Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
wiesiek


Goście
Gość
 
Post: #121
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Było ogłoszenie na sklepie "W związku z falą upałów.... ograniczenia w ciśnieniu dostarczanej wody"
A może mieszkańcy powinni napisać pisma do Gminy, że w związku z ograniczeniami ciśnienia wody nastąpią ograniczenia w płatności za wodę ( strata czasu przy laniu wody do czajnika, nie załączające się piecyki przy zbyt niskim ciśnieniu, na pietrze woda mi prawie nie leciała z kranu.....)
Nie mam na myśli podlewania trawników , bo koszt wody + ścieki nie pozwala na taką rozrzutność.
Jedno ujecie wody na Rzędzianowice, Wolę Mielecką, Podleszany , Książnice i Bożą Wolę Goleszów ?? Czy ta sieć nie jest za długa ?? czy nie powinna stacja być ustawiona centalnie w pobliżu środka sieci lub sieć nie powinna być zasilana z dwóch stron??
Czy w Bożej Woli płynęła woda przy obniżonym ciśnieniu ??
Czy stacje uzdatniana nie powinny uwzględniać zwiększonego zapotrzebowania na wodę i powinny być inaczej zaprojektowane lub ROZBUDOWANE ??
2015-07-20 09:29
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #122
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2015-07-20 09:29)wiesiek napisał(a):  Było ogłoszenie na sklepie ...Czy stacje uzdatniana nie powinny uwzględniać zwiększonego zapotrzebowania na wodę i powinny być inaczej zaprojektowane lub ROZBUDOWANE ??

Witam, temat jest na dłuższą dyskusję. Przez najbliższe 2 tygodnie nie będę miał czasu aby nawet kilka zdań napisać, więc gdy odzyskam chwilę czasu to powrócę do tematu.
Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
2015-07-20 21:55
Gość


Goście
Gość
 
Post: #123
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Witam
Strasznie cicho na tym forum, więc poruszę stare tematy.
- Co z wydajnością przepompowni w okresie letnim.
- Ulgi dla rodzin wielodzietnych - obiecywał się Pan zając tym tematem w tym roku
- GZGK - co z nadpłatami za wywóz śmieci, czy znowu te pieniądze trafią na konto Gminy jako ukryty podatek

Czy widział Pan lub czy odbierał ktoś z Gminy odbierał świeżo utwardzone pobocza na ścieżkach ?
Wg mnie wysypanie samego kamyka sprawy nie załatwia !!
Skosy są zrobione w stronę DROGI a nie rowów,woda stoi na drodze i całe pobocze rozmięknie (Już po deszczach pojawiły się pierwsze dziury)
Pobocze jest słabo utwardzone bo już po dwóch dniach od remontu były ślady aut zsuwających się do rowu (jadąc od strony Rzędzianowic po prawej stronie zaraz na początku)

Ścieżka ta wykorzystywana jest przez rodziców dowożących dzieci do szkoły, chodzą nią też dzieci ( duży ruch koło 8 i 13 godziny) ale jest też wykorzystywana jako skrót omijający krzyżówkę przy Delikatesach i w godzinach rannych często widziałem tam auta ekip budowlanych (szerokie dostawczaki) wymuszające zjechanie na pobocza.
Jest to droga bardzo uczęszczana z miękkimi poboczami i głębokimi rowami o szerokości dla 2 małych osobówek, większe autka muszą uciekać na mostki by się rozminać
2015-12-08 11:19
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #124
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2015-12-08 11:19)Gość napisał(a):  Witam
Strasznie cicho na tym forum, więc poruszę stare tematy.
1 - Co z wydajnością przepompowni w okresie letnim.
2 - Ulgi dla rodzin wielodzietnych - obiecywał się Pan zając tym tematem w tym roku
3 - GZGK - co z nadpłatami za wywóz śmieci, czy znowu te pieniądze trafią na konto Gminy jako ukryty podatek

4 - Czy widział Pan lub czy odbierał ktoś z Gminy odbierał świeżo utwardzone pobocza na ścieżkach ?
Wg mnie wysypanie samego kamyka sprawy nie załatwia !!
Skosy są zrobione w stronę DROGI a nie rowów,woda stoi na drodze i całe pobocze rozmięknie (Już po deszczach pojawiły się pierwsze dziury)
Pobocze jest słabo utwardzone bo już po dwóch dniach od remontu były ślady aut zsuwających się do rowu (jadąc od strony Rzędzianowic po prawej stronie zaraz na początku)

Ścieżka ta wykorzystywana jest przez rodziców dowożących dzieci do szkoły, chodzą nią też dzieci ( duży ruch koło 8 i 13 godziny) ale jest też wykorzystywana jako skrót omijający krzyżówkę przy Delikatesach i w godzinach rannych często widziałem tam auta ekip budowlanych (szerokie dostawczaki) wymuszające zjechanie na pobocza.
Jest to droga bardzo uczęszczana z miękkimi poboczami i głębokimi rowami o szerokości dla 2 małych osobówek, większe autka muszą uciekać na mostki by się rozminać

Witam,
Ad1. Sprawa wydajności ujęć wody w naszej gminie wymaga dużego wkładu finansowego. W 2016 r. będziemy przebudowywać ujęcie wody w Chorzelowie. Rozważamy połączenie wodociągu od Złotnik do Rzędzianowic , aby można było w razie awarii bądź niedoboru uzupełniać te dwa ujęcia wzajemnie.
Ad2. Na jednej z sesji w wolnych wnioskach zgłosiłem, że nie będę w stanie w tym roku tego pomysłu zrealizować (brak czasu). Poprosiłem Pana Wójta o ewentualne wyznaczenie pracowników, którzy by się tym zajęli.
Przygotowanie z mojej strony projektu ma sens, jeżeli będziemy mięli na jego realizację pieniądze.
Ad3. GZGK to woda i ścieki, a nie śmieci (tylko wyjaśniam). Nie potrafię na to pytanie precyzyjnie odpowiedzieć. Nie wiem na tą chwilę jaki jest wynik finansowy. Pieniądze z gospodarki śmieciowej nie mogą trafić jako podatek do gminy. Po nowym roku będzie nowy regulamin i nowy przetarg i tu też wiele może się zmienić.
Ad4. Sprawa ścieżek jest przeze mnie chyba na każdej sesji poruszana. W tej sprawie byłem i dzwoniłem niejednokrotnie też do gminy. Zgadzam się, że pobocza są źle wykonane i czekam na poprawę.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2015-12-08 21:19
Gość


Goście
Gość
 
Post: #125
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Wójt gminy klamie!

W Korso mozemy przeczytać,ze jak mówi starosta, wójt Piątek ani raz nie rozmawiał z nim w sprawie ciągu pieszo rowerowego w Chorzelowie. I twierdzi, że gdy będzie zainteresowanie gminy i partycypowanie w kosztach to powiat to zrobi. Mają już wstępne wyliczenia. Jak widać wystarczy, ze Pan Piątek zaangazuje sie w tą sprawe, a nie kłamie, ze powiat nie chce tego zrobić.

Prosze o poruszenie tego tematu na najblizszej sesji.

Mieszkaniec niskiego borku
Pozdrawiam.
2017-09-14 11:20
Tomasz Ortyl -Gmina Mielec


Goście
Gość
 
Post: #126
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Witam,

Wielokrotnie był Pan informowany, że prace związane z budową kanalizacji sanitarnej w Woli Mieleckiej jeszcze nie zostały zakończone i odebrane. Na fragmencie drogi o której Pan mówi została wybudowana sieć kanalizacyjna co wiązało się ze zniszczeniem dotychczasowej nawierzchni z kruszywa. Nie naruszenie struktury drogi było by możliwe jeśli mieszkańcy pozwoliliby na poprowadzenie kanalizacji po działkach prywatnych. Na co zgody nie było. Przedmiotowa droga została tymczasowo przygotowana aby mieszkańcy mogli dojechać do domów. Proszę pamiętać, że po wykonaniu takich prac grunt musi się ustabilizować co wymaga czasu. Oczywiście docelowo droga będzie odtworzona zgodnie z przyjętymi zasadami budowy dróg. Zna Pan zasady realizacji takich inwestycji jak kanalizacja, dlatego też dziwi mnie Pana podejście do tematu i krytyka Gminy.
2017-09-25 09:30
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #127
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2017-09-25 09:30)Tomasz Ortyl -Gmina Mielec napisał(a):  Witam,

Wielokrotnie był Pan informowany.......dziwi mnie Pana podejście do tematu i krytyka Gminy.

Mówimy o tym temacie: http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=874

Panie Tomku,
po pierwsze jako kierownik inwestycji zapewne Pan wie, że nie tylko tą drogą prowadzono kanalizację. Są to częste praktyki w naszej gminie. Wynika to raczej z tego, że gmina zbyt wolno realizuje budowę kanalizacji. Wioski zabudowują się, co utrudnia później wykonanie tego zadania innym sposobem.
Po drugie pisze Pan „grunt musi się ustabilizować, co wymaga czasu” - nie zgadzam się. Grunt, aby był stabilny, muszą być spełnione odpowiednie warunki. Odpowiednie warstwy (piasek, kamień, kruszywa, ziemia...itp.) w odpowiedniej kolejności i oczywiście odpowiednio zagęszczone odpowiednim sprzętem podczas każdego etapu. Są na to odpowiednie normy. W obecnej sytuacji mamy glinę „poprószoną” kamieniem (słowo kamień jest trochę na wyrost).
Mam, więc pytanie ile czasu glina będzie się stabilizować?
Ironicznie zapytam: skoro nie stabilizuje tej gliny firma, która robiła kanalizację tylko mieszkańcy (autami, rowerami i pieszo), to jak zostaną wynagrodzeni za wykonaną pracę?
Po trzecie, jeżeli ma być położona jeszcze wierzchnia warstwa, to rozumiem, że warstwy już położone są wykonane tak, jak mówiła specyfikacja przetargowa.
Dlaczego, więc do dziś (minęło 10 dni) nie otrzymałem od inspektora nadzoru (za pośrednictwem gminy) odpowiedzi na moje pytanie: „Proszę o informację czy droga jest wykonana zgodnie ze specyfikacją przetargową. Chodzi mi przede wszystkim o grubość warstw, czy są takie, jak założono i czy były odpowiednio zagęszczone”.
Jeżeli inspektor należycie wykonywał swoją pracę, to bywał często na placu budowy i doskonale wie, jak odtworzona jest droga. Udzielenie odpowiedzi w takim przypadku wydaje mi się proste i nie powinno trwać dłużej niż dwa dni.
W tamtej kadencji przypominałem stare porzekadło: „jaki Pan taki kram” i tu znów wracam do tego porzekadła. Dochodzę do wniosku, że zarówno poprzedni wójt, jak i obecny nie sprawdzają się w temacie jakości inwestycji.
Ostatnie moje pytanie: co stabilizuje ten zasypany wlot kanału (na filmie) i ile jeszcze będzie się to coś stabilizować?

Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2017-09-25 19:24
Wolok


Goście
Gość
 
Post: #128
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Panie radny my mieszkańcy nie wiemy jaki status prawny posiada ta droga, czy ta droga jest własnością prywatną czy to droga gminna, to po pierwsze. Po drugie, na zamieszczonym przez Pana filmie nie widać aby ta droga miała jakikolwiek odwodnienie w postaci przydrożnego rowu, co zapewne utrudnia jej stabilizację. Mieszkańcy szukają winnego wszędzie poza sobą.
2017-09-28 08:11
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #129
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2017-09-28 08:11)Wolok napisał(a):  Panie radny my mieszkańcy nie wiemy jaki status prawny posiada ta droga, czy ta droga jest własnością prywatną czy to droga gminna, to po pierwsze. Po drugie, na zamieszczonym przez Pana filmie nie widać aby ta droga miała jakikolwiek odwodnienie w postaci przydrożnego rowu, co zapewne utrudnia jej stabilizację. Mieszkańcy szukają winnego wszędzie poza sobą.

Po pierwsze jak gmina ma wykonać jakąś inwestycje, to ma to wykonać dobrze ! i nieistotna w tym wypadku jest kwestia własności gruntu.
Droga ta ma jednak status drogi gminnej.
Gdyby gmina robiła kanalizację na Pańskim terenie, to czy mogłaby zrobić to niedbale?
Po drugie mówiąc o odwodnieniu, nie bulwersuje Pana zasypany kanał? Dziwne...
Oczywiście odwodnienie wzdłuż drogi poprawia sytuację w użytkowaniu. W tej sytuacji pokazuję stan po inwestycji i nie widzę związku odwodnienia do np. gliny, która jest na wierzchu.
Sugeruje Pan, że to może wina mieszkańców. W czym mieszkańcy są tu winni?
Mieli sami nawozić odpowiednie warstwy gruntu i wynajmować sprzęt, żeby je zagęścić?
Ja obserwując drugą kadencję jako radny inwestycje w naszej gminie mam w tej sprawie wiele uwag.
Ani poprzedni wójt, ani obecny w moim przekonaniu sobie z tym nie poradzili.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2017-09-28 19:16
Henryk


Goście
Gość
 
Post: #130
RE: Wolne wnioski-Uwagi i propozycje na rózne temarty
Słusznie Pan zauważył, że poprzedni wójt, ani obecny nie poradzili sobie z problemem jakości wykonanych inwestycji, szczególnie jeśli chodzi o kanalizację na naszym terenie. Nie odbieram Panu wójtowi dobrych chęci ale rzeczywistość przerasta wyobrażenia związane z jakością wykonywanych inwestycji. Nie konsekwencja pracowników odpowiedzialnych za jakość wykonanych robót w egzekwowaniu od wykonawcy ich dobrego wykonania.
Inna sprawa to cena za wykonaną usługę, wygrywający przetarg wkalkulowuje w zaoferowaną niską cenę gorszą jakość użytych materiałów i gorszą jakość wykonania inwestycji. Upominanie się mieszkańców i radnych o poprawne wykonanie zgodnie z umową, uważa się za coś niezdrowego i nienormalnego, mówiąc , macie kanalizację to się cieszcie i siedźcie cicho.
2017-09-30 08:54
Aleksandra


Goście
Gość
 
Post: #131
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Nadzór Budowlany to państwo w państwie, pisanie skarg do tej instytucji przez obywatela mija się z celem. Niema bata na to towarzystwo wzajemnej adoracji. Jeśli skarżącym jest osoba prywatna a inwestorem jest gmina, to w takim układzie obywatel stoi z góry na przegranej pozycji. Szkoda czasu i mitręgi na tych pożal się Boże inspektorów i wydawanych przez nich takich opinii. Taka odpowiedz inspektora dyskwalifikuje go jako fachowca szczególnie na takim stanowisku, traktując zwykłego obywatela jak zło konieczne, który nie koniecznie musi znać się na niuansach sztuki budowlanej oraz prawa budowlanego. Pisać skargę do Pan starosty.
2017-10-02 08:56
Ryszard


Goście
Gość
 
Post: #132
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Proszę nam udostępnić nazwisko tego urzędasa i pseudo inspektora który w tak chamski sposób odnosi się w korespondencji urzędowej. Chętnie też dowiedziałbym się co sądzi o takim języku pracodawca tego "specjalisty" pan Piątek. Poruszając kwestie tej inwestycji chciałbym też zwrócić uwagę na jakość wykonania kanalizacji: wysokościach studzienek kanalizacyjnych, koleinach po ciężkim sprzęcie na drodze równoległej do tej przy której mieszka pan Kawalec. Proszę nagłośnić również tą sprawę panie radny.
2017-10-03 09:27
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #133
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2017-10-03 09:27)Ryszard napisał(a):  Proszę nam udostępnić nazwisko tego urzędasa i pseudo inspektora który w tak chamski sposób odnosi się w korespondencji urzędowej. Chętnie też dowiedziałbym się co sądzi o takim języku pracodawca tego "specjalisty" pan Piątek. Poruszając kwestie tej inwestycji chciałbym też zwrócić uwagę na jakość wykonania kanalizacji: wysokościach studzienek kanalizacyjnych, koleinach po ciężkim sprzęcie na drodze równoległej do tej przy której mieszka pan Kawalec. Proszę nagłośnić również tą sprawę panie radny.

Nazwisko inspektora zostawię na razie dla siebie. Jest to inspektor z Mielca (adres firmy).
Byłem dziś oglądnąć i sfotografować tę drogę, ale okazało się, że wczoraj została poprawiona.
Jak ma Pan zdjęcia to proszę przesłać na maila.
Tu adres mailowy http://www.wolamielecka.info/index.php?p=1_3_Kontakt

Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
2017-10-04 19:58
Gość


Goście
Gość
 
Post: #134
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
http://www.hej.mielec.pl/miasto2/inwesty...ielki.html

Podobne dofinansowanie disranue gmina Tuszów. My oczywiście na samym końcu listy i bez dofinansowania.
No, ake cóż jestesmy bogatą gminą więc po ci nam ekstra 2 miliony?
2017-10-05 10:52
Gość


Goście
Gość
 
Post: #135
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Pomyłka chodziło mi o drogę równoległą a nie prostopadłą czyli tą przy której robiona jest przepompownia. Od kilku tygodni ta droga jest nie do przejścia nie mówiąc już nawet o przejechaniu jej rowerem. Nie mówiąc już o tym że to pobojowisko nie kończy się na samej drodze tylko przylegających działkach.
2017-10-10 11:13


Skocz do: