Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #241
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Może jeszcze jedno źródło podam aby rozwiać wątpliwości osoby IWO jest taka klasyka mistrzów gatunku pt. Zarys Teorii Prawa i tam na str 151 czytamy:
"Najprostsze przepisy dotyczą dokonywania po prostu określonych czynności psychofizycznych czy też powodowania jakichś stanów rzeczy i są formułowane przy użyciu takich zwrotów jak 'nakazuje się', "adresat jest obowiązany', 'powinien', 'musi' czy też po prostu 'czyni to a to' (ewentualnie z użyciem czasu przyszłego), co w języku przepisów prawnych wyraża nakaz czynienia tego właśnie. Odpowiednio dla zakazów używa się zwrotów 'zakazuje się', 'nie wolno', 'nie można', czy też pośrednio 'ponosi odpowiedzialność za'."
Sławomira Wronkowska Zygmunt Ziembiński "Zarys Teorii Prawa Rozdział 8 strona 151 Oczywiście nie chodzi o to aby IWO czy Pan Kawalec czytali tę pozycję - bo to jednak nie jest bajka dla nich ale skoro walczą jak lwy (a może IWO i główny sprawca zamieszania to te same osoby) chodzi o to by uzmysłowić im, że są w DUŻYM błędzie i taka interpretacja słów zwłaszcza w kodeksach może czasami kosztować, myślę że trochę wiedzy nie zaszkodzi ty Panom, a Kawalec może będzie mógł nawet błysnąć na sesji.
Jeszcze jedno Panie Kawalec zauważyłem, że Pan bardzo często używa słowa powinno w odmianach oczywiście, podczas swoich wystąpień np. Wójt powinien to, Gmina powinna tamto, powinniśmy, powinno być czyli znaczy to, że nie musi a skoro tak to też został Pan potraktowany adekwatnie do używanego i tak rozumianego przez Pana języka.
Pozdrawiam
Stały kibic
2019-02-27 19:24


Wiadomości w tym wątku
Ośrodek Zdrowia w Woli Mieleckiejne tematy - Pacjent - 2013-01-11, 12:12
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - Tomasz Ortyl -Gmina Mielec - 2017-09-25, 09:30
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - Gość - 2019-02-27 19:24
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - TO JA jasiekz Zowirzbia - 2019-11-28, 14:01
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy - Mieszkaniec W.M - 2021-01-03, 18:51

Skocz do: