Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cmentarz w Woli Mieleckiej
Autor Wiadomość
Parafianin


Goście
Gość
 
Post: #1
Cmentarz w Woli Mieleckiej
Na ostatniej Sesji Rady Gminy Mielec był poruszony temat braku chętnych na zagospodarowanie terenów pod działalność gospodarczą. Panie Przewodniczący Rady Gminy i Panie Radny mam pytanie, czy nie należałoby rozważyć możliwości powstania na tych terenach nie zalewowych cmentarza parafialnego. Od kilu lat Wola jest parafią i potrzeba powstania cmentarza jest sprawą naglącą. Są liczne głosy mieszkańców którzy przychylają się do takiej koncepcji. Nie twórzmy na siłę nowych pomysłów które znowu zajmą kilka lat i z których nic nie wyjdzie. Kwestia powstania cmentarza jest sprawą naglącą w końcu są to tereny nasze wsi, i powinny w pierwszej kolejności służyć lokalnej społeczności.
2017-11-11 15:16
Gość


Goście
Gość
 
Post: #2
RE: odnawialne zrodla energii
A cmentarz to nie bardziej powinna byc inicjatywa parafi??
2017-11-16 10:41
Henryk


Goście
Gość
 
Post: #3
RE: odnawialne zrodla energii
Czyli uważasz że parafianie w tej sprawie nie mają nic do powiedzenia. Może parafianinowi chodziło właśnie o zmobilizowanie naszego proboszcza do podjęcia zdecydowanych kroków w tej sprawie. Brak zainteresowania parafii może być odebrana przez urząd gminy jako nie istotna sprawa nie mającą większego znaczenia dla społeczności naszej parafii. Po prostu może wystarczyło by zmobilizować naszego proboszcza do zajęcia się tą sprawą. Rada parafialna i radni, powinni w tej sprawie zacząć działać, w końcu jest to w interesie całej społeczności naszej parafii i w końcu wcześniej czy później przyjdzie nam się gdzieś pochować, najlepiej było by na swoim parafialnym cmentarzu. Sprawa godna jest podjęcia kroków, puki gmina nie przehandluje tego kawałka ziemi.
2017-11-20 14:42
Teresa


Goście
Gość
 
Post: #4
RE: odnawialne zrodla energii
Jest to ze wszech miar słuszna propozycja, którą na pewno poprą mieszkańcy naszej parafii. W powstanie cmentarza z wraz z księdzem proboszczem powinni współdziałać również nasi radni, rada parafialna i sami parafianie. Powstanie cmentarza była by to wielka sprawa dla naszej społeczności.
2017-11-21 13:53
Wiesław


Goście
Gość
 
Post: #5
RE: odnawialne zrodla energii
prośba do pana Kawalca aby przeniósł wątek cmentarza parafialnego do oddzielnego tematu, i żeby odniósł się do poruszanych kwestii brawo popieram i moja rodzina również. Jeśli by ta sprawa naprała tempa i doszła do skutku, panowie radni macie moje głosy mojej rodziny i sąsiadów i całej społeczności parafialnej w przyszłych wyborach.
2017-11-21 16:00
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #6
Cmentarz w Woli Mieleckiej
Ponieważ pojawiły się w innym dziale wpisy na temat powstania cmentarza w Woli Mieleckiej, temat przenoszę do osobnego wątku.
Liczę na kulturalną i rzeczową dyskusję.


Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
2017-11-21 19:34
Marzena


Goście
Gość
 
Post: #7
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Z powodu kurczenia się terenu cmentarza komunalnego i braku miejsca przeznaczonego na nowe groby, za kadencji prezydentury Pana Chodorowskiego pojawiły się liczne głosy w magistracie oraz wśród mieszkańców Mielca, ażeby ograniczyć pochówek osób zmarłych nie zameldowanych w Mielcu. Trzeba się liczyć z tym że temat z pochówkiem może znów powrócić. Wola Mielecka jako parafia powinna postarać się o stworzenie swojego cmentarza, nie ma powodu odkładać tego tematu na później kiedy nadarza się taka możliwość.
2017-11-22 17:30
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Szanowni Państwo.
W odpowiedzi na Wasze wpisy pozwoliłem sobie dziś złożyć interpelację w sprawie utworzenia cmentarza.
Link do interpelacji: http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=880

Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
2017-11-23 18:57
Niestary


Goście
Gość
 
Post: #9
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Proszę Państwa, żeby powstał cmentarz w Woli Mieleckiej to w bardzo dużej mierze zależeć to będzie od dobrych chęci obecnie panującego nam Pana wójta. Jak się gość uprze bo powiedzmy ma inne plany na zagospodarowanie tego kawałka ziemi to o cmentarzu możemy zapomnieć, co najmniej do kolejnych wyborów.
2017-11-29 17:30
ZYTA


