Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #241
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Może jeszcze jedno źródło podam aby rozwiać wątpliwości osoby IWO jest taka klasyka mistrzów gatunku pt. Zarys Teorii Prawa i tam na str 151 czytamy:
"Najprostsze przepisy dotyczą dokonywania po prostu określonych czynności psychofizycznych czy też powodowania jakichś stanów rzeczy i są formułowane przy użyciu takich zwrotów jak 'nakazuje się', "adresat jest obowiązany', 'powinien', 'musi' czy też po prostu 'czyni to a to' (ewentualnie z użyciem czasu przyszłego), co w języku przepisów prawnych wyraża nakaz czynienia tego właśnie. Odpowiednio dla zakazów używa się zwrotów 'zakazuje się', 'nie wolno', 'nie można', czy też pośrednio 'ponosi odpowiedzialność za'."
Sławomira Wronkowska Zygmunt Ziembiński "Zarys Teorii Prawa Rozdział 8 strona 151 Oczywiście nie chodzi o to aby IWO czy Pan Kawalec czytali tę pozycję - bo to jednak nie jest bajka dla nich ale skoro walczą jak lwy (a może IWO i główny sprawca zamieszania to te same osoby) chodzi o to by uzmysłowić im, że są w DUŻYM błędzie i taka interpretacja słów zwłaszcza w kodeksach może czasami kosztować, myślę że trochę wiedzy nie zaszkodzi ty Panom, a Kawalec może będzie mógł nawet błysnąć na sesji.
Jeszcze jedno Panie Kawalec zauważyłem, że Pan bardzo często używa słowa powinno w odmianach oczywiście, podczas swoich wystąpień np. Wójt powinien to, Gmina powinna tamto, powinniśmy, powinno być czyli znaczy to, że nie musi a skoro tak to też został Pan potraktowany adekwatnie do używanego i tak rozumianego przez Pana języka.
Pozdrawiam
Stały kibic
2019-02-27 19:24
IWO


Goście
Gość
 
Post: #242
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Gościu, ty naprawdę masz problemy, odszedłeś od tematu karcenia Pana Kawalca do jego obrażania. Skończ ten bełkot niby prawniczy, weź leki i wyluzuj. Nie potrzebnie się eksponujesz cytatami wyrwanymi z kontekstu, co chcesz tym niedorzecznym bełkotem udowodnić? Prawnik z ciebie żaden, poszukałeś co nieco w internecie i się tu niepotrzebnie eksponujesz,i zagoniłeś się tym, sam w kozi róg. BASTA
2019-02-27 20:39
Gość


Goście
Gość
 
Post: #243
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2019-02-27 20:39)IWO napisał(a):  Gościu, ty naprawdę masz problemy, odszedłeś od tematu karcenia Pana Kawalca do jego obrażania. Skończ ten bełkot niby prawniczy, weź leki i wyluzuj. Nie potrzebnie się eksponujesz cytatami wyrwanymi z kontekstu, co chcesz tym niedorzecznym bełkotem udowodnić? Prawnik z ciebie żaden, poszukałeś co nieco w internecie i się tu niepotrzebnie eksponujesz,i zagoniłeś się tym, sam w kozi róg. BASTA

Ale Wikipedii nie cytowałem. Przecież Kawalca nie da się obrazić. Natomiast obrazą są takie typy przy jakiejkolwiek władzy i od których cokolwiek zależy - tak że modlić się tylko o rozum dla tych co go tak popierają jak IWO.
Teraz Basta
2019-02-27 21:25
Gość


Goście
Gość
 
Post: #244
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Ujęcie wody z Mielca bee lepiej wody nie mieć. Pozdrawiam Mariusz nie musisz się dzisiaj kąpać
2019-06-15 17:28
Gość


Goście
Gość
 
Post: #245
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
https://rzeszow.uw.gov.pl/wp-content/upl...nduszu.pdf

Sciezka rowerowa w Chorzelowie jednak z dofinansowaniem. I co geniusze, będziecie teraz robić za swoje ten kawalek? Bo wykonawca już wybrany i nawet znaki są ustawione(narazie odwrocone)' Ti strata pieniędzy dla powiatu i gminy.
2019-07-18 10:44
Gość


Goście
Gość
 
Post: #246
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
https://m.facebook.com/story.php?story_f...2677170977

Da się? Da, u nas tylko wszystko bez dotacji.
2019-10-31 02:51
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #247
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2019-10-31 02:51)Gość napisał(a):  https://m.facebook.com/story.php?story_f...2677170977

Da się? Da, u nas tylko wszystko bez dotacji.

Niestety ...
Jak wybieramy, tak później mamy.
Cytując skwituję, to tak: "Jaki Pan, taki kram".

Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
2019-11-01 00:06
Gość


Goście
Gość
 
Post: #248
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
czy przebudowa drogi na baranówce ma polegać na położeniu asfaltu tak jak koło domu pana Kawalca czy na łataniu dziur które i tak na wiosnę znowu wyjdą?
2019-11-03 19:43
Gość


Goście
Gość
 
Post: #249
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Ale że takiego sołtysa mamy czy o co chodzi?
2019-11-07 15:01
Abstynent


Goście
Gość
 
Post: #250
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
1,Chciałbym zauważyć, że Radna Szymańska od samego początku zachowuje się tak jakby prowadziła lekcje religii i wrzaskiem karciła uczniów, podniesionym wrzaskliwym głosem zwraca się do radnych. Opanuj się babo, bo zachowujesz się jak pies spuszczony z łańcucha, który głośno szczeka na wszystko, ale nic z tego szczekania nie wynika.
2. Sprawa zabierania i przywracania koncesji na sprzedaż alkoholu w sklepie w Podleszanach. Rada Gminy poprzedniej kadencji zabrała właścicielowi sklepu koncesję, manipulując zapisem dodając wyraz "Biblioteki" tym samym zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi w sąsiedztwie tego sklepu znajduje się biblioteka, więc sklep nie może sprzedawać alkoholu. Wnioskodawca posługiwał się również zdjęciami pełnego kosza butelek po alkoholu, co przemawiało na niekorzyść sklepikarza. Teraz wykreśla się wyraz "Biblioteki" i na potwierdzenie słuszności swoich racji, przedstawia się pełny kosz butelek po alkoholu ale świadczący o tym że alkohol nie był kupowany w tym sklepie. Żeby była jasność, jestem za tym aby ten sklep prowadził sprzedaż alkoholi, tylko poco był w 2018r, robić takie dziwne podchody. z zabieraniem koncesji manipulując zapisami w uchwale RG. Nie pochwalam zachowania poprzedniej RG i nie pochwalam zachowania obecnej. Strach się bać co RG może jeszcze zmanipulować zmieniając zapisy w swoich uchwałach.
2019-11-28 11:07
TO JA jasiekz Zowirzbia


Goście
Gość
 
Post: #251
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Nie trudno zgadnąć czego radni nie chcą nagrywania komisji rady gminy. Na posiedzeniu takiej komisji można twożyć różne uchwały nie koniecznie służące obywatelom gminy. Przykładem właśnie ta uchwała z alkoholem w Podleszanach. Panowie radni jeśli nie macie nic za uszami i chcecie postępować uczciwie to nagrywajcie posiedzenia komisji, wtedy nikt nie będzie mógł wam zarzucić że twożycie prawo pod stołem.
2019-11-28 14:01
Gość


Goście
Gość
 
Post: #252
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Witam
nie powiem abym zawsze zgadzał się z Panem Kawalcem często nawet krytykowałem jego zachowanie ale po ostatniej sesji RG szlag mnie trafia pomijając fakt tego alkoholu w Podleszanach który jest grubymi nićmi szyty bo w myśl tak tworzonych uchwał jeśli obok siebie będą dwa zakłady ślusarski to jeden z nich będzie można zniszczyć pod byle pretekstem tylko dlatego że jeden z przedsiębiorców ma kolegę w jakimś gremium. Panie sołtysie z Podleszan, konkurencję można "wykończyć" w sposób cywilizowany a Pan powinien zachować bezstronność w takich sprawach.
Natomiast bardziej wkurzyła mnie sprawa nagrywania komisji, uważam że jeśli Panom i Paniom radnym nie pasuje, że ludzie patrzą im na łapki to chyba nie ma problemu ze złożeniem mandatu natomiast większość wyborców w tym i ja chciałoby wiedzieć i widzieć jak zachowuje się ich przedstawiciel w RG, jak głosuje kiedy czy i jak zabiera głos w dyskusji choćby po to aby nie popełnić błędu przy następnych wyborach (widać przecież, że jest maszynka do głosowania, ze cztery osoby zajmują głos i próbują dyskutować są osoby które od ślubowania nie zajęły chyba w ogóle głosu) . Oczywiście w świetle wykładni, którą przedstawiono na sesji przeciwnicy nagrywania mają rację jest problem z administrowaniem danych przez Pana Kawalca choć i z tego myślę że jest wyjście natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby gmina nagrywała komisję a dane tzw wrażliwe, niejawne wypikać (zresztą o jakich tajnościach wy tam rozmawiacie) Ewidentnie jest to nastawienie na nie ze strony radnych stojących po stronie Wójta. Sytuacja taka doprowadzi że przy kolejnych wyborach ludzie podziękują tej "dobrej zmianie w gminie" szkoda że dopiero za cztery lata, tak że Pan Krawczyk i Kawalec przyszłe wybory mają wygrane jeśli umiejętnie rozegrają tą kadencję i mimo, że nie głosowałem na Was obecnie mielibyście mój głos bo w tej kadencji zaczyna źle się dziać. Czy w sprawie tego nagrywania nie należałoby zasięgnąć opinii zebrań wiejskich w poszczególnych miejscowościach w końcu mieszkańcy wsi mają chyba prawo wpływać na to czy i jak są informowani o bieżących sprawach.
Pozdrawiam
2019-12-03 13:24
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #253
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2019-12-03 13:24)Gość napisał(a):  Witam
nie powiem abym zawsze zgadzał się z Panem Kawalcem często nawet krytykowałem jego zachowanie ... Oczywiście w świetle wykładni, którą przedstawiono na sesji przeciwnicy nagrywania mają rację jest problem z administrowaniem danych przez Pana Kawalca choć i z tego myślę że jest wyjście natomiast nic nie stoi na przeszkodzie aby gmina nagrywała komisję a dane tzw wrażliwe, niejawne wypikać (zresztą o jakich tajnościach wy tam rozmawiacie) Ewidentnie jest to nastawienie na nie ze strony radnych stojących po stronie Wójta ...
Pozdrawiam

Witam,
Cieszę się, że mieszkańcy zauważają, to co grupa z klubu radnych widzi już od dawna.

Z mojej strony już jakiś czas temu była propozycja, aby to gmina nagrywała i publikowała w internecie nagrania z komisji.
Celem tych nagrań jest możliwość uczestnictwa mieszkańców w pracy komisji bez wychodzenia z pracy, domu i jeszcze przed sesją wnoszenia swoich uwag do radnych, aby ci uwzględnili te uwagi przed podjęciem danej uchwały.
W tej kadencji bywały również sytuacje, gdzie próbowano zamknąć nam dyskusję na sesji. Powodem w moim przekonaniu było to, że zaczynały pojawiać się z naszej strony niewygodne argumenty, a próbę zamknięcia dyskusji argumentowano, że było to szeroko omówione na komisjach.
Kilka komisji zostało upublicznionych w internecie, więc każdy może sobie wyrobić zdanie o ich przebiegu.
Sam mam doświadczenia, że po różnych publikacjach przeze mnie różnych kwestii mieszkańcy pomagali mi w wypracowaniu lepszych rozwiązań.
Chciałbym, aby mieszkańcy mieli łatwiejszy dostęp do tego co robi Rada Gminy i większy wpływ na kształt prawa wokół nich stanowionego.

Zachęcam mieszkańców, aby podczas najbliższych zebrań żądać od Pana Wójta tego, aby nagrania z komisji były dostępne w internecie.


Co do administrowania danymi:
W posiadanie jakich danych ja wchodzę nagrywając komisję?
- Poufne informacje? NIE! przecież mówimy o sprawach publicznych i nigdy do tej pory nie było na komisjach spraw niejawnych.
- Wizerunek radnych, którzy są osobami publicznymi? NIE! ich wizerunek można upubliczniać.
- Umieszczenie nagrania na YouTube? NIE! gmina też umieszcza nagrania na YouTube
- Przetrzymywanie nagrania na dysku? Jakie to zagrożenie skoro nagranie dostępne jest w internecie?!

Dlaczego zarówno radni jak i gminy mogą być przeciwni publikowaniu w internecie prac komisji (ogólnie - nie mówię tu o naszej gminie):
- nie widać, kto kiedy na komisję przychodzi i kiedy z niej wychodzi,
- nie widać, jak pracownicy merytorycznie przedstawiają projekty uchwał,
- nie widać, jak kto jest do tematu przygotowany (radni, wójt, pracownicy),
- w przypadkach, gdy byłaby jakaś presja na podjęcie jakieś uchwały, a argumenty nie przemawiałyby za uchwałą przy upublicznieniu komisji pojawia się problem,
- komisja upubliczniana w internecie, nie pozwala na luźne rozmowy, na nie przemyślanie dyskusje.

Oczywiście wyciągnięcie wniosków zostawiam Państwu.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2019-12-03 21:01
Gość


Goście
Gość
 
Post: #254
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
w sprawie nagrywania pomocnym może być wyrok WSA
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0A2B24A689
2019-12-04 12:14
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #255
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2019-12-04 12:14)Gość napisał(a):  w sprawie nagrywania pomocnym może być wyrok WSA
http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/0A2B24A689

Witam,
dziękuję serdecznie.

Zachęcam również do dyskusji na temat nagrywania komisji.
Co myślicie o nagrywaniu?
Czy ma to dla Was znaczenie?

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec
2019-12-05 20:46


Skocz do: