Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OSP w Woli Mieleckiej
Autor Wiadomość
WOLANIN


Goście
Gość
 
Post: #1
OSP w Woli Mieleckiej
Czytam na stronie internetowej Urzędu Gminy Mielec informację dotyczącą odbytych w dniu 9 lipca 2017r, na stadionie w Chorzelowie, Gminnych Zawodów Sportowo Pożarniczych, Gminy Mielec. Z zamieszczonej listy uczestników tych zawodów, nie znalazłem drużyny męskiej ani żeńskiej z OSP w Woli Mieleckiej. Któreś z kolei zawody OSP organizowane w celu sprawdzenia skuteczności, oraz zaprezentowania swoich umiejętności przez jednostki OSP Gminy Mielec, nie startuje OSP z W.Mieleckiej. Wobec powyższego, nasuwa się zasadnicze pytanie, co jest powodem notorycznej absencji drużyny męskiej i żeńskiej z Woli Mieleckiej. Czy jest to brak umiejętności, czy lenistwo jej członków, a może brak organizacji, lub wszystko razem, składa się na taki stan tej jednostki OSP. Panie Wójcie, Panowie Radni, należy poważnie zastanowić się nad celowością istnienia tego tworu organizacyjnego, na utrzymanie którego gmina ponosi niemałe koszty, pochodzących z naszych podatków. Żądania jej członków kierowane do wójta o dotacje pieniężne, powinny być wpierw poparte rzetelną pracą, zaprezentowaną na organizowanych zawodach. Panie Wójcie, jeżeli taki stan rzeczy będzie miał nadal miejsce, należy poważnie zastanowić się nad jej rozwiązaniem, a pieniądze przeznaczyć na cele bardziej potrzebne społeczeństwu.
2017-07-11 10:57
bosak


Goście
Gość
 
Post: #2
RE: OSP w Woli Mieleckiej
(2017-07-11 10:57)WOLANIN napisał(a):  Czytam na stronie internetowej Urzędu Gminy Mielec informację dotyczącą odbytych w dniu 9 lipca 2017r, na stadionie w Chorzelowie, Gminnych Zawodów Sportowo Pożarniczych, Gminy Mielec. Z zamieszczonej listy uczestników tych zawodów, nie znalazłem drużyny męskiej ani żeńskiej z OSP w Woli Mieleckiej. Któreś z kolei zawody OSP organizowane w celu sprawdzenia skuteczności, oraz zaprezentowania swoich umiejętności przez jednostki OSP Gminy Mielec, nie startuje OSP z W.Mieleckiej. Wobec powyższego, nasuwa się zasadnicze pytanie, co jest powodem notorycznej absencji drużyny męskiej i żeńskiej z Woli Mieleckiej. Czy jest to brak umiejętności, czy lenistwo jej członków, a może brak organizacji, lub wszystko razem, składa się na taki stan tej jednostki OSP. Panie Wójcie, Panowie Radni, należy poważnie zastanowić się nad celowością istnienia tego tworu organizacyjnego, na utrzymanie którego gmina ponosi niemałe koszty, pochodzących z naszych podatków. Żądania jej członków kierowane do wójta o dotacje pieniężne, powinny być wpierw poparte rzetelną pracą, zaprezentowaną na organizowanych zawodach. Panie Wójcie, jeżeli taki stan rzeczy będzie miał nadal miejsce, należy poważnie zastanowić się nad jej rozwiązaniem, a pieniądze przeznaczyć na cele bardziej potrzebne społeczeństwu.
Panie Wolanin, poco stawia pan takie duże wymagania naszym dzielnym zuchom. Do obsługi uroczystości kościelnych czy kierowanie kuchem na przykościelnym parkingu, nie są potrzebne znowuż jakieś duże umiejętności. Te umiejętności na chwilę obecną są im w zupełności wystarczające. Uważam że niema potrzeby żeby nasze dziewczyny i chłopcy nadmiernie się bez potrzeby, eksploatowali.
2017-07-11 15:40
Wolanin


Goście
Gość
 
Post: #3
RE: OSP w Woli Mieleckiej
Nie okłamujmy się. Zawody składają się głównie z 3 minutowej bojówki i sztafety. Po czym następuje "chlanie" alkoholu. Członkowie nie pojechali w tym roku, ale również nie pojawiła się część jednostek z naszej gminy. Jednostka OSP w Woli Mieleckiej sama powiedziała że na zawody nie pojadą. A konsekwencji za to nie ma. Woleli by jak w ubiegłym roku pojechać na Manewry na których się czegoś przynajmniej nauczą niż przebiegną chwilkę i nic z tego nie mają. Od tego wiedzy nie zyskają, a co innego takie manewry.
2017-11-28 00:04


Skocz do: