Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spółka Wodna
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #1
Spółka Wodna
Proponuję po opanowaniu sytuacji powodziowej zająć się tym komunistycznym tworem jakim jest Spółka Wodna. Nie może tak być, że zbiera się składki od ludzi i NIC się nie robi, to jest jakieś chore. Winę za to co się ostatnio działo ponoszą właśnie Spółki Wodne oraz ich organy nadzorcze. Uważam, że w tej sprawie warto byłoby założyć pozew zbiorowy wspólnie wynająć prawnika i zrobić wreszcie raz na zawsze porządek z dziadami. W takim kraju jak Stany już by z dziesięciu prawników stało z gotowymi kwitami do podpisania (no cóż ale u nas)
2019-05-25 23:01
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Spółka Wodna
(2019-05-25 23:01)Gość napisał(a):  Proponuję po opanowaniu sytuacji powodziowej zająć się tym komunistycznym tworem jakim jest Spółka Wodna. Nie może tak być, że zbiera się składki od ludzi i NIC się nie robi, to jest jakieś chore. Winę za to co się ostatnio działo ponoszą właśnie Spółki Wodne oraz ich organy nadzorcze. Uważam, że w tej sprawie warto byłoby założyć pozew zbiorowy wspólnie wynająć prawnika i zrobić wreszcie raz na zawsze porządek z dziadami. W takim kraju jak Stany już by z dziesięciu prawników stało z gotowymi kwitami do podpisania (no cóż ale u nas)

To co nas spotkało jest efektem zaniedbań nie tylko spółek wodnych. Po tym co zobaczyłem, uważam, że Wola Mielecka ma problemy z odwodnieniem na całym swoim terenie. Uważam również, że winnych zaniedbań jest więcej.
Pomysł uważam za dobry. Czekam na akcję oddolną, bo przez czyjeś zaniedbania mieszkańcy przeżywali horror i ponieśli straty.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2019-05-26 20:24
Gość


Goście
Gość
 
Post: #3
RE: Spółka Wodna
Czy na spotkaniu w sprawie podtopień mieszkańcy zostali "sprzedani" za miskę ryżu, bo skoro min. sołtysi z Chorzelowa i Książnic (swoją drogą osoby publiczne) domagali się tajności tego zgromadzenia to chyba mieli jakieś istotne powody.
Swoją drogą proszę sobie przestudiować ten artykuł:
http://www.wspolnota.org.pl/aktualnosci/...u-komisji/
oraz
https://funduszesoleckie.pl/?p=662
Według powyższego nikt nie ma prawa zabronić rejestracji obrazu, czy dźwięku z tego typu zgromadzeń, wy tam nie rozważaliście strategi na wypadek ataku zielonych ludzików tylko chodziło o żywotne i całkiem przyziemne interesy mieszkańców gminy. Myślę że podejście jakie reprezentuje Przewodniczący RG raz że jest bezpodstawne to na dodatek jest bezprawne (art 61 Konstytucji RP), a skoro tak to ten Pan zaczyna stąpać po cienkim lodzie. Podejrzewam również , że to z jego inspiracji wynikło to, że co poniektórzy "domagali się" .
Nie podoba mi się postawa jaką ostatnio reprezentuje Pan PRG, myślę , że MY mieszkańcy mamy prawo wiedzieć z pierwszej ręki, jakie jest stanowisko zarówno władz jak i choćby osób które za nasze pieniądze i w naszym imieniu mają obowiązek utrzymywać urządzenia melioracyjne w stanie należytym, mamy prawo wiedzieć kto i w jakim stopniu zawinił, bo w to że ktoś ponosi odpowiedzialność za taki stan rzeczy to chyba już nikt nie wątpi.
2019-06-06 21:56


Skocz do: