Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana kopciuchow
Autor Wiadomość
Gość

Goście
Gość

Wymiana kopciuchow
https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/5...rzeby.html

Czy u nas nie można zrobić podobnego projektu? Choćby 100tys my + drugie tyle powiat i mamy kilkadziesiąt kopciuchow rocznie mniej.
Dla mnie wymiana starych powyżej 10 letnich pieców powinna być priorytetem nawet przed kanalizacja. To wpływa też na brak popiołu w śmieciach. Jest program czyste powietrze ale dla części osób to za małe wsparcie.

Panie Mariuszu proszę o wyjście z taką inicjatywą.
2020-06-07 11:38
Gość

Goście
Gość

RE: Wymiana kopciuchow
Na stronie UG ogłoszony jest przetarg na wymianę pieców i wymienników cwu. Przetarg ogłoszono na początku maja . Jest także nabór na pompy ciepła z dofinansowaniem . Ludzie od czasu do czasu zaglądajcie na strony urzędów czy to gminy czy starostwa to naprawdę nie boli.
2020-06-07 13:08
Gość

Goście
Gość

To jest czyste powietrze, chodzi o dodatkowe wsparcie. Trochę wiedzy kolego.
Są osoby, którym ciężko znaleźć wkład własny. Skoro Mielec ma taki projekt to tym bardziej u nas by się przydał.
2020-06-10 12:07
Gość

Goście
Gość

Wiele osób nie ma oddanych domów do użytku. W takim wypadku nie mają żadnego wsparcia.
2020-06-11 13:32
Gość

Goście
Gość

Ja mam właśnie taką sytuację. Dom wybudowany w 2005, ale dopiero teraz oddany do użytku. Pięć już stary, chciałbym wymienić, ale żadnej dotacji na to nie dostane, bo dom traktowany jako nowy, a sąsiad wymienił właśnie kilkuletni piec z dotacja. Jak gmina chce pomóc w wymianie pieców? Proszę o podjęcie tematu.
2020-08-17 20:32
Gość

Goście
Gość

W związku z koniecznością wymiany pieców które mają powyżej 10 lat do końca roku pytanie czy gmina planuje wsparcie finansowe dla mieszkańców?
2021-02-02 16:46
Gość

Goście
Gość

Podobne plakaty powinny być też u nas:

https://mobile.twitter.com/smog_wawerski...73/photo/1

Większość posiadaczy starych pieców nawet nie wie, że jest termin do kiedy trzeba wymienić pięć.
2021-03-06 16:30
QWERTY

Goście
Gość

Nie neguję potrzeby wymiany kopciuchów na jakieś bardziej ekologiczne źródła ogrzewania, jednak chciałbym trochę z innej beczki, jakoś niedawno byłem w mieszkaniu na osiedlu - kaloryfery grzeją jak jasny gwint, na zewnątrz było ciepło - bardzo ciepło, z ciekawości zacząłem oglądać okna w blokach większość albo powiedzmy wiele z nich było otwarte więc ja się pytam czy to wieś powinna oszczędzać energię czy raczej miasto ma tu spore pole do popisu (jeden blok to jak cała wioska), kto tu kogo oszukuje, na wsi jak jest tak ciepło nikt chyba w piecu nie pali. To było tak
à propos wszystkich tych miejskich ekologów którzy płaczą jak ich trują okoliczne wsie.
2021-03-07 20:13
Gość

Goście
Gość

Moja siostra dostała nr. 33, a dotacji na wystarczyć na 25 pieców. Myślę, że warto zwiększyć razem z powiatem kwotę na dotacje jeszcze w tym roku. Skoro ludzie chcą i tak naprawdę muszą to dajmy im możliwość finansową. Pozdrawiam.
2021-08-05 08:30

Skocz do: