Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarka śmieciowa
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #61
RE: Gospodarka śmieciowa
Całą tą segregację odpadów można o kant d**y potłuc dzisiaj się przypatrzyłem na Podleszanach szkło owszem osobno ale już papier i tworzywo razem do jednej przegrody na samochodzie. I ktoś mi będzie mówił, że oni kontrolują, sprawdzają i edukują jak przed samochodem gościu patrzy co jest w worku robi jakieś fotki worków (bo nie było kodów - nie było i nie będzie nawiasem mówiąc) i nr domu a potem wszystko pier*olnie razem na samochód i wymiesza to ja się pytam na ch*j moja robota z segregacją? Czy ktoś k*rwa ogarnie wreszcie to bezhołowie?
Za dwa lata poziom recyklingu w gminach ma wynieś 50% jak Gmina chce to osiągnąć - przez naklejanie kodów na workach, przez bezmyślne odbieranie ich i ponowne mieszanie tego co już było podzielone wstępnie na różne gatunki odpadów. A jeszcze taki cymbał na sesji pieprzy kocopoły, że oni sprawdzają kontrolują pouczają jakieś protokoły piszą i, że tak naprawdę to jest dobrze. Nie jest dobrze ludzie to widzą i krew ich zalewa, że jakaś pinda z gminy czepia się o jakieś kody na workach (które są wymagane bezprawnie zresztą) a śmieci i tak ładowane są razem ludzie co to jest za poje*ana polityka.
2018-07-02 13:06
Gość


Goście
Gość
 
Post: #62
RE: Gospodarka śmieciowa
Interesuje mnie sprawa stawki za wywóz szamba.
Sam jestem zmuszony ponosić opłaty jakie życzy sobie przewoźnik za ten wywóz uważam, że są wysokie ale niech mnie ktoś oświeci bo nie rozumiem jakim prawem gmina ma dyktować ceny jakie dany przedsiębiorca ustala za swoje usługi? Nie rozumiem tego, dlaczego nie ustala cen chleba, masła czy czegokolwiek innego. Gmina mogłaby takie ceny dyktować gdyby dopłacała do takiego wywozu to jak to jest, że jako przedsiębiorca nie mogę dyktować sobie własnych cen (dodam że ja akurat nie wykonuję w/wym usług i nie jestem w jakikolwiek sposób związany z ludami którzy to robią) to rynek ma weryfikować popyt a nie regulacje gminy. Tego typu uchwały są żywcem z epoki PRL, a podobno żyjemy w wolnym kraju.
To niby czym taki Serafin będzie tych krnąbrnych przedsiębiorców dyscyplinował - pasem, a może odbierze im zezwolenie na przewóz szamba to wtedy chyba sam to gówno taczkami będzie woził. Uważam, że na sesjach należy kierować pretensje do gminy ale nie o to że za dużo biorą za wywóz tylko dlaczego nie zrobiono nic aby temu zaradzić (własny beczkowóz, może dotowanie wywozów) a od przedsiębiorców odpieprzyć się, nikt nie będzie robił komuś prezentów, zresztą gmina też prezentów mieszkańcom nie robi.
2018-07-04 12:59
dankaic
Offline

Zarejestrowani
Aktywny użytkownik
Dołączył: 13.6.2018
Reputacja: 0
Post: #63
RE: Gospodarka śmieciowa
dziekuje za informacje.
2018-09-27 11:00
zizi22
Offline

Zarejestrowani
Aktywny użytkownik
Dołączył: 17.8.2018
Reputacja: 0
Post: #64
RE: Gospodarka śmieciowa
super
2018-09-27 11:24


Skocz do: