Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Kulisy "władzy" Sołtysa w Woli Mieleckiej
Login:
Temat:
Ikona posta


Wiadomość:
Emotikony
:angel: :@ :blush: :s
:dodgy: :exclamation: :heart: :huh:
:idea: :sleepy: :-/ :)
;) :cool: :D :P
:rolleyes: :shy: :(  
Proszę wybrać numer: 5
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)





Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Mariusz K. - 2013-12-15 18:14
Jak zapowiadałem, tak zrobiłem.
Publikuję (tu) nagranie ze spotkania Rady Sołeckiej.

Mariusz Kawalec
Napisane przez Mariusz K. - 2013-12-04 23:32
Spełniając Pańską prośbę w najbliższym czasie umieszczę całe to nagranie w sieci.

Mariusz Kawalec
Napisane przez Wolanin - 2013-12-03 09:57
Panie Mariuszu, chamskie i agresywne zachowania niektórych radnych na zebraniach rady sołeckiej stało się normą i tylko nadchodzące wybory samorządowe mogą ten stan rzeczy zmienić. A tak swoją drogą, dobrze było by gdyby Pan zechciał udostępnić całe nagranie z tego posiedzenia. Ludzie w większości są ciekawi co planuje sołtys i rada, gdyż jak się orientuję to jest jawność w poczynaniach rządzących. Dziwi mnie jakaś dziwna awersja do mikrofonu i kamery niektórych radnych, czyżby chcieli coś ukryć przed mieszkańcami?
Napisane przez Mariusz K. - 2013-11-17 20:37
(2013-11-17 16:25)Kleopatra napisał(a):  Zauważyłam że niektóre osoby mają jakiś dziwny sentyment do tych betonowych przystanków, na których zapewne dużo spędzały wolnego czasu. Ja wolę zdecydowanie te przeszklone i estetyczne z przewiewem, gdzie nie czuć na nich zapachu moczu kału i wymiocin. Może niektórym taki chlew na przystankach nie przeszkadza, szczególnie tym którzy nie korzystają z komunikacji podmiejskiej, jak Pan radny. Przystanek autobusowy to nie jest dworzec z bufetem na którym można się rozgościć. Na przystanek przychodzę 5 minut przed odjazdem autobusu i na tym kończy się mój pobyt w tym miejscu.

Pani Kleopatro ma Pani rację, że ja nie korzystam z przystanków, ale nie chodzi tu też o żaden sentyment ani nic podobnego. To, że przystanki powinny być czyste nie podlega dyskusji. Pani głos jest drugim, który do mnie dotarł i popiera te nowe wiaty. Masę głosów odebrałem krytycznych i nawet niektóre, że to nam (radnym) się tego zachciało. Ja byłem przeciwny szklanym wiatom, bo w lecie nie dają cienia i nie chronią też tak przed deszczem i wiatrem jak te betonowe. To jednak też nie było istotą problemu. Sposób w jaki zostały one wprowadzone do realizacji był dla mnie nie do przyjęcia. Ludzie nie mięli tu nic do powiedzenia, a widać było znaczny sprzeciw na zebraniu. Zarówno ja jak i sołtys możemy mieć złe jak i dobre pomysły, ale nie mamy prawa używać podstępnych zagrywek aby wyszło "na moje". W tym wypadku demokracja polegała na tym, że każdy przedstawi swoje argumenty, a ludzie zdecydują. W tym przypadku sołtys pokazał, że będzie tak jak on chce. Ja tylko nie chcę, aby ktoś fałszywie mówił, że to radni chcieli takie przystanki.


Mariusz Kawalec
Napisane przez Kleopatra - 2013-11-17 16:25
Zauważyłam że niektóre osoby mają jakiś dziwny sentyment do tych betonowych przystanków, na których zapewne dużo spędzały wolnego czasu. Ja wolę zdecydowanie te przeszklone i estetyczne z przewiewem, gdzie nie czuć na nich zapachu moczu kału i wymiocin. Może niektórym taki chlew na przystankach nie przeszkadza, szczególnie tym którzy nie korzystają z komunikacji podmiejskiej, jak Pan radny. Przystanek autobusowy to nie jest dworzec z bufetem na którym można się rozgościć. Na przystanek przychodzę 5 minut przed odjazdem autobusu i na tym kończy się mój pobyt w tym miejscu.
Napisane przez Mariusz K. - 2013-11-17 12:12
Pieniądze, które mają być na tą placówkę wsparcia dziennego będą z puli na sport i na szkoły. Nam mówiono przy powstawaniu tej placówki, że dzieci będą miały tam specjalistów do dyspozycji. Teraz to funkcjonuje podobnie jak świetlica szkolna, więc mija się to z założeniem, a pieniądze się rozchodzą. Ja jestem za tym, że to ma być placówka wsparcia dziennego, gdzie faktycznie specjaliści pracują nad rozwojem tych potrzebujących dzieci. Dzieci, które tam trafiają też powinny być oczywiście te, które potrzebują takiego wsparcia.
Jak mówiłem na sesji nie jestem przeciwny placówce wsparcia dziennego, tylko chciałbym, żeby działała tak jak nam mówiono na początku. Przeciwny jestem obecnej formie.

Do OBSERWATORA
Co do Rzędzianowic to chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten chodnik jak najbardziej, im się należy. Jako radny gminny mam dbać o rozwój całej gminy. Zapewniam, że gdybym ciągnął tylko do siebie nic bym nie zyskał. Jeżeli ktoś zarzuca mi, że nic nie robię dla naszej miejscowości to nawet nie będę się do tego odnosił. Co do turnusów "zdrowotnych" nic o tym nie wiedziałem. Dziękuję za uwagi. Konstruktywna krytyka zawsze jest wskazana.

Mariusz Kawalec.
Napisane przez OBSERWATOR - 2013-11-17 11:39
Chciałbym spytać radnego Kawalca kto głosował na niego, czy byli to mieszkańcy Chorzelowa,Rzędzianowic czy mieszkańcy Woli Mieleckiej, bo wydaje mi się że ci ostatni. W takim razie Panie Kawalec czyich interesów pan pilnuje. Z tego widać że Panu bliższe są Rzędzianowice dla których Pan załatwił ponad dwukilometrowy chodnik. Radnej PATERAKOWJ pragnę również przypomnieć że za wójta Ochalika dzieci ze szkoły w Chorzelowie regularnie wyjeżdżały na dwutygodniowe turnusy nazywane "zdrowotnymi"do Krynicy Zdroju. Czy wtedy radna zatroszczyła się o dzieci podatników z innych sołectw. Ja wiem czyje dzieci wyjeżdżały i jak to było załatwiane. Pani PATERAK więcej pokory a mniej obłudy i zakłamania.
Napisane przez GOŚĆ - 2013-11-17 09:36
Panie radny, ma Pan jakąś chorobliwą obsesję na punkcie poczynań sołtysa, a poza tym jest Pan tak zadufany w swoich przekonaniach że tylko Pan chce dobrze dla wsi a kto się z Panem nie zgadza ten jest wrogiem. Ostatnie wystąpienie na posiedzeniu sesji Rady gminy na którym tak chętnie i zawzięcie walczył pan o to żeby zabrać pieniądze przeznaczone dla dzieci specjalnej troski, bo przez to zmniejszy się pula pieniędzy dla klubu, świadczy tyko o tym że ważniejszy jest dla Pana elektorat piłkarsko strażacki niż troska o dzieci. Tylko żeby Pan się nie przeliczył jak dwaj prominentni kandydaci w ostatnich wyborach do rady gminy i nie obudził się z ręką w nocniku. A jeśli chodzi o dwa zdewastowane przystanki, gdyż nie jest to pierwszy taki przypadek pomyliły się Panu skutek z przyczyną, bo nie jest powodem tego sołtys ani szklany przystanek tylko wodogłowie tych pokurczów którzy go zniszczyli. Jestem bardzo ciekaw czy zgłosił Pan ten fakt dewastacji policji, skoro został tak dokładnie obfotografowany.
Napisane przez Gość - 2013-10-01 05:57
A tu do kamery: ''weź to schowej - Mówię ci!!!"

hej.mielec.pl/galeria/go:7/art3858.htmlBlush
Napisane przez Gość - 2013-05-28 10:54
Widzę że na Woli dojdzie niedługo do linczu z uwagą będziemy się przyglądać i oczywiście kibicować wam tak trzymać!!!
Takie pyskówki, gierki, szarpanina to tylko wyraz buractwa żadna ze stron nie popuści o Woli słyszała już cała Polska żenada
Napisane przez Gość - 2013-05-01 11:01
(2013-04-24 09:30)Lisek_cwany napisał(a):  Widzę że komentarze do wątku o zebraniu z 14 kwietnia - na oficjalnej stronie - zostały sprytnie usunięte.
Sprytnie bo pozostała informacja mającym się odbyć 10 kwietnia zebraniu została pozostawiona - aby dać czytelnikowi przeświadczenie że od dawna nic nie było modyfikowane - czyli żadnych komentarzy tez nie było.
Ot…. cwane liski. Sołtysy, Mariany i inne zgniłe gminne cwaniaczki.
Nieładnie tak zafałszowywać publiczną informacje.

Kawalec ty buraku, wieśniaku, pajacu!!!
Napisane przez Lisek_cwany - 2013-04-24 09:30
Widzę że komentarze do wątku o zebraniu z 14 kwietnia - na oficjalnej stronie - zostały sprytnie usunięte.
Sprytnie bo pozostała informacja mającym się odbyć 10 kwietnia zebraniu została pozostawiona - aby dać czytelnikowi przeświadczenie że od dawna nic nie było modyfikowane - czyli żadnych komentarzy tez nie było.
Ot…. cwane liski. Sołtysy, Mariany i inne zgniłe gminne cwaniaczki.
Nieładnie tak zafałszowywać publiczną informacje.
Napisane przez Jarząbek - 2013-04-21 19:15
(2013-04-21 12:22)Gość napisał(a):  Kulisy twojej władzy chyba... W głowie ci się miesza chciałeś z woli zrobić miasto to do tego miasta się wyprowadz i nie rób z siebie pana boga bo dużo gadasz tylko to są głupoty. Narobiles problemów woli i innym wsią obok chcesz rządzić to firmę założ i rządz a od tego co gadasz uszy bolą i jeszcze z ludzi pośmiewisko robisz do więzienia cię wsadzić powinni bokser się znalazł... Dobra rada założ firmę developerską będziesz sprzedawał to co masz w głowie czyli pustostany.

Kawalec a teraz powiedz całej polsce jakim gburem jesteś i co zrobiłeś na meczu... Bawią cię remixy z udziałem ludzi i ich wypowiedzi? Nic tylko powinni ci karę za zniewagi wlepic. Duże dziecko filmami się bawi. Nic dziwnego ze baby nie masz żadna takiego gbura nie chce.

To mówiłem ja, „Jarząbek”
Trener Mariana
Napisane przez Gość - 2013-04-21 12:22
Kulisy twojej władzy chyba... W głowie ci się miesza chciałeś z woli zrobić miasto to do tego miasta się wyprowadz i nie rób z siebie pana boga bo dużo gadasz tylko to są głupoty. Narobiles problemów woli i innym wsią obok chcesz rządzić to firmę założ i rządz a od tego co gadasz uszy bolą i jeszcze z ludzi pośmiewisko robisz do więzienia cię wsadzić powinni bokser się znalazł... Dobra rada założ firmę developerską będziesz sprzedawał to co masz w głowie czyli pustostany.

Kawalec a teraz powiedz całej polsce jakim gburem jesteś i co zrobiłeś na meczu... Bawią cię remixy z udziałem ludzi i ich wypowiedzi? Nic tylko powinni ci karę za zniewagi wlepic. Duże dziecko filmami się bawi. Nic dziwnego ze baby nie masz żadna takiego gbura nie chce.
Napisane przez Gość - 2013-04-21 07:44
Soboń ty stary *****
Ten wątek ma jeszcze 15 odpowiedzi. Przeczytaj całość.