Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarka śmieciowa
Autor Wiadomość
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #1
Gospodarka śmieciowa
W związku ze zbliżającą się sesją śmieciową, proponuję tu na forum dyskutować, ewentualnie zadawać pytania.

Więcej tu: http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=390

Mariusz Kawalec
2013-03-12 20:21
koka
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 23.9.2012
Reputacja: 0
Post: #2
RE: Gospodarka śmieciowa
Zbliża się ważna sesja - (ŚMIECIOWA). Niepokoi mnie jeden z podpunktów w którym cyt:
"§9.1. Ustala się następujące minimalne pojemności pojemników lub worków przeznaczonych
do zbierania niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych:
1) na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy w budynkach
jednorodzinnych, jeżeli z takiego pojemnika lub worka korzysta:
a) do 5 osób włącznie – w rozmiarze 120 dm3;
b) powyżej 5 osób – jeden pojemnik lub worek o rozmiarze 240 dm3 lub 2 pojemniki lub
worki w rozmiarze 120 dm3."
Mam więc rozumieć że np. 6-7 osob. rodzina będzie zmuszona kupić worki lub droższy pojemnik 240l?
Do tej pory wystarczył poj. 120l i dla uzupełnienia popiół się dosypywało
2013-03-12 20:22
Konrad


Goście
Gość
 
Post: #3
RE: Gospodarka śmieciowa
Par.14.1 i 2 nie precyzuje jakie mają mieć rozmiar kosze uliczne, jak często i przez kogo mają być usuwane z nich śmieci. Par.2 pkt.4 kto będzie określał ilość i kryteria z kąt pochodzi materiał budowlany z remontu czy z budowy.

Par.9.3 pkt.1 co oznacza określenie odpady wielomateriałowe. Prosiłbym o precyzyjne określenia.
2013-03-16 17:15
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #4
RE: Gospodarka śmieciowa
(2013-03-16 17:15)Konrad napisał(a):  Par.9.3 pkt.1 co oznacza określenie odpady wielomateriałowe. Prosiłbym o precyzyjne określenia.

Wielomateriałowe to np. kartony z soku.
2013-03-17 23:06
Konrad


Goście
Gość
 
Post: #5
RE: Gospodarka śmieciowa
Prosiłem o precyzyjne określenie, a nie o kartony z soku i tyle.
2013-03-18 10:00
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Gospodarka śmieciowa
(2013-03-18 10:00)Konrad napisał(a):  Prosiłem o precyzyjne określenie, a nie o kartony z soku i tyle.

Ja to rozumiem, że są to odpady, które w swojej zawartości mają więcej niż jeden (główny) składnik. Kartony po sokach mają w sobie papier, folie, plastik. Odpady tego typu uważam za wielomateriałowe.
Jeżeli jednak ma Pan obawy, że to jest nieprecyzyjne określenie proszę określić swoje obawy, a ja poruszę to dziś na sesji.
2013-03-18 10:44
koka
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 23.9.2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Gospodarka śmieciowa
No to pojechali na całego z tymi śmieciami ja czytam na hej. mielec jaką zachętę zrobiono dla segregujących(przy 4-osob. rodzinie ~ tyle co było) a jak nie - płacić drugie tyle więcej.?
Nóż się w kieszeni otwiera. Jak mieszkańcy zobaczą taką politykę gminy nie będą skorzy do podłączeń kanalizacyjnych
Bo kto zagwarantuje że za rok - dwa woda z kanal. nie będzie kosztowała 15zł?
2013-04-08 18:39
Karol


Goście
Gość
 
Post: #8
RE: Gospodarka śmieciowa
Poziom wiedzy radnego Sikory jako przewodniczącego komisji rewizyjnej jest porażający. Człowiek nie przeczytał dokładnie, albo w ogóle ustawy śmieciowej mądrzy się i plecie kompletne bzdury, tym samym ośmieszając się. Radny Sikora mówi; jeżeli zbierzemy więcej pieniędzy od ludzi, to one się nie zmarnują, można je przeznaczyć na budowę chodników. Ustawa śmieciowa mówi wyraźnie, że nadwyżki pieniędzy zebranych od ludzi z opłat za śmieci nie można przeznaczyć na inny cel, jak na cele związane z segregacją śmieci, koniec kropka. Panie radny, więcej pokory i czytać jeszcze raz czytać.

Mam pytanie do Pana. Dlaczego potraktowano w sposób uprzywilejowany gospodarstwa jedno i dwu osobowe, a gospodarstwa trzy osobowe podciągnięto powiedzmy pod pięcio, sześcio czy więcej osobowe. Czyżby komuna wróciła?
2013-04-09 15:41
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Gospodarka śmieciowa
(2013-04-09 15:41)Karol napisał(a):  Mam pytanie do Pana. Dlaczego potraktowano w sposób uprzywilejowany gospodarstwa jedno i dwu osobowe, a gospodarstwa trzy osobowe podciągnięto powiedzmy pod pięcio, sześcio czy więcej osobowe. Czyżby komuna wróciła?

Rozumiem, że to do mnie pytanie.

Na komisjach była "walka" pomiędzy podziałem na trzy obecnie zaproponowane grupy:
1 osobowe
2 osobowe
3 i więcej osób

Ja natomiast złożyłem wniosek z podziałem na cztery grupy:
1 osobowe
2 osobowe
3-5 osób
6 i więcej osób
Uważałem, że podział na cztery grupy będzie bardziej sprawiedliwy, ale 8 radnych wybrało podział na 3. Za moim podziałem opowiedziało się 7 radnych czyli większość zadecydowała o podziale na 3 grupy.
Celem jaki w każdym z przypadków przyświecał radzie była polityka prorodzinna. Ale gospodarstwa 1 i 2 osobowe to przeważnie emeryci, którzy też mają problem "związać koniec z końcem" więc nie chcieliśmy przychylić się do propozycji Wójta aby samotny emeryt płacił tyle samo co dwie osoby.
Uprzywilejowane jednak są gospodarstwa wieloosobowe.

Jeżeli macie jakieś pytania pytajcie w miarę możliwości i wiedzy odpowiem.
2013-04-09 17:35
Zyga


Goście
Gość
 
Post: #10
RE: Gospodarka śmieciowa
Chciałbym się dowiedzieć, kiedy zostanie opublikowany, uchwalony przez Radę gminy, Regulamin o utrzymaniu czystości i porządku na trenie Gminy Mielec, oraz Uchwała Rady gminy w sprawie sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości.
2013-04-10 09:20
SWAT


Goście
Gość
 
Post: #11
RE: Gospodarka śmieciowa
Czy Rada Gminy rozważała podjecie takiej uchwały w postaci regulaminu na mocy którego będzie możliwa dopłata za wywóz śmieci, z której mogły by skorzystać osoby w trudnej sytuacji materialnej, np; ubodzy, niepełnosprawni czy osoby chore w podeszłym wieku, dla których tak drastyczna zmiana cen może być nie do udźwignięcia?
2013-04-10 12:12
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Gospodarka śmieciowa
W odpowiedzi do Zyga umieszczam regulamin http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=411 Jedną z wielu zmian w tym regulaminie jakie są po moich sugestiach jest zmiana, że od maja do września wywóz odpadów komunalnych będzie co dwa tygodnie, a nie co miesiąc.

W odpowiedzi do SWAT Po zmianach w ustawie jest możliwość, aby osoby w trudnej sytuacji materialnej były dotowane przez gminę. Trzeba przedstawić Wójtowi odpowiednie dokumenty spełniając warunki określone odrębnymi przepisami. Jakie to są dokumenty i kwoty proszę dowiadywać się już w gminie.

Mariusz Kawalec
2013-04-10 14:25
Modraszka


Goście
Gość
 
Post: #13
RE: Gospodarka śmieciowa
Z nieskrywaną wręcz wściekłością w brutalny sposób radny Sikora próbował nie dopuścić do głosu radnego Kawalca, który ze wszech miar godną pochwały determinacją usiłował jeszcze przed samym głosowaniem, doprecyzować i wyjaśnić niektóre sprawy związane z opłatami za wywóz śmieci. Radny Sikora już niejeden raz, swoim żałosnym postępowaniem ośmieszył siebie i Radę.
2013-04-14 09:02
Tadek


Goście
Gość
 
Post: #14
RE: Gospodarka śmieciowa
Pan Sikora stawia się ponad prawem, uzurpując sobie to, co przynależy Przewodniczącemu Rady. Brak reakcji ze strony Przewodniczącej Rady zrzucam na karb braku doświadczenia Pani Przewodniczącej. Mam jednak nadzieję że więcej do takich nadużyć nie zgodnych z prawem z jego strony nie będzie dochodziło.
2013-04-14 12:01
wyborca1000


Goście
Gość
 
Post: #15
RE: Gospodarka śmieciowa
Dziś byłem w Podleszanach oddać deklarację na śmieci stwierdzam że w urzędzie gminy mielec pracują debile albo nie rozumieją deklaracji które sami wysyłali do mieszkańców.
Oddaję wypełnioną deklarację a jakaś śmieszna Pani pyta mnie ile osób mieszka w domu odpowiadam że na drugiej stronie jest napisane 3 i więcej powtarza pytanie ile osób zamieszkuje ja odpowiadam jak poprzednio ona dalej mnie męczy ile konkretnie. Ludzie przecież 3 i więcej nie ma już wpływu na opłatę niech idzie do meldunków i sprawdzi. Siedzi pinda nafuczona przede mną ustawiała jakąś kobicinę ze wsi tonem co najmniej władczym ja się pytam jaki przyjazny urząd. Urzędnicy są jak cztery litery od pewnej czynności aby pomagać wyjaśniać i to grzecznie z uśmiechem na twarzy życzę sobie. Tylko wziąć pałę i lać
2013-05-14 12:36


Skocz do: