Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarka śmieciowa
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #61
RE: Gospodarka śmieciowa
Całą tą segregację odpadów można o kant d**y potłuc dzisiaj się przypatrzyłem na Podleszanach szkło owszem osobno ale już papier i tworzywo razem do jednej przegrody na samochodzie. I ktoś mi będzie mówił, że oni kontrolują, sprawdzają i edukują jak przed samochodem gościu patrzy co jest w worku robi jakieś fotki worków (bo nie było kodów - nie było i nie będzie nawiasem mówiąc) i nr domu a potem wszystko pier*olnie razem na samochód i wymiesza to ja się pytam na ch*j moja robota z segregacją? Czy ktoś k*rwa ogarnie wreszcie to bezhołowie?
Za dwa lata poziom recyklingu w gminach ma wynieś 50% jak Gmina chce to osiągnąć - przez naklejanie kodów na workach, przez bezmyślne odbieranie ich i ponowne mieszanie tego co już było podzielone wstępnie na różne gatunki odpadów. A jeszcze taki cymbał na sesji pieprzy kocopoły, że oni sprawdzają kontrolują pouczają jakieś protokoły piszą i, że tak naprawdę to jest dobrze. Nie jest dobrze ludzie to widzą i krew ich zalewa, że jakaś pinda z gminy czepia się o jakieś kody na workach (które są wymagane bezprawnie zresztą) a śmieci i tak ładowane są razem ludzie co to jest za poje*ana polityka.
2018-07-02 13:06
Gość


Goście
Gość
 
Post: #62
RE: Gospodarka śmieciowa
Interesuje mnie sprawa stawki za wywóz szamba.
Sam jestem zmuszony ponosić opłaty jakie życzy sobie przewoźnik za ten wywóz uważam, że są wysokie ale niech mnie ktoś oświeci bo nie rozumiem jakim prawem gmina ma dyktować ceny jakie dany przedsiębiorca ustala za swoje usługi? Nie rozumiem tego, dlaczego nie ustala cen chleba, masła czy czegokolwiek innego. Gmina mogłaby takie ceny dyktować gdyby dopłacała do takiego wywozu to jak to jest, że jako przedsiębiorca nie mogę dyktować sobie własnych cen (dodam że ja akurat nie wykonuję w/wym usług i nie jestem w jakikolwiek sposób związany z ludami którzy to robią) to rynek ma weryfikować popyt a nie regulacje gminy. Tego typu uchwały są żywcem z epoki PRL, a podobno żyjemy w wolnym kraju.
To niby czym taki Serafin będzie tych krnąbrnych przedsiębiorców dyscyplinował - pasem, a może odbierze im zezwolenie na przewóz szamba to wtedy chyba sam to gówno taczkami będzie woził. Uważam, że na sesjach należy kierować pretensje do gminy ale nie o to że za dużo biorą za wywóz tylko dlaczego nie zrobiono nic aby temu zaradzić (własny beczkowóz, może dotowanie wywozów) a od przedsiębiorców odpieprzyć się, nikt nie będzie robił komuś prezentów, zresztą gmina też prezentów mieszkańcom nie robi.
2018-07-04 12:59
dankaic
Offline

Zarejestrowani
Aktywny użytkownik
Dołączył: 13.6.2018
Reputacja: 0
Post: #63
RE: Gospodarka śmieciowa
dziekuje za informacje.
2018-09-27 11:00
zizi22
Offline

Zarejestrowani
Aktywny użytkownik
Dołączył: 17.8.2018
Reputacja: 0
Post: #64
RE: Gospodarka śmieciowa
super
2018-09-27 11:24
Gość


Goście
Gość
 
Post: #65
RE: Gospodarka śmieciowa
Czy wiadomo jaka będzie opłata w rodzinach wielodzietnych? Bo poprzednio po 5-tym czł. rodziny nie płaciło się więcej?
2019-12-18 20:08
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #66
RE: Gospodarka śmieciowa
(2019-12-18 20:08)Gość napisał(a):  Czy wiadomo jaka będzie opłata w rodzinach wielodzietnych? Bo poprzednio po 5-tym czł. rodziny nie płaciło się więcej?

Witam,

- W gospodarstwach, w których będzie kompostownik, stawka wyniesie 21 zł od mieszkańca miesięcznie.
- W gospodarstwach, w których nie będzie kompostownika, stawka wyniesie 25 zł od mieszkańca miesięcznie.

Nie ma podziału na rodziny wielodzietne. Płacimy od osoby.

więcej ... tu:
http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=1078

Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2019-12-18 21:08
Gość


Goście
Gość
 
Post: #67
RE: Gospodarka śmieciowa
Po kilkukrotnym obejrzeniu wczorajszych obrad nasuwa się jedno spostrzeżenie chaos ale chaos celowy i pod kontrolą - czy to przypadek? Wygląda mi to na celowe działanie wyjątkowa zgoda podczas głosowania, a na dodatek podkreślane tajemnicze słowo KOMPROMIS.
Dostaliśmy na Święta super prezent wraz z eleganckimi życzeniami - dziękujemy RG oraz Wójtowi
2019-12-19 12:35
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #68
RE: Gospodarka śmieciowa
(2019-12-19 12:35)Gość napisał(a):  Po kilkukrotnym obejrzeniu wczorajszych obrad nasuwa się jedno spostrzeżenie chaos ale chaos celowy i pod kontrolą - czy to przypadek? Wygląda mi to na celowe działanie wyjątkowa zgoda podczas głosowania, a na dodatek podkreślane tajemnicze słowo KOMPROMIS.
Dostaliśmy na Święta super prezent wraz z eleganckimi życzeniami - dziękujemy RG oraz Wójtowi

Witam,

Za niedokładny przekaz przepraszam, ale chcąc dokładnie Państwu przekazać informacje potrzeba spokoju. Jak widać na sesji, cały czas próbowano nam uniemożliwić kontynuację tematu, a to nie pomaga w rzeczowej dyskusji.
To, że Klub Radnych jest w opozycji, to nie znaczy, że zawsze będziemy głosować przeciw. Każdy radny z klubu ma zawsze wyrażać własne zdanie - taką mamy zasadę.
Informacje, które nam przedstawiono (kwoty, ustawę, prezentację), przeanalizowałem i koszty, jakie gospodarka komunalna wyniesie na 2020 rok, oscylują w granicach 3 mln 192 tys. zł.
Taką kwotę Rada Gminy musi w jakiś sposób rozłożyć na mieszkańców.
Była przygotowana na pierwsze spotkanie propozycja, żeby to było od osoby. Ponieważ osobiście uważam, to za lepsze rozwiązanie od dotychczasowego, więc przychyliłem się do takiego rozwiązania.
Reszta to już wynik matematyczny kwota gospodarki śmieciowej : przez ilość osób.
Dlaczego miałem temu zaprzeczyć w głosowaniu?
Żeby coś pokazać? Tylko co?
Jestem przeciwny wielu działaniom wójta i radnych z jego komitetu, ale jak coś jest nawet bardzo nie popularne, a nie mam innego lepszego pomysłu na rozwiązanie tego problemu, to nie będę zachowywał się jak dziecko i głosował nie bo nie.

W obecnej sytuacji Rada Gminy miała małe pole do manewru.
Fakt - sposób, w jaki podeszli do tematu na komisji, to szkoda tego komentować.
Dążenia do skrócenia dyskusji na sesji też wg mnie źle świadczy o radzie.

Najbardziej winię wójta, bo uważam, że można było dużo więcej edukować mieszkańców i mówić o konsekwencjach, jakie będą w przyszłości. Radny Jerzy Krawczyk wielokrotnie mówił wójtowi, że jak gmina nie dotrze do mieszkańców i nie uświadomi ich, to za śmieci będziemy płacić bardzo duże pieniądze.


Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2019-12-19 21:22
Gość


Goście
Gość
 
Post: #69
RE: Gospodarka śmieciowa
Witam
Panie Mariuszu do Pana nie mam pretensji z tego co widać przynajmniej Pan stara się coś zrobić i poinformować ludzi o tym co się dzieje widać jednak, że grupa klakierów ma cały czas problem. Ja nawet to rozumiem, że lepiej byłoby przesiedzieć całą kadencję cichutko, nie narażać się gawiedzi ale tak się nie da zwłaszcza w dzisiejszych czasach.
Pod tym adresem:
https://portalkomunalny.pl/segregacja-sm...dy-390215/
jest uważam całkiem fajnie rozpisany sposób segregacji odpadów jeśli chciałby Pan się tym zająć bo na tego młodego gościa z gminy ja bym nie liczył, opowiadał wczoraj o jakiś programach w szkołach, teatrzykach etc. edukacja w szkołach fajna rzecz ale tu potrzeba przekazać i to szybko dorosłym w mądry i przede wszystkim czytelny sposób jak te śmieci segregować bo do segregacji wejdą zupełnie nowe osoby które do tej pory wszystkie śmieci oddawały jako zmieszane. Uważam że trzeba się tą edukacją zająć oddolnie bo z tego co ja wczoraj usłyszałem to szkoda gadać. Gość jest cienki albo leniwy stęka coś pod nosem nawet nie wiadomo o co mu chodzi. Przykład z wczoraj "posłanka" Szymańska z tą butelką po oleju, gdzieś tam usłyszała głupotę od jakiegoś specjalisty rzuca to na forum publicznym, a ludziom robi się beszamel w głowie, a ten młody człowiek z gminy powinien mieć dla niej w lot odpowiedź na forum tak jak zostało zadane pytanie.
Myślę. że ten sposób opisany w tym artykule śmiało można jeszcze rozbudować o inne śmieci często występujące w gospodarstwach domowych. Bo z tego co widać niebawem zacznie się grzebanie w workach i szukanie haczyka aby przywalić ludziom karę za złe segregowanie. Jest kasa na drukowanie biuletynów gminnych o wykonanych drogach, halach itp. powinna się znaleźć kasa na wydrukowanie solidnej ulotki o segregowaniu odpadów i to nie na papierze kredowym który nie trafi później do recyklingu tylko na zwykłym szarym papierze.
Pozdrawiam
2019-12-19 22:28
Gość


Goście
Gość
 
Post: #70
RE: Gospodarka śmieciowa
Proszę mnie oświecić jeśli ktoś to rozszyfrował bo za cholerę nie rozumiem tej durnej logiki. Otrzymałem dziś harmonogram wywozu śmieci i co się okazuje podział jest tak jak dotychczas i tak śmieci zmieszane wywożone są tak samo jak poprzednio (żadziej w miesiącach zimowych) segregowne raz na miesiąc, gabaryty raz w roku i wszystko cacy za wyjatkiem bioodpadów tj. gałęzi liści,trawy, trocin i kory owoców i warzyw te mają być wywożone raz na miesiąc. Mam nadzieję że to czyjś błąd lecz jeśli nie to ja się pytam czy ten co to pisał dobrze się czuje bo ja uważam że chyba nie kto kosi trawę w styczniu albo grabi liście? Ale pomijając to ktoś udowadniał kiedyś że cena za śmieci jest w zasadzie 21 zł a nie 25zł bo wszyscy założą kompostowniki (więc w założeniu autora wzasadzie nie będzie bio odpadów i z tąd ta "zachęta" minus 4 zł za kompostownik) .
Więc ja się pytam po co urwa jego mać wysyłać w zimie samochód po te brązowe worki i odrazu odpowiadam to jest topienie naszych pieniędzy a przy okazji pod płaszczykiem ekologi samochód zatruwa powietrze jeżdząc na pusto. Ten pierd....olec ekologiczy już nawet nie jest śmieszny to zaczyna być groźne. Jestem ciekaw ile nas będzie kosztować wożenie tego bio powietrza.
2020-01-03 13:52
Gość


Goście
Gość
 
Post: #71
RE: Gospodarka śmieciowa
Człowieku bio to nie tylko trawa też gałęzie które obcina się w lutym resztki z obiadu itd
2020-01-03 21:17
Gość


Goście
Gość
 
Post: #72
RE: Gospodarka śmieciowa
Ja to rozumiem czytać umiem to w takim razie jak się ma to do wywozów bio w poprzednim roku były gałęzie, były resztki z obiadów a wywozów było raptem trzy na cały rok. Resztki z obiadu daje się na kompost który wszyscy podobno mają zakładać co do gałęzi to się zgodzę. Przez te wywozy BIO -powietrza w przyszłym roku dostaniemy kolejną podwyżkę śmieci. Jeśli już tak patrzeć to śmieci zmieszane w okresie zimowym też powinny być wywożone nie raz w miesiącu tylko częściej z uwagi na popiół z pieców CO.
2020-01-03 22:18
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #73
RE: Gospodarka śmieciowa
(2020-01-03 13:52)Gość napisał(a):  Proszę mnie oświecić jeśli ktoś to rozszyfrował bo za cholerę nie rozumiem tej durnej logiki. Otrzymałem dziś harmonogram wywozu śmieci i co się okazuje podział jest tak jak dotychczas i tak śmieci zmieszane wywożone są tak samo jak poprzednio (żadziej w miesiącach zimowych) segregowne raz na miesiąc, gabaryty raz w roku i wszystko cacy za wyjatkiem bioodpadów tj. gałęzi liści,trawy, trocin i kory owoców i warzyw te mają być wywożone raz na miesiąc. Mam nadzieję że to czyjś błąd lecz jeśli nie to ja się pytam czy ten co to pisał dobrze się czuje bo ja uważam że chyba nie kto kosi trawę w styczniu albo grabi liście? Ale pomijając to ktoś udowadniał kiedyś że cena za śmieci jest w zasadzie 21 zł a nie 25zł bo wszyscy założą kompostowniki (więc w założeniu autora wzasadzie nie będzie bio odpadów i z tąd ta "zachęta" minus 4 zł za kompostownik) .
Więc ja się pytam po co urwa jego mać wysyłać w zimie samochód po te brązowe worki i odrazu odpowiadam to jest topienie naszych pieniędzy a przy okazji pod płaszczykiem ekologi samochód zatruwa powietrze jeżdząc na pusto. Ten pierd....olec ekologiczy już nawet nie jest śmieszny to zaczyna być groźne. Jestem ciekaw ile nas będzie kosztować wożenie tego bio powietrza.

Witam,
nie podważam Pańskiego myślenia, bo jest logiczne.
Problem w tym, że to ustawa nakazuje odbiór BIO raz na dwa tygodnie.
Mamy w gminie też bloki i tam nie będzie kompostowników, a regulamin musi obejmować wszystkich.
Co więcej ... kto zadeklaruje kompostownik, ten nie odda BIO do worka.
Zapewne jednak nasz regulamin mógłby być lepszy i bardziej przemyślany, ale jak to w naszej gminie bywa, tak i tym razem wszystko było odłożone na koniec i widać było strach przed zmianami, aby uchwały "śmieciowe" nie zostały zatrzymane przez nadzór. Jak się okazało i tak chyba dwie były na ostatniej sesji ponownie głosowane.
Osobiście uważam też za duży błąd, iż nie pozwolono nagrać komisji i dokładnie powyjaśniać wszelkich kwestii. Pozwoliłoby to tym mieszkańcom, którzy byli by zainteresowani wnieść swoje uwagi jeszcze w porę.
Niestety jaki pan, taki kram.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2020-01-03 23:21
mieszkaniec Woli


Goście
Gość
 
Post: #74
RE: Gospodarka śmieciowa
Panie Mariuszu,
chciałbym zapytać, kiedy urzędnicy Gminy sprawdzą kto jest podpięty do kanalizacji a kto wpuszcza ją do rowu? Bo taka komisja miała działać już od lat i słuch po niej zaginął.
Pozdrawiam , życzę dużo zdrowia i siły, żeby Pan to wszystko ogarnął.
2020-01-05 17:37
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #75
RE: Gospodarka śmieciowa
(2020-01-05 17:37)mieszkaniec Woli napisał(a):  Panie Mariuszu,
chciałbym zapytać, kiedy urzędnicy Gminy sprawdzą kto jest podpięty do kanalizacji a kto wpuszcza ją do rowu? Bo taka komisja miała działać już od lat i słuch po niej zaginął.
Pozdrawiam , życzę dużo zdrowia i siły, żeby Pan to wszystko ogarnął.

Witam,
to jest ustawowy obowiązek Wójta.
Jak się z tego wywiązuje, to właśnie widzimy i czujemy.
Nie mam wiedzy kiedy będą kontrole. Przypuszczam, że nie szybko.

Na przed ostatniej sesji zadałem pytanie co zrobił z informacją, którą przesłałem (Wójtowi) SMS-em 02.12.2019 roku. Podałem tam namiar na mieszkańca, na którego miałem od ponad dwóch lat kilka skarg o niewpięcie się do kanalizacji.
Jak zareagował Wójt - proszę oglądnąć ten fragment:

https://youtu.be/25ZajeV0Qyw?t=9016

Na takie tłumaczenie, to mi ręce opadają...

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2020-01-05 21:12


Skocz do: