej miłości. Nadchodzą chłodne i niedługo mrożne dni. Zaczął się okres palenia w piecach CO. Smród który jest wynikiem palenia śmieci wyczuwalny jest w całej okolicy. Sąsiedzi czują i wiedzą kto jest trucicielem niestety milczą. Świadomość społeczna i chrześcijańska miłość bliżniego powinna poruszać sumienia tych którzy spalają swoje śmieci,oraz tych którzy o tym wiedzą, lecz milczą. KSIĄDZ PROBOSZCZ w swojej chomilji powinien zwrócić uwagę swoim owieczkom że ten proceder nie ma nic wspólnego chrześcijańską miłością bliżniego. A święta tuż tuż.Na temat przyłączenia nas do Mielca nie mam zdania.Przepraszam.~Mieczysw~ Napisano 28 listopad 2011 - 21:32
Na jednym z ostatnich wiejskich zebrań Pan radny Kołodziej poruszył problem braku wyznaczonego przejścia dla pieszych obok "Delikatesów Centrum". Chciałbym zainteresować Panów radnych o wiele bardziej niebezpiecaną sytuacją braku wyznaczenia przejścia z chodnika obok Pana Czechowicza na drugą stronę chodnika w kierunku mostu.Byłem świadkem kilku bardzo grożnych sytuacji spowodowanych agresywnym zachwaniem kierowców nadjeżdżajacych od strony Podleszan oraz skręcających w kierunku Podleszan.Uważam że wyznaczenie tego miejsca jest sprawą bardzo pilną.Nie czekajmy na nieszczęście.~ROBERT~Napisano 28 listopad 2011 - 22:01
Pan radny M.Kawalec chwała mu za to, pilnował należytego wykonania chodnika od szkoły w kierunku Trzciany.Zbulwetsowało Pana Radnego pozostawienie na środku chodnika słupa TP.Byly chyba zdjęcia w ;Korso;.Dlaczego nie bulwersują Pana cztery słupy w nowo wykonanym chodniku od krzyżówek na Podleszany.Czyżby to był rejon P.Kołodzieja.Panowie proporcja jeden do czterech.~stefan kisiel~ Napisano 29 listopad 2011 - 22:02
Przed ładnymi domami stoją wypasione bryki, a w piecach goście palą wszystko co się da spalić, trujac ludzi w koło, lub ukrytymi rurkami zakopanymi w ziemi spuszczają szambo do rowów lub do sąsiadów na puste działki, w nocy słychać tylko szum pracujących pomp ukrytych w beczkach, bo na wsi wszystko wolno robić, więc nie wiem, czy cześć mieszkańców nadaje się do mieszkania w mieście, skoro stamtąd przyszli na wieś, a co niektórym przeszkadza nawet głos kościelnego dzwonu,chętnie by go skasowali i mieli święty spokój.~PODATNIK~ Napisano 02 grudzień 2011 - 11:43
W zamieszczonym ostatnio na stronie internetowej gminy Mielec oświadczeniu, znalazło się pokretne tlumaczenie Pana Gacka wójta naszej gminy, na temat dużych podwyżek podatku, uchwalonego radnych gminnych.Potrzeba podwyżek podatku ma służyć na poprawę infrastruktury gminnej budowy,rozbudowy sieci kanalizacyjnej budowę chodników itp.Zgadzam się z tym że są takie potrzeby,ala czy jedynym sposobem zdobycia na to środków jest wkładanie łapy do naszych kieszeni?Chciałbym aby wójt powiedział nam mieszkańcom,jak wyglada na tle innych gmin powiatu mieleckiego i województwa wysokość i skuteczność w pozyskiwaniu środków z UE przez naszą gminę.Z informacji prasowych oraz dostepnych żródeł wynika że nasza gmina była i jest nadal na szarym końcu gmin naszego regionu w pozyskiwaniu tych środków.Ci sami nieudolni urzednicy którzy w poprzednich latach zaprzepaścili masę pieniędzy unijnych, gdyż nie potrafili opracowywać w sposób rzetelny i fachowy programów pozwalających pozyskiwać te środki nadal się tym zajmują.Kiedy wójt zacznie wdrażać program oszczędnościowy,poprzez ograniczenie ilości szkół podstawowych,ilości personelu obsługującyego pozostałe placówki,gminnch przedszkoli,,skrócić czas oświetlenia ulicznego,itp.Budowa nowej siedziby urzedu gminy w okresie kryzysu i braku środków w kasie gminy jest nieporozumieniem.Na takie inwestycje w dobie kryzysu pozwolić sobie może jedynie Kościół Katolicki, będący najwiekszym płatnikiem podatków w RP

stefan kisiel

Nasza Gmina chyba nie jest taka biedna skoro kupuje lokal za 930 tys.+koszty remontu. Zaciskanie pasa,kryzys oraz oszczędności to chyba jakieś frazesy. A może skoro tak jest to zwolnic częściowo z podatku mieszkańców, którzy ogrzewają domy gazem i nie trują ludzi wokoło. Czemu nikt z radnych nie wpadł na ten pomysł, chyba nie trzeba nad tym dużo myśleć tylko działać, tak jest w wielu miejscowościach. Panie Mariuszu niech Pan nie przejmuje się tymi głupotami wypisywanymi pod Pana adresem tylko Alleluja i do przodu.
Prawda niestety jest okrutna. Musimy wytrzymać jeszcze trzy lata do kolejnych wyborów i mieć nadzieję, że wtedy nastąpią zmiany na lepsze. Na SZANOWNĄ RADĘ nie ma co liczyć. Zgodnie z tym co mówi Mariusz Kawalec i co widać na nagraniach z sesji ogromna większość radnych głosuje tak jak chce Wójt. Na sesjach nie ma merytorycznej dyskusji tylko przedstawienie stanowiska gminy i posłuszne głosowanie. Nikt nie chce się narazić, bo pracuje w przedsiębiorstwie którego włascicielem jest gmina, albo dziecko jest nauczycielem w szkole którą utrzymuje gmina, itd. Pozostaje tylko pytanie dlaczego Wójt jest obrażony na Wolę skoro miał tu takie poparcie???

józek

Panie radny,
zgłoś Pan na sesji najbliższej wniosek by gmina sprzedała te dzialkę 28 arów i budynki (korso pisalo, że ponad 1400 m.kw.), ja to kupie i daje 1 mln. zarobicie 70 tysiecy. Skoro uznajecie, że to była zła decyzja rady to sprzedajcie.
Dziwie sie Gackowi, że sam tego nie kupił za takie pieniądze. Kredyt na 20 lat i z pensji by to spłacił albo sprzedał po 4 latach i miał w d. wybory i uzeranie sie z ludzmi.

Walerian

Szanowny Panie Józku muszę Panu powiedzieć że żaden szanujący się bank nie udzieli kredytu w wysokości 1 mil. zł. pod zastaw Pańskiego kurnika. Proszę się tak nie rozpędzać z tymi zakupami. Za ten kurnik może Pan najwyżej kupić kiosk z hod dogami i budkę z lodami na Hali Targowej.

Tadeusz

Przez pięć dni w tygodniu przywożę i odbieram swoją pociechę z przedszkola na Woli Mieleckiej.Przejeżdżam obok ustawionych tam kontenerów na opakowania plastykowe i szklane tuż przy drodze dojazdowej do przedszkola. Dziwi i zarazem bulwersuje mnie to że nikomu nie przeszkadzają usypane sterty różnych wymieszanych i porozbijanych opakowań obok zapełnionych kontenerów. Kilku moich znajomych najechało kołem na porozbijane szkło. Ostatnio spotkało to i mnie. Po powrocie do domu stwierdziłem że moja opona jest rozcięta. Tuż przed świętami doszedł spory nie planowany wydatek. Jeżeli ktoś z Państwa wie kto jest odpowiedzialny za uprzątnięci tego bałaganu i do kogo należą te kontenery proszę o informacje , gdyż będę chciał dochodzić odszkodowania za zniszczoną oponę. Oraz przestrzegam kierowców aby uważali przejeżdżając obok tego śmietnika na rozbite szkło. Gorzej będzie kiedy te śmieci przysypie śnieg.

Konrad

Panie Tadeuszu, teren na którym znajdują się te kontenery jest własnością Gminy Mielec. Rada Gminy Mielec uchwałą Nr.VI/35/2007 z dnia 25 kwietnia 2007 r. o ochronie środowiska, uchwaliła warunki utrzymania czystości i porządku jakie powinny obowiązywać na terenie Gminy Mielec. Jak wynika z powyższej uchwały to gmina powinna utrzymywać porządek na własnym terenie, i tym samym przestrzegać uchwalonego przez siebie prawa. Radził bym udać się do gminy i tą sprawę tam wyjaśnić. Jak znam życie, beton urzędniczy tej gminy pójdzie w zaparte. Winni będą wszyscy i wszystko tylko nie gmina.

davidov 1

(2012-09-22 10:55)Marcin Wójcik napisał(a): [ -> ]Prawda niestety jest okrutna. Musimy wytrzymać jeszcze trzy lata do kolejnych wyborów i mieć nadzieję, że wtedy nastąpią zmiany na lepsze. Na SZANOWNĄ RADĘ nie ma co liczyć. Zgodnie z tym co mówi Mariusz Kawalec i co widać na nagraniach z sesji ogromna większość radnych głosuje tak jak chce Wójt. Na sesjach nie ma merytorycznej dyskusji tylko przedstawienie stanowiska gminy i posłuszne głosowanie. Nikt nie chce się narazić, bo pracuje w przedsiębiorstwie którego włascicielem jest gmina, albo dziecko jest nauczycielem w szkole którą utrzymuje gmina, itd. Pozostaje tylko pytanie dlaczego Wójt jest obrażony na Wolę skoro miał tu takie poparcie???

Jak to nie wiesz o co Wójt jest zły. Chodzi mu o to głosowanie kto jest za a kto przeciw strefie. Jak dobrze pamietam to różnica była jeden albo dwa głosy.Mnie tylko jedno dziwi. Dlaczego w głosowaniu nie brali udział nasi radni. Przecież są mieszkańcami naszej wsi. Czyżby nie chcieli się nikomu narażać. Wójta napewno zdenerwowało również to chamskie wysąpienie tego (słowo obraźliwe) T.(bez nazwisk). Tacy ludzie to powinni się leczyć.

Walerian

Panie Davidov1 proszę aby Pan nie obrażał na tym forum innych osób, szczególnie mam tu na uwadze osobę Pana Wójta. Pan Wójt może być najwyżej nie zadowolony z obywatelskiej odwagi mieszkańców do zabierania głosu na tym forum. Zły to nie jest nawet pies, gdyż mówi się że jest agresywny. O co na pewno nie można posądzić naszego wójta.

mieczyslaw

Jestem bardzo zaniepokojony jakością wykonania wałów przeciw powodziowych na Wisłoce po stronie Woli Mieleckiej. Kiedy korona wału od strony Mielca ma szerokość 5m. to po naszej stronie zaledwie 1.5m. Co jest powodem takiej rażącej dysproporcji. Czyżby władze wojewódzkie zlecające wykonanie projektu tej inwestycji z góry zakładały że w przypadku kulminacyjnej fali powodziowej, woda ma przelać się na naszą stronę ? Proszę Panów radnych o pilne wyjaśnienie tej co najmniej dziwnej sytuacji w sensie traktowania życia i majątku obywateli po stronie prawo brzeżnej i lewo brzeżnej. Czyżby znowu byli ci lepsi i ci gorsi ?.

Konrad

Oczekiwałem że otrzymamy jasną odpowiedż na interpelację złożoną w imieniu mieszkańców, przez Radnego Kawalca, skierowaną w piśmie z dnia 15.12.2011r. W piśmie tym pytamy Wójta jak rozwiązać problem słupów stojących na środku chodnika od krzyżówek z drogą na Tarnów w kierunku Podleszan. Niestety, odpowiedz Wójta była nie jasna, w której więcej było politycznych rozgrywek niż interesujących nas informacji. Pominięto tu problem braku wyznaczonego przejścia dla pieszych, choć dotyczy to drogi powiatowej. Bulwersuje mnie obojętność i brak działania Wójta na tak rażące niedbalstwo urzędników gminy nadzorujących i zatwierdzających ten projekt. Znam z góry odpowiedz Wójta "to nie było za mojej kadencji". Ale Panie Wójcie, nic się nie zmieniło, ci sami urzędnicy funkcjonują nadal pod Pańskim nadzorem i nadal powtarzają te same błędy. Przykładem były słupy po środku nowo budowanego chodnika od szkoły w kierunku Trzciany.

Konrad

Czytam odpowiedzi na pisma Panów radnych skierowanych do Pana wójta w sprawie braku przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi na Podleszany oraz słupów tkwiących na środku chodnika przy tej drodze,oraz inne pokrętne odpowiedzi. Czytam te brednie i po prostu ogarnia mnie pusty śmiech,bo na nerwy i gniew szkoda mojego zdrowia. Pisząc w tych pismach takie dyrdymały, nie traktuje obywateli poważnie. Wyczuć można w nich nutę lekceważenia dla tych obywateli którzy są tą sprawą zainteresowani. Nie widać w nich odrobiny jeśli już nie samokrytyki, to choć by krytyki na niekompetencję niedbalstwo, arogancję i olewanie sprawy przez urzędników jakiego by to nie dotyczyło urzędu. Marnotrawione są przecież środki pochodzące z naszych podatków. Poglądy wójta zmieniają się wraz z długością trwania jego kadencji. Sprawy zwykłych obywateli zaczynają wójtowi coraz bardziej doskwierać, niczym bolący wrzód na na wypielęgnowanej d...e Pana wójta.

Mariusz

Panie Kawalec, dlaczego pan nie zamieścił filmików z głosowania w sprawie likwidacji szkól. Ja jako mieszkaniec Woli Mieleckiej chcę widzieć jakich radnych wybraliśmy.
(2012-09-22 11:07)Mariusz napisał(a): [ -> ]Panie Kawalec, dlaczego pan nie zamieścił filmików z głosowania w sprawie likwidacji szkól. Ja jako mieszkaniec Woli Mieleckiej chcę widzieć jakich radnych wybraliśmy.

Jak to nie zamieściłem? Proszę linka http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=194

Zerówka

Dlaczego blokuje Pan mój wpis?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
Przekierowanie