Goście
Gość
 
Post: #10
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Nie wiem czy to prawda ale mówi się nieoficjalnie że tym terenem zainteresowana jest firma futrzarska zajmująca sie na dużą skalę hodowlą zwierząt futerkowych. Ile w tym prawdy to tylko sam Pan Wójt Piątek będzie wiedział. Wolałabym cmentarz niż tą hodowlę no ale co kto woli to osobny temat.
2017-12-02 18:53
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #11
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Poniżej przedstawiam link do odpowiedzi na na interpelację złożoną ... tu

http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=881

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2017-12-07 20:41
Grabarz


Goście
Gość
 
Post: #12
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Panie wójcie jak to jest z tą niby strefą????? Na zebraniu wiejskim w Woli Mieleckiej co jest do odtworzenia zapewnia Pan nas że strefy nie będzie ponieważ nie ma chętnych do inwestowania w ten interes. Na sesji Rady Gminy Pan i pański pracownik mówicie to samo co Pan na zebraniu wiejskim w Woli Mieleckiej. Udzielona odpowiedź jest pokrętna i mija się z prawdą. Zresztą prawda w wydaniu Pańskim to jest prawda półprawda i g....no prawda. Kręci Pan i mataczy. Warto było by żeby temu przyglądnęło się CBA. Pokrętną odpowiedzią nie popartą jasnym i precyzyjnym stanowiskiem, Pan w swojej postawie nie odbiega zupełnie od poprzednika, na którym tak gorliwie wieszał psy. Mam nieodpartą nadzieję że Pan podzieli los tego na którym tak chętnie się wyżywał. Zaczekamy do najbliższych wyborów wtedy Pana rozliczymy z tych wciskanych nam bajek!!!!!
PS. dziwna cisza Pan Kawalec który ma tyle zawsze na każdy temat do powiedzenia, zaniemówił, oczekiwał bym jakiegoś komentarza w tej sprawie.
2017-12-09 20:00
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #13
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
(2017-12-09 20:00)Grabarz napisał(a):  PS. dziwna cisza Pan Kawalec który ma tyle zawsze na każdy temat do powiedzenia, zaniemówił, oczekiwał bym jakiegoś komentarza w tej sprawie.

Jak Kawalec mówi - to źle, bo za dużo mówi.
Jak Kawalec nie mówi - to źle, bo nie mówi.
Jak mówi stanowczo - to źle, bo za ostro, jak mówię spokojnie - to źle, bo za spokojnie ... jak mogę Wam lepiej służyć?
Dałem Wam możliwość oglądania sesji, uruchomiłem niecenzurowane forum, staram się poruszać wszystko, o co mnie prosicie i dalej źle.


Wracając do tematu cmentarza, to sam jestem zaskoczony odpowiedzią Pana Wójta.
Nie ukrywam, że zawiodłem się na Panu Piątku (nie chodzi o cmentarz). Liczę, że ludzie na ładny uśmiech się nie dadzą nabrać.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec.
2017-12-10 14:09
Gość


Goście
Gość
 
Post: #14
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
A co konkretnie zrobił nasz kochany pan wójt że zawiodłeś się na nim?
2017-12-10 21:40
koka
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 23.9.2012
Reputacja: 0
Post: #15
RE: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Prawda jest brutalna - przed wyborami startujący na wójta wówczas radny Mariusz, podobnie jak ówczesna przewodnicząca Rady - Magda poparły obecnie panującego Wójta w obawie przed "panoszącym się" Kazimierzem - jako nadzieję na WIĘKSZĄ skuteczność (i kulturę)następcy. Przynajmniej takie miałem odczucie.
Stało się inaczej, nie wiem czy zadowolona jest Magdalena ze swojej decyzji, jak obecnie "układa się" w roli radnej z Wójtem, wiadomo że poza przychylnością rozbudowy szkoły w Jej miejscowości nie wiele się dzieje w tym zakątku.
Po pewnym czasie dostrzegam że zamiast władza dla nas jest odwrotnie, ciężko się doprosić o oczywiste załatwienie sprawy. Zamiast tego jest ciągła zwłoka, powierzchowność i zbycie "natręta".
Niewiele po wyborach już w "kuluarach gminnych" było słychać że byłoby załatwione ale "niektórzy radni" mogą robić problemy. (wiadomo kto)
Bycie wójtem to nie tylko sprzyjanie w załatwianiu posadek w samorządzie, szkołach, GOK-ach i temu podobnych. Po 3- latach mamy drugi PSL(nepotyzm) w gminie!
Dobrze że nie ma tylu wrzasków, kłótni co za poprzednika niemniej jednak są trudniejsze tematy jak oszczędności i z tym również trzeba się zmierzyć. GOK-i, szkoły, strażaki, LSZ-y, MPGK, to NIE CAŁA GMINA!!! Gdzie są zwykli mieszkańcy co nie należą nawet do Rady Sołeckiej, KGW itp? Czarę goryczy przelały gminne układy z sołtysami i negatywne obgadywanie Radnego M. za chęci lepszych zmian dla naszej społeczności.
Idąc co 4 lata na wybory głosuję w nadziei na lepsze jutro, lepszych włodarzy, pewnie więcej nie ma co iść. Sad
To tak patrząc na to z boku.
Wesołych Świąt!
2017-12-11 11:23


Skocz do: