Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #316
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Czy Pan sołtys uważa, że OSP Wola Mielecka zasługuje bardziej na nowy wóz niż Chorzelów?
2021-08-01 11:36
Gość


Goście
Gość
 
Post: #317
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Panie Mariuszu, proszę o zapytanie na najbliższej sesji jakie projekty będziemy zgłaszać w drugim naborze inwestycji strategicznych,l Polskiego ładu który rusza w listopadzie.

Jednocześnie proszę i uwzględnienie projektu modernizacji i rozbudowy oświetlenia ulicznego w całej gminie. Głównie chodzi o wymianę lamp na energooszczędne + budowa dodatkowych odcinków oświetlenia. Podobne inwestycje robi bardzo dużo samorządów, czas zrobić to u nas.
2021-10-25 22:51
Gość


Goście
Gość
 
Post: #318
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
W drugim etapie którego nabór na ruszyć jeszcze w tym roku mają być dokładnie takie zasady jak w pierwszym naborze + 3/2 projekty dla gmin gdzie był pgr. Czyli łącznie możemy złożyć 5 projektów!! Wykorzystajmy to dobrze na konkretne inwestycje.
2021-11-13 09:46
Gość


Goście
Gość
 
Post: #319
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Brak załączników do sesji na stronie gminy. Proszę na to zwrócić uwagę urzędnikom.
2021-11-22 11:19
Gość


Goście
Gość
 
Post: #320
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Projekt budżetu też mógłby być już w BIP tak jak to robi miasto czy powiat.

Druga sprawa trochę nie rozumiem jak według wice wójta inwestycja w energooszczędne oświetlenie jest dla naszej gminy nie odpowiednia. Dostajemy 95% dofinansowania więc przy bardzo niskim poziomie wkładu własnego mamy co roku oszczędności w oświetleniu ulic. Podobne inwestycje robi wiele gmin naszej wielkości.

I ostatnia ważna rzecz. Do 2023 mają być jeszcze 3 nabory do inwestycji w programie Polski Ład podobne do tego pierwszego w którym uzyskaliśmy spore wsparcie. Przygotujmy się więc dobrze do tych naborów. Możemy zdobyć bardzo duże dofinansowanie 80-95% na ważne dla nas inwestycje. Oprócz termomodernizacji szkół, które mamy zamiar zgłosić jest więcej budynków gminnych, które wymagają podobnych działań. Do tego Pszok,drogi, oświetlenie ulic itd.
2021-11-29 07:44
Gość


Goście
Gość
 
Post: #321
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Dziękuję za zainteresowanie i za odpowiedź Pana Wójta.
W mojej sugestii nigdzie nią padło by modernizować oświetlenie zamiast innych wniosków tylko by dobrze przygotować się do kolejnych naborów, których w najbliższych 2 latach( oprócz tych już ogłoszonych) ma być jeszcze 2.
Jak widzimy po dzisiaj ogłoszonym drugim naborze mamy możliwość złożenia aż 5 wniosków i te dwa dodatkowe to nie muszą być małe inwestycje tylko konkretne do 2mln i do 5mln i to z dofinansowaniem aż 98%. Czy kiedykolwiek była możliwość tak dużej dotacji? Przygotujmy dokumentację na konkretne działania tak by do następnych naborów dobrze się przygotować. W przyszłości może już nie być tak dużych środków do pozyskania. Wykorzystajmy ten czas.
Pozdrawiam.
2021-12-28 17:37
Gość


Goście
Gość
 
Post: #322
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Witam,
Jestem mieszkańcem sąsiedniej gminy. Po pracy wracałem korzystając z drogi z kruszywa w Chorzelowie w stronę kościoła. Czy jest teraz możliwy do niej dojazd ulicą lotniskową? Czy też trzeba jakieś specjalne zgody w związku z ograniczeniami ruchu wokól lotniska?
2022-03-16 01:18
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #323
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2022-03-16 01:18)Gość napisał(a):  Witam,
Jestem mieszkańcem sąsiedniej gminy. Po pracy wracałem korzystając z drogi z kruszywa w Chorzelowie w stronę kościoła. Czy jest teraz możliwy do niej dojazd ulicą lotniskową? Czy też trzeba jakieś specjalne zgody w związku z ograniczeniami ruchu wokól lotniska?

Witam,

Dojazd tą drogą jest dla mieszkańców przyległej drogi.

Proszę posłuchać odpowiedzi zastępcy wójta na moje pytanie w tym temacie ... tu kliknij

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2022-03-20 14:19
Gość


Goście
Gość
 
Post: #324
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Jaki supermarket powstanie przy obwodnicy w Złotnikach bo było to powiedziane na ostatnim spotkaniu
2022-05-26 00:55
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #325
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2022-05-26 00:55)Gość napisał(a):  Jaki supermarket powstanie przy obwodnicy w Złotnikach bo było to powiedziane na ostatnim spotkaniu

Witam,

Będzie to DINO.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2022-05-26 19:36
Gość


Goście
Gość
 
Post: #326
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Na stronie pojawiło się info o postępach w kanalizacji. Ponoć po ukończeniu trwających inwestycji gmina będzie skanalizowana w 90%. Moje pytanie gdzie jeszcze nie będzie u nas kanalizacji?

I czy gmina planuje podobne inwestycje w SUW Chorzelów jak teraz w Rzędzianowicach tj. zbiornik na wodę czystą czy dodatkowe ujęcia głębinowe?
2022-07-08 14:39
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #327
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2022-07-08 14:39)Gość napisał(a):  Na stronie pojawiło się info o postępach w kanalizacji. Ponoć po ukończeniu trwających inwestycji gmina będzie skanalizowana w 90%. Moje pytanie gdzie jeszcze nie będzie u nas kanalizacji?

I czy gmina planuje podobne inwestycje w SUW Chorzelów jak teraz w Rzędzianowicach tj. zbiornik na wodę czystą czy dodatkowe ujęcia głębinowe?

Witam,

Kanalizacji nie będzie w Rydzowie i Szydłowcu.
SUW Chorzelów był remontowany przed SUW Rzędzianowice. Nie kojarzę, aby były tam plany co do rozbudowy.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2022-07-10 13:56
Gość


Goście
Gość
 
Post: #328
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Witam. Mam pytania w sprawie śmieci.

1. Jak gmina weryfikuje ilość zgłoszonych mieszkańców w danym domu według złożonej deklaracji.
2. Czy gmina weryfikuje czy domy zgłoszone jako niezamieszkałe faktycznie takie są?
3. Jak gmina sprawdza czy ludzie faktycznie kompostują odpady zielone zgodnie ze złożoną deklaracją?

Powyższe pytania kieruje bo głupio się czuję jak po informacjach o kontrolach kompostowników widzę, że sąsiad kupuje szybko taki plastikowy a potem przez caly rok przy większym wietrze lata on po podwórku. Albo jak przejeżdżam obok takiego domu gdzie mieszka spora liczba imigrantów i nigdy jeszcze nie wiedziałem by wystawiali kosz czy worki. Albo też jak słyszę o sytuacjach, że ktoś mieszka u nas w gminie ale jeździ za granicę na miesiąc czy dwa więc tu do śmieci na caly rok już się nie zalicza...
Rozumiem wysokie opłaty, ale dlaczego mam sumiennie segregować odpady czy płacić za "innych", którzy kombinują by tylko zmniejszyć liczbę osób zamieszkałych w deklaracji.
I też nie chodzi o to by chodzić na kogoś donosić. Od tego jest gmina by przeprowadzić kontrolę jeśli są do tego powody. Na podstawie np. poboru wody można określić czy dany dom jest zamieszkały albo czy faktycznie mieszka w danym domu zadeklarowana ilość osób. Raczej 1 osoba nie będzie zużywać tyle wody co kilkuosobowa rodzina.
Pozdrawiam
2022-09-22 12:13
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #329
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2022-09-22 12:13)Gość napisał(a):  Witam. Mam pytania w sprawie śmieci.

1. Jak gmina weryfikuje ilość zgłoszonych mieszkańców w danym domu według złożonej deklaracji.
2. Czy gmina weryfikuje czy domy zgłoszone jako niezamieszkałe faktycznie takie są?
3. Jak gmina sprawdza czy ludzie faktycznie kompostują odpady zielone zgodnie ze złożoną deklaracją?

Powyższe pytania kieruje bo głupio się czuję jak po informacjach o kontrolach kompostowników widzę, że sąsiad kupuje szybko taki plastikowy a potem przez caly rok przy większym wietrze lata on po podwórku. Albo jak przejeżdżam obok takiego domu gdzie mieszka spora liczba imigrantów i nigdy jeszcze nie wiedziałem by wystawiali kosz czy worki. Albo też jak słyszę o sytuacjach, że ktoś mieszka u nas w gminie ale jeździ za granicę na miesiąc czy dwa więc tu do śmieci na caly rok już się nie zalicza...
Rozumiem wysokie opłaty, ale dlaczego mam sumiennie segregować odpady czy płacić za "innych", którzy kombinują by tylko zmniejszyć liczbę osób zamieszkałych w deklaracji.
I też nie chodzi o to by chodzić na kogoś donosić. Od tego jest gmina by przeprowadzić kontrolę jeśli są do tego powody. Na podstawie np. poboru wody można określić czy dany dom jest zamieszkały albo czy faktycznie mieszka w danym domu zadeklarowana ilość osób. Raczej 1 osoba nie będzie zużywać tyle wody co kilkuosobowa rodzina.
Pozdrawiam

Witam,

pytania przesłałem do gminy i po otrzymaniu odpowiedzi umieszczę ją w kolejnym wpisie.
Ja będąc członkiem Komisji Rewizyjnej podczas jednej z kontroli zauważyłem, że w protokołach z kontroli kompostowników przewijają się nazwiska pracowników gminy, jak i nazwiska osób, które wiem, że są znajomymi Wójta. Mówiłem o tym na jednej z sesji. Niech każdy wyciągnie wnioski co daje taka kontrola.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2022-09-23 07:11
Gość


Goście
Gość
 
Post: #330
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Sprawa kosztów oświetlenia. Ktoś tu kiedyś pisał o wymianie opraw lamp ulicznych na LED. Może warto do tego tego tematu wrócić? Teraz przy takich cenach to już pewnie nie dziesiątki ale setki tysięcy oszczędności rocznie. Gdyby tak była możliwość dotacji z polskiego ładu rzędu powiedzmy 90% to złożenie takiego wniosku razem z instalacją paneli fotowoltaicznych na wszystkich szkołach i innych budynkach gminnych byłaby moim zdaniem bardzo zasadna.
2022-09-26 10:54


Skocz do: