Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie do radnego Kawalca
Autor Wiadomość
Gość


Goście
Gość
 
Post: #1
Pytanie do radnego Kawalca
Dlaczego gmina położyła asfalt na drodze koło pańskiego domu a nie np na drodze w kierunku osiedla ”Baranówka” jadąc od drogi tarnowskiej? I jeszcze jedno pytanie jak długo ww. droga jest własnością gminy a jak długo gmina jest w posiadaniu drogi koło pańskiego domu?
2018-07-13 17:55
Gość


Goście
Gość
 
Post: #2
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Czekam na odpowiedź panie radny
2018-07-16 20:16
POLdrób


Goście
Gość
 
Post: #3
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Z tego co się orientuje to przy tej drodze jest plus minus dwadzieścia domów, gdyby P. Kawalec nie zgodził się na położenie asfaltu na niej, miałby problem z sąsiadami którzy jednak płacą podatki. Poza tym uważam że zadane pytanie jest skierowane nie pod ten adres. To urząd gminy planuje i prowadzi remonty drug gminnych.
2018-07-20 15:29
Gość


Goście
Gość
 
Post: #4
RE: Pytanie do radnego Kawalca
żeby jakoś wybrnąć z sytuacji próbujesz się usprawiedliwiać pod obcym nickiem?
a tak poza tym to droga na "baranówkę" łączyłaby dwie drogi a droga koło domu kawalca jest ślepa to po pierwsze, a po drugie ile jest takich dróg gminnych, które są o wiele dłuższy czas w posiadaniu gminy i nie ma tam zrobionego asfaltu oraz oświetlenia (chociażby wspomniana wcześniej droga na baranówkę).
w dalszym ciągu oczekuję informacji jak długo w posiadaniu gminy jest droga koło kawalca i dlaczego akurat na tej drodze został położony asfalt
2018-07-21 13:19
Gość


Goście
Gość
 
Post: #5
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Panie Mariuszu. Chcialbym by przedstawił Pan na następnej sesji sume wszystkich dotacji jakie pozyskala gmina z roznych źródeł podczas obecnej kadencji i zostawił to z osciennymi gminami jak Padew czy Przecław. Może to otworzyło by niektórym oczy.
2018-08-31 10:58
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Pytanie do radnego Kawalca
(2018-08-31 10:58)Gość napisał(a):  Panie Mariuszu. Chcialbym by przedstawił Pan na następnej sesji sume wszystkich dotacji jakie pozyskala gmina z roznych źródeł podczas obecnej kadencji i zostawił to z osciennymi gminami jak Padew czy Przecław. Może to otworzyło by niektórym oczy.

Aby było to obiektywne, czytelne i bezdyskusyjne musiałbym jeszcze takie odpowiedzi otrzymać od innych gmin. Nie dam czasowo rady tego wszystkiego wykonać, bo od pewnego czasu skupiam się na wyborach. Widząc działania obecnego Wójta Piątka twierdzę, że On się do tego nie nadaje. Czuję się też odpowiedzialny za to, że to Pan Piątek jest Wójtem i to zmusza mnie do próby naprawienia tej sytuacji.
2018-09-23 14:05
Gość


Goście
Gość
 
Post: #7
RE: Pytanie do radnego Kawalca
kawalec ty lepiej wypowiedz się w kwestii asfaltu koło twojego domu
2018-09-24 16:55
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #8
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Co do drogi koło mojego domu.
Jak szybko policzyłem, to za mojej kadencji położono asfalt na 11 drogach w Woli Mieleckiej, a może nawet o jakiejś zapomniałem i nie policzyłem wszystkich. Moja droga ma ok. 360 m i zamieszkanych jest 11 domów i dwa są wykańczane, to chyba nie trzeba układów radnego, aby zrobić tam asfalt.

Widzę, że niektórym z tego tytułu jednak żyłka się napina. Nie zamierzam więcej tego komentować ani się tłumaczyć, szkoda czasu.
2018-09-24 20:21
Gość


Goście
Gość
 
Post: #9
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Szanowny Panie radny, a raczej bezradny pozwoli Pan, że przypomnę Panu bo chyba przez te bodajże dwie kadencje nie doczytał Pan swoich obowiązków i uprawnień jako radny:

Do wyłącznej właściwości rady gminy należy w szczególności:
-uchwalanie statutu gminy,
-ustalanie wynagrodzenia wójta, stanowienie o kierunkach jego działania oraz ---przyjmowanie sprawozdań z jego działalności,
-powoływanie i odwoływanie skarbnika gminy, który jest głównym księgowym budżetu - na wniosek wójta,
-uchwalanie budżetu gminy, rozpatrywanie sprawozdania z wykonania budżetu oraz -podejmowanie uchwały w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium z tego tytułu,
-uchwalanie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego,
-uchwalanie programów gospodarczych,
-ustalanie zakresu działania jednostek pomocniczych, zasad przekazywania im składników mienia do korzystania oraz zasad przekazywania środków budżetowych na realizację zadań przez te jednostki,
-podejmowanie uchwał w sprawach podatków i opłat w granicach określonych w odrębnych ustawach,
-podejmowanie uchwał w sprawach majątkowych gminy, przekraczających zakres zwykłego zarządu,
-określanie wysokości sumy, do której wójt może samodzielnie zaciągać zobowiązania,
-podejmowanie uchwał w sprawach współdziałania z innymi gminami oraz wydzielanie na ten cel odpowiedniego majątku,
-podejmowanie uchwał w sprawach współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw oraz przystępowania do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych,
-podejmowanie uchwał w sprawach herbu gminy, nazw ulic i placów będących drogami publicznymi lub nazw dróg wewnętrznych w rozumieniu ustawy z dnia 21 marca 1985 r. o drogach publicznych, a także wznoszenia pomników,
-nadawanie honorowego obywatelstwa gminy,
-podejmowanie uchwał w sprawie zasad udzielania stypendiów dla uczniów i studentów,
-stanowienie w innych sprawach zastrzeżonych ustawami do kompetencji rady gminy.
Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy.

Zadania Wójta: (Dz.U.2018.0.994 t.j. - Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym)
1. Wójt wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.
2. Do zadań wójta należy w szczególności:
1) przygotowywanie projektów uchwał rady gminy;
1a) opracowywanie programów rozwoju w trybie określonym w przepisach o zasadach prowadzenia polityki rozwoju;
2) określanie sposobu wykonywania uchwał;
3) gospodarowanie mieniem komunalnym;
4) wykonywanie budżetu;
5) zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
6) (uchylony)
3. W realizacji zadań własnych gminy wójt podlega wyłącznie radzie gminy.


Te podsumowania Pańskie można wsadzić w buty, do kogo masz Pan pretensje trzeba było trzymać się litery prawa robić swoje, nie płakać teraz.
Robicie jedynie jako maszynki do głosowania wszystko co się udało zrobić przypisujecie sobie a wszelkie niepowodzenia chcecie wtrynić Wójtowi. Nie bronię Go absolutnie bo za wszystko i dobre i złe ponosicie odpowiedzialność wspólnie i proszę to sobie wbić w tą łysą pałę.
Wszystko co Pan tu wygaduje i opisuje robi Pan pod wybory i tylko pod wybory. Pęd do koryta zaburzył Panu i części "starych radnych" zdolność trzeźwego myślenia. Jak dla mnie Wy wszyscy razem z Wójtem jesteście po jednych pieniądzach. Uważam że ludzie dla przykładu i uspokojenia nastrojów powinni wszystkich "starych radnych" i część sołtysów wywalić na zbity pysk przy zbliżającej się okazji bo nie umiecie się dogadać, a następna taka sposobność będzie dopiero za 5 lat.
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nowym kandydatom także mącicie w głowach i jeśli wyjdą w wyborach będą robić podobnie jak Wy.
Pozdrawiam
Nie życzę sukcesów
2018-10-16 13:34
Gość


Goście
Gość
 
Post: #10
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Ja już po tych 4 odcinkach podsumowania kadencji oraz po spotkaniu z Panem Krawczykiem na zebraniu pozbyłem się złudzeń, które miałem jeszcze do tego spotkania, jedziecie Panowie po Piątku jak po szmacie i dlatego uważam, że jest to jedynie parcie po trupach do żłobu, dowodem choćby na takie parcie jest startowanie na wójta i radnego jednocześnie na siłę może się uda gdzieś wcisnąć -przykład Krawczyk i Bania, a co będzie jeżeli Bania zostanie wybrana do Powiatu i przyjmie ten mandat (bo niby po co by miała startować na radnego powiatu skoro ma zostać Zastępcą Wójta) zastępcą zostanie Kawalec? - porażka
Może Piątek nie jest idealnym kandydatem ale żaden kandydat nie jest idealny, wg mnie akurat za jego kadencji zrobiono wiele i to dzięki i radnym i Wójtowi. Natomiast nie podoba mi się agresywny język Kawalca, Krawczyk mówi bardziej w stonowany sposób ale nie ufam mu tak samo jak całej jego ekipie.
2018-10-17 14:06
Gość


Goście
Gość
 
Post: #11
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Panie Mariuszu mam prośbę abyś pan na swojej stronie podawał informacje i ogłoszenia parafialne z naszej parafii tak abym nie musiał patrzeć na stronę konkurencji żadnego który dobrze wychodzi na zdjęciach i Podnosi sobie diety za nic ten co chciał uszczęśliwić klub i nic z tego nie wyszło i gardził byłem i działaczami pozdrawiam dziękuję
2020-04-19 16:43
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #12
RE: Pytanie do radnego Kawalca
(2020-04-19 16:43)Gość napisał(a):  Panie Mariuszu mam prośbę abyś pan na swojej stronie podawał informacje i ogłoszenia parafialne z naszej parafii tak abym nie musiał patrzeć na stronę konkurencji żadnego który dobrze wychodzi na zdjęciach i Podnosi sobie diety za nic ten co chciał uszczęśliwić klub i nic z tego nie wyszło i gardził byłem i działaczami pozdrawiam dziękuję

Witam,

to Ksiądz Proboszcz przesyła ogłoszenia parafialne.
Jeżeli Ks. Proboszcz będzie wysyłał mi, to ja je będę publikował.
Nie będę prosił Księdza o to, aby mi wysyłał ogłoszenia, bo nie chcę stawiać Go może w kłopotliwej sytuacji.
Do kopiowania z tamtej strony też się nie posunę, ponieważ mam pewne zasady.
Inne informacje, jakie od Księdza otrzymuję, to umieszczam na swojej stronie.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec
2020-04-19 19:55
Gość


Goście
Gość
 
Post: #13
RE: Pytanie do radnego Kawalca
Jaka konkurencja? Obydwaj wspierają PiS tylko jeden po cichu więc to żadna konkurencja

Radni mają razem działać dla dobra naszej wsi a nie jeden podgryza gardło drugiemu
2020-05-07 11:29


Skocz do: