Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Autor Wiadomość
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #46
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2013-02-03 19:10)Obserwator napisał(a):  Mamy początek lutego, to fakt, ale z początkiem tego miesiąca przestała istnieć przychodnia na Woli Mieleckiej. Przychodni nie ma, a na ten temat zapadła grobowa cisza. Zamurowało wszystkich, począwszy od Panów radnych gminy, sołtysa i radnych sołeckich. Co jest k.....wa grane mości panowie i panie też. Chyba nie schowaliście się do mysiej dziury. Czyżby to było tak, jak mawia mój znajomy "jeden pali kota a reszta rznie głupa"?

Czekam na oficjalne stanowisko Wójta w tej sprawie, bo być może (co wspominał na jednej z komisji) ma na to miejsce innego lekarza. Wiem, że Pani doktor wysłała pismo ze swoją propozycją i nie dostała na nie odpowiedzi na piśmie.
Mariusz Kawalec
2013-02-03 21:54
Koko-spoko


Goście
Gość
 
Post: #47
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Korci mnie bardzo żeby dołożyć wójtowi za całokształt. Ale drodzy państwo przecież wójt nie jest wójtem Woli Mieleckiej, musi on mieć spojrzenie o wiele szersze niż tylko nasz woli zaścianek. Nam wydaje się z perspektywy kurzego gniazda że świat zaczyna się i kończy na naszym obsranym kurniku, ale przecież tak nie jest, większość z nas to wie. Ta mniejszość musi pozostać na niestety grzędzie.
2013-02-17 16:52
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #48
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
(2013-02-17 16:52)Koko-spoko napisał(a):  Korci mnie bardzo żeby dołożyć wójtowi za całokształt. Ale drodzy państwo przecież wójt nie jest wójtem Woli Mieleckiej, musi on mieć spojrzenie o wiele szersze niż tylko nasz woli zaścianek. Nam wydaje się z perspektywy kurzego gniazda że świat zaczyna się i kończy na naszym obsranym kurniku, ale przecież tak nie jest, większość z nas to wie. Ta mniejszość musi pozostać na niestety grzędzie.

Ja nie zarzucałem nigdy Wójtowi tego, że nie traktuje nas wyjątkowo. Problem jest w tym, że często perfidnie kłamie i obiecuje coś czego i tak nie realizuje. Jak sam się przyznał w artykule w KORSO, że jego taktyką było toczenie wojen:
„doszedłem do wniosku, że nie będę więcej toczył wojen – powiedział Gacek”
Ja tylko pokazuje jakie jest prawdziwe oblicze Kazimierza Gacka, które, gdyby nie moje nagrania pewnie nigdy w wiarygodny sposób nie ujrzałoby światła dziennego. Słowo przeciw słowu to za mało, bo jego kłamstwa są bardzo przekonywujące czego doświadczyłem osobiście.

Mariusz Kawalec
2013-02-17 18:22
Ministrant


Goście
Gość
 
Post: #49
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Panie radny, to że wójt najpierw mówi a potem sprawdza i weryfikuje , to co powiedział, większość mieszkańców to wie, tego już nie zmienimy,raczej należy się z tym pogodzić i z tym żyć. Przychodnia na razie pozostanie w stanie nie naruszonym, więc temat zamknijmy, ważne żeby nam zdrowie dopisywało. Zbliża się bardzo ważne posiedzenie Rady gminy,na którym zapadną bardzo istotne decyzje,dotyczące mieszkańców gminy i na tym powinniśmy skupić naszą uwagę. Punkt 8 tego posiedzenia na pewno podniesie ciśnienie nie jednemu radnemu, a później również nam mieszkańcom. Jaką by nie podjęto decyzję, to zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie z niej nie zadowolony, nawet wśród samych domowników zdania są podzielone. Dlatego wyrazy współczucia i otuchy dla Panów radnych. Chciałbym zwrócić jeszcze uwagę na punkt 4.tego posiedzenia.Zamkniecie szkoły w Rydzowie na pewno dotknie niektóre dzieci tej miejscowości,ale zdecydowanie nie wszyscy mieszkańcy są przeciw. Nie pojmuję uporu Panów radnych przeciw zamknięciu tej placówki oświatowej i jakie argumenty za tym przemawiają.Mam nadzieje że nie chodzi wyłącznie tylko o to ażeby zrobić wójtowi na złość. Zdrowy rozsadek przemawia za poparciem tego wniosku.Zacytuję tutaj przysłowie które mówi że z pustego to i kelner nie naleje.
2013-02-17 19:27
XYZ


Goście
Gość
 
Post: #50
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Problem szkoły w Rydzowie może jest dla Ciebie mało istotny.
Dotyczy jednak dużej grupy ludzi tam mieszkających.Zebrania wiejskie z decyzją na pozostawienie szkoły- nie mają znaczenia jeżeli jest to uchwała podjęta przez zebranie wiejskie?To po co je organizować?
Tak wygląda demokracja.Wy rozmawiajcie,dyskutujcie a ja i tak zrobię swoje.
2013-02-18 14:11
Student


Goście
Gość
 
Post: #51
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Problem szkoły w Rydzowie, w brew temu co myśli garstka rodziców, dzieci uczęszczających do tej szkoły, pozostała część mieszkańców gminy ma jednak dużo do powiedzenia,gdyż to głównie z naszych podatków jest utrzymywana ta szkoła. Jeżeli w Chorzelowie, Trześni, czy Woli Mieleckiej w klasach podstawówek liczba dzieci waha się w granicach 25 osób w jednej klasie, to w Rydzowie w całej szkole nie ma tylu uczniów.
2013-02-18 15:09
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #52
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Jak zauważam STUDENT i MINISTRANT są wysłane z tego samego IP. Mam wrażenie, że ta osoba ma problem z określeniem własnej tożsamości.

Mariusz Kawalec
2013-02-18 15:18
XYZ


Goście
Gość
 
Post: #53
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Student chcesz się dowartościować .
Nie masz pełnej informacji więc nie decyduj za ogół.
Mieszkańcy tam też płacą podatki i coś im się należy!
2013-02-19 09:41
Św.Florian


Goście
Gość
 
Post: #54
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Do tej pory, rozdysponowywanie Funduszu Sołeckiego polegało na tym, że grono kolesiów braci "S", dzieliło pieniądze na prawo i lewo, według własnego widzimisię i tylko sobie wiadomego klucza, nie licząc się z opinią mieszkańców i pozostałych radnych. Topiono grube tysiące w bezsensowne inwestycje potrzebne bardzo wąskiej grupie. Przykładem może być wymiana jeszcze całkiem dobrych drzwi do garażu OSP, których wartość wraz z wymianą przewyższa wartość tego garażu, czy zakup umundurowania dla żeńskiej drużyny, jakby nie było pilniejszych i ważniejszych potrzeb we wsi. Ostatnio oglądałam wyczyny naszych "dzielnych" strażaków na zawodach w Chorzelowie. Tragedia, 11 drużyn męskich, nasi na ostatnim miejscu, 5 drużyn żeńskich my na końcu. Wniosek nasuwa się jeden, dobrze wypadają w Boże Ciało i w Wielki Tydzień przy grobie Pańskim. Wspomnę jeszcze o likwidacji solidnych przystanków autobusowych na totalne badziewie, przykładów można by mnożyć. A jak będzie teraz ?
2013-08-09 09:58
Gość


Goście
Gość
 
Post: #55
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Panie Mariuszu, bardzo dobrze że Pan zdecydował się na poruszenie tematu dotyczącego rozliczenia funduszu sołeckiego. Jest grupa radnych sołeckich z sołtysem na czele, którym wyjaśnienie tej sprawy, bardzo jest nie na rękę. Uważają oni że hołota wiejska łyknie to co się im powie, nie interesując się co się dalej dzieje z pieniędzmi przeznaczonymi na cele które zostały przegłosowane na zebraniu wiejskim. Obawiam się że taka sytuacja jest co najmniej kryminogenna i nie miała by miejsca, gdyby nie ciche przyzwolenie wójta.
P.S. Uważam że Wicherski zrobił z siebie błazna, próbując zamknąć usta radnemu Kawalcowi. Pytam, gdzie, jak nie właśnie na zebraniu wiejskim jest pora i miejsce na poruszanie różnych tematów, rozwiązywanie i wyjaśnianie problemów wsi. A FEE Panie Wicherski.
2014-09-15 15:37
Gość


Goście
Gość
 
Post: #56
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Pan Kawalec wszędzie się doszukuje spisków i nie wiadomo czego jeszcze. Jak ma pan jakiś problem to niech pan wyśle oficjalne pismo do gminy z prośbą o udostępnienie w jaki sposób rozliczany jest fundusz sołecki a nie odstawia pan szopki. Nie byłem obecny na zebraniu, ale z tego co widzę na filmie to zawiera on tylko pański komentarz które nie wiadomo co ma na celu. I nie ma się co dziwić panu Wicherskiemu, że zwrócił panu uwagę bo pewnie większość osób obecnych tam pan irytował swoją "aktywnością". A tym komentarzem na końcu to już pan osiągnął dno...
2014-09-15 21:06
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #57
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
W odpowiedzi na post powyżej wyjaśniam, że nie muszę się doszukiwać żadnych spisków, a nieprawidłowości, o których mówiłem miały miejsce. Moja wiedza uprawnia mnie do jeszcze dalej idących wniosków. Celem moim było zwrócenie uwagi pewnym grupom, aby myślały co czynią i nie czuły się bezkarne. Każdy, kto sięga po nasze pieniądze powinien rozliczać się, aby nie było żadnych podejrzeń. KGW niema żadnej osobowości prawnej. Tak być nie powinno. Panie z okolicznych miejscowości zawiązały stowarzyszenia, a u nas jeszcze tkwimy w PRL-u. Co do p. Wicherskiego to nie on był prowadzącym zebranie, aby w taki sposób próbować zabrać mi głos. Słysząc co mówię mógł się wystraszyć, że powiem jeszcze więcej i poczuł się zagrożony, bo jemu też miałbym co powiedzieć.

Jak Ktoś dwa posty wyżej słusznie zadał pytanie "Pytam, gdzie, jak nie właśnie na zebraniu wiejskim jest pora i miejsce na poruszanie różnych tematów, rozwiązywanie i wyjaśnianie problemów wsi?" ja też dołączę do tego pytania, skoro nie powinienem na zebraniu, nie powinienem w internecie, nie powinienem na sesji no i oczywiście nagrywać też nie powinienem.
Nagrania są dziś jedynym rzeczywistym odniesieniem do tego co się działo. Wystarczy przesłuchać zebranie w sprawie funduszu z przed dwóch lat i zobaczyć można jak mówi się o budkach na stadion. Teraz mówi się, że budki kupione z projektu złożonego do UM.
Takich spraw mógłbym mnożyć, ale nie taki jest mój cel.
Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2014-09-21 09:10
Gość


Goście
Gość
 
Post: #58
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Czyli wychodzi na to że jak pan zabiera głos to jest dobrze a jak ktoś inny chce coś powiedzieć to znaczy, że blokuje pana głos... logika wg Kawalca
2014-09-21 09:42
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #59
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Ja nikomu nie wyrywam mikrofonu jak to próbował zrobić mi Wicherski. Przedstawiłem swoje uwagi do czego miałem prawo. Mógł poczekać i odnieś się merytorycznie do mojej wypowiedzi, ale czy jego zarzuty do mojej osoby były były merytoryczne ... ocenę pozostawiam Państwu.
2014-09-21 13:25
Gość


Goście
Gość
 
Post: #60
RE: Wolne wnioski - Uwagi i propozycje na różne tematy
Dla pana informacji to powiem że ludzie przyszli na zebranie wiejskie żeby wybrać na jakie cele mają być przeznaczone środki z funduszu sołeckiego a nie po to żeby posłuchać pana głupich wywodów. Ludzie i tak mieli dużą cierpliwość słuchając tego przez 13 min.
2014-09-21 16:14


Skocz do: