Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Autor Wiadomość
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #1
Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
W związku z sytuacją jaka wydarzyła się na XXVII sesji Rady Gminy Mielec, jako radny tej gminy jestem głęboko zaniepokojony kierunkiem, w którym zmierza Gmina wiejska Mielec. W dniu 21.02.2013 r. podczas sesji, na której miały zapaść uchwały dotyczące likwidacji szkoły w Rydzowie, doszło do skandalicznego zachowania Przewodniczącego Rady Gminy Mielec Zenona Skiby. Podczas głosowania nad wnioskiem Wójta o ściągnięcie z porządku obrad punktów dotyczących likwidacji szkoły, Przewodniczący manipulował wynikami głosowania. Gdy zwróciłem mu uwagę wyparł się. Na szczęście sesja była nagrywana i wszystko zostało dokładnie zarejestrowane. Sesja ta pokazała również nieudolność i niekompetencję Zenona Skiby jako Przewodniczącego Rady Gminy.
Jako radny mam do czynienia z częstym kłamstwem Pana Wójta. Spotkałem się także z bezprecedensowym potraktowaniem mojej osoby przez Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, kiedy to zostałem bezprawnie usunięty z obrad Komisji. Do tego dochodzi, już po raz kolejny naganne zachowanie Przewodniczącego Rady Gminy. Widząc działania tych trzech najważniejszych osób w gminie nabieram coraz poważniejszych obaw o to, co pozostanie po kadencji Wójta Gacka.
Zauważając z jednej strony ich wzajemną adorację, a z drugiej strony kłamstwa, łamanie prawa i rosnące zadłużenie gminy muszę uderzyć w dzwon. Opinia publiczna powinna wiedzieć, co się dzieje. Metody działania tych Panów budzą we mnie obawy, czy za niespełna dwa lata nie oddamy gminy w gorszym stanie, niż ją przejęliśmy.
Jeżeli Zenon Skiba ma jeszcze resztki honoru to liczę, że sam złoży rezygnację z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy Mielec.

Mariusz Kawalec
2013-02-23 16:22
guru


Goście
Gość
 
Post: #2
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Mariusz troszkę przeginasz.Dotąd ceniłem Cię za całokształt,ale teraz zarzucając brak oszczędności odpowiedz czy głosując za pozostawieniem szkoły polepszyłeś bilans gminy?
2013-02-23 17:44
Student


Goście
Gość
 
Post: #3
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Żenada i jeszcze raz żenada. Ktoś kto śledzi przebieg obrad Rady Gminy, na żywo czy w internecie, to na pewno zwrócił uwagę, na styl i sposób ich prowadzenia. Zapewne pierwsze nie dociągnięcia i gafy, można by wybaczyć i zrzucić na karb braku doświadczenia. Niestety, im dalej w las, tym gorzej. Rzuca się nam wyraźnie w oczy, wręcz żenująca niekompetencja, brak obiektywizmu w stosunku do niektórych radnych, szczególnie tych, których poglądy, uwagi i celne spostrzeżenia nie odpowiadają nie tyle przewodniczącemu, co wójtowi. Nieznajomość elementarnych wiadomości zawartych w Ustawie o Samorządzie Gminnym, dyskwalifikuje go, jako przewodniczącego. Niestety z przykrością zauważam, że ambicje tego Pana, przerosły jego możliwości.
2013-02-23 17:50
Koniobyła


Goście
Gość
 
Post: #4
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Faktem bezspornym jest to, że przewodniczący rady i przewodniczący komisji rewizyjnej, to marionetki w rękach wójta. Ale jak czytam, że zadłużenie gminy to też wina tych trzech Panów, to zastanawiam się czy upadek komety za Uralem, nie jest z ich winy, a cha jeszcze biegunka mojej teściowej, oraz to kury sąsiada nie niosą się, to jeszcze ich wina, czy raczej sołtysa i rady sołeckiej. Panie radny z tym zadłużeniem gminy, prośmy o konkrety, opinia publiczna powinna wiedzieć co się dzieje, to są Pana słowa.
2013-02-24 11:58
Były Radny


Goście
Gość
 
Post: #5
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Mylić się, jest rzeczą ludzką, ale powinno być też rzeczą ludzką przyznać się, a nie trwać we własnym błędzie i kombinować na oczach zebranych na sali osób że to co prawdziwe jest nie prawdą. Przykre jest że człowiek postawiony na tak zaszczytnym i odpowiedzialnym stanowisku, kierowania radą posuwa się do takiej manipulacji. Postępowaniem takim traci on zaufanie nie tylko radnych ale również wyborców. Uważam że powinien zrezygnować z zajmowanego stanowiska gdyż jest to jego nie pierwsze takie potkniecie.
2013-02-24 13:08
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #6
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
(2013-02-24 11:58)Koniobyła napisał(a):  Faktem bezspornym jest to, że przewodniczący rady i przewodniczący komisji rewizyjnej, to marionetki w rękach wójta. Ale jak czytam, że zadłużenie gminy to też wina tych trzech Panów, to zastanawiam się czy upadek komety za Uralem, nie jest z ich winy, a cha jeszcze biegunka mojej teściowej, oraz to kury sąsiada nie niosą się, to jeszcze ich wina, czy raczej sołtysa i rady sołeckiej. Panie radny z tym zadłużeniem gminy, prośmy o konkrety, opinia publiczna powinna wiedzieć co się dzieje, to są Pana słowa.

Rozumiem, że chodzi o to moje zdanie:
Zauważając z jednej strony ich wzajemną adorację, a, z drugiej strony kłamstwa, łamanie prawa i rosnące zadłużenie gminy muszę uderzyć w dzwon.
Tłumaczę:
Widzę, że Przewodniczący Rady Gminy i Komisji Rewizyjnej mocno wspierają Wójta. Jeżeli Wójt prowadzi dobre działania to nic w tym nie powinno być dziwnego. Ja, natomiast zaczynam zauważać, że kierunek, w którym zmierza gmina jest zły, a utwierdza mnie w tym to, że: występuje kłamstwo i łamanie prawa z udziałem tych Panów, a na dodatek gmina zaczyna znacznie się zadłużać.
Nie postawiłem tezy, że zadłużenie jest winą owej trójki.
Dla uzupełnienia dodam jeszcze co ja sądzę o nadmiernym sprzyjaniu Wójtowi.
Gdy Rada jest autonomiczna zwyciężają mądre decyzje (przynajmniej mają takie szanse) ważone przez 15 radnych.
Gdy Rada jest podległa Wójtowi (Wójt ma większość), wtedy zaburzony jest proces ważenia tych decyzji. Robi się dyktatura i przechodzi to, co chce jednostka.
Jeżeli okaże się, że obrał Wójt zły kierunek i część radnych ślepo go w tym popiera to oni też biorą odpowiedzialność za to!
2013-02-25 10:11
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #7
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
(2013-02-23 17:44)guru napisał(a):  Mariusz troszkę przeginasz.Dotąd ceniłem Cię za całokształt,ale teraz zarzucając brak oszczędności odpowiedz czy głosując za pozostawieniem szkoły polepszyłeś bilans gminy?

Oczywiście, że, gdyby szkoła w Rydzowie została zamknięta pieniędzy w budżecie byłoby ciut więcej. Dodam, że wcześniej ta szkoła bardziej obciążała budżet gminy i zadłużenie było mniejsze. Kosztem tej szkoły nie uratujemy gminnego budżetu! Więcej dopłaciliśmy do podstawówek w Chorzelowie, Chrząstowie i Książnicach. Jeżeli przyjąć, by taki punkt widzenia na poprawę bilansu gminy to musimy zlikwidować wszystkie szkoły nierentowne, GOK, Kluby sportowe i OSP.
Będziemy, wtedy mięli dobry budżet, ale ... nie będzie już niczego...
Z przykrością muszę się przyznać, że nie mogę sobie przypomnieć, aby za czasów i z inicjatywy obecnej Rady i Wójta coś zostało zbudowane!
Burzyć i likwidować marna chluba.
W mojej ocenie nie chodzi w Rydzowie o oszczędności, a o piękny budynek szkoły.
2013-02-25 10:31
Konrad


Goście
Gość
 
Post: #8
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Panie radny, czytam i oglądam przedstawione przez Pana poglądy i uważam że hipokryzją, Pan i wójt niedaleko od siebie odbiegacie. Z jednej strony widzimy Pana roszczeniową postawę, a to choćby dotacje do sportu uważam że są one słuszne, z drugiej strony jest Pan przeciw jakimkolwiek pomysłom wójta w poszukiwaniu oszczędności. Nie można stać okrakiem nad barykadą, krzycząc na cały głos, że jako gmina toniemy w długach. Ale to że toniemy w długach, to nie my jesteśmy temu winni, to oni. Spytam, a oni to kto ? Powiedział Pan że jest łamane prawo, jeżeli tak jest,to w związku z art. 304 Kpa obowiązkiem Pana jest powiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
2013-02-25 11:29
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #9
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
(2013-02-25 11:29)Konrad napisał(a):  Panie radny, czytam i oglądam przedstawione przez Pana poglądy i uważam że hipokryzją, Pan i wójt niedaleko od siebie odbiegacie. Z jednej strony widzimy Pana roszczeniową postawę, a to choćby dotacje do sportu uważam że są one słuszne, z drugiej strony jest Pan przeciw jakimkolwiek pomysłom wójta w poszukiwaniu oszczędności. Nie można stać okrakiem nad barykadą, krzycząc na cały głos, że jako gmina toniemy w długach. Ale to że toniemy w długach, to nie my jesteśmy temu winni, to oni. Spytam, a oni to kto ? Powiedział Pan że jest łamane prawo, jeżeli tak jest,to w związku z art. 304 Kpa obowiązkiem Pana jest powiadomić prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Panie Konradzie, staram się nie być ani hipokrytą ani populistą, ale staram się również bronić pewnych rzeczy przy obronie których można mnie obciążać niesłusznie takimi zarzutami.
Podam poniżej parę przykładów (kwoty podaję w zaokrągleniu).
Do wszystkich szkół w naszej gminie dokładamy 900 tys. zł. - TAK 900 tys. zł.
Resztę z tych 6 mln zł., o których tak głośno się mówi, dokładamy do ZADAŃ WŁASNYCH! gminy.
Chcemy świetlice, przedszkola, to je mamy i na to wydajemy 5 mln zł. Czy mamy je zlikwidować, bo zostanie nam 5 mln zł.?
Budżet wynosi 36 mln zł., z czego 11 mln zł. to subwencje, które idą zgodnie z przeznaczeniem na szkoły.
Więc de facto nasz budżet wynosi 25 mln zł. z czego 5 mln zł. wydajemy na zadanie własne, a 900 tys. zł. dokładamy do szkół.
Czyli do wszystkich szkół w gminie dokładamy 1/25 budżetu. To tak jakby ojciec zarabiający 2500 zł. netto dał dziecku 90 zł. kieszonkowego. Czy zrujnowałoby to ojcu budżet?
Przechodzimy do szukania oszczędności.
Na dotację do MKS-u przeznaczamy 350 tys. zł. i proponowałem TU właśnie szukać oszczędności. Pan Wójt dołożył jeszcze kolejne MKS-y na Rydzów, choć nikt o to jakoś specjalnie nie zabiegał.
Administracja - tu też daleko nam do czołówki. Miasto Mielec ma pod tym względem 1 miejsce w kraju! Wzór mamy pod nosem.

Podawałem na komisjach inne, alternatywne, źