Ocena wątku:
  • 1 głosów - 1 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #241
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Może jeszcze jedno źródło podam aby rozwiać wątpliwości osoby IWO jest taka klasyka mistrzów gatunku pt. Zarys Teorii Prawa i tam na str 151 czytamy:
"Najprostsze przepisy dotyczą dokonywania po prostu określonych czynności psychofizycznych czy też powodowania jakichś stanów rzeczy i są formułowane przy użyciu takich zwrotów jak 'nakazuje się', "adresat jest obowiązany', 'powinien', 'musi' czy też po prostu 'czyni to a to' (ewentualnie z użyciem czasu przyszłego), co w języku przepisów prawnych wyraża nakaz czynienia tego właśnie. Odpowiednio dla zakazów używa się zwrotów 'zakazuje się', 'nie wolno', 'nie można', czy też pośrednio 'ponosi odpowiedzialność za'."
Sławomira Wronkowska Zygmunt Ziembiński "Zarys Teorii Prawa Rozdział 8 strona 151 Oczywiście nie chodzi o to aby IWO czy Pan Kawalec czytali tę pozycję - bo to jednak nie jest bajka dla nich ale skoro walczą jak lwy (a może IWO i główny sprawca zamieszania to te same osoby) chodzi o to by uzmysłowić im, że są w DUŻYM błędzie i taka interpretacja słów zwłaszcza w kodeksach może czasami kosztować, myślę że trochę wiedzy nie zaszkodzi ty Panom, a Kawalec może będzie mógł nawet błysnąć na sesji.
Jeszcze jedno Panie Kawalec zauważyłem, że Pan bardzo często używa słowa powinno w odmianach oczywiście, podczas swoich wystąpień np. Wójt powinien to, Gmina powinna tamto, powinniśmy, powinno być czyli znaczy to, że nie musi a skoro tak to też został Pan potraktowany adekwatnie do używanego i tak rozumianego przez Pana języka.
Pozdrawiam
Stały kibic
2019-02-27 19:24
IWO


Goście
Gość
 
Post: #242
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Gościu, ty naprawdę masz problemy, odszedłeś od tematu karcenia Pana Kawalca do jego obrażania. Skończ ten bełkot niby prawniczy, weź leki i wyluzuj. Nie potrzebnie się eksponujesz cytatami wyrwanymi z kontekstu, co chcesz tym niedorzecznym bełkotem udowodnić? Prawnik z ciebie żaden, poszukałeś co nieco w internecie i się tu niepotrzebnie eksponujesz,i zagoniłeś się tym, sam w kozi róg. BASTA
2019-02-27 20:39
Gość


Goście
Gość
 
Post: #243
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2019-02-27 20:39)IWO napisał(a):  Gościu, ty naprawdę masz problemy, odszedłeś od tematu karcenia Pana Kawalca do jego obrażania. Skończ ten bełkot niby prawniczy, weź leki i wyluzuj. Nie potrzebnie się eksponujesz cytatami wyrwanymi z kontekstu, co chcesz tym niedorzecznym bełkotem udowodnić? Prawnik z ciebie żaden, poszukałeś co nieco w internecie i się tu niepotrzebnie eksponujesz,i zagoniłeś się tym, sam w kozi róg. BASTA

Ale Wikipedii nie cytowałem. Przecież Kawalca nie da się obrazić. Natomiast obrazą są takie typy przy jakiejkolwiek władzy i od których cokolwiek zależy - tak że modlić się tylko o rozum dla tych co go tak popierają jak IWO.
Teraz Basta
2019-02-27 21:25
Gość


Goście
Gość
 
Post: #244
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Ujęcie wody z Mielca bee lepiej wody nie mieć. Pozdrawiam Mariusz nie musisz się dzisiaj kąpać
2019-06-15 17:28
Gość


Goście
Gość
 
Post: #245
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
https://rzeszow.uw.gov.pl/wp-content/upl...nduszu.pdf

Sciezka rowerowa w Chorzelowie jednak z dofinansowaniem. I co geniusze, będziecie teraz robić za swoje ten kawalek? Bo wykonawca już wybrany i nawet znaki są ustawione(narazie odwrocone)' Ti strata pieniędzy dla powiatu i gminy.
2019-07-18 10:44


Skocz do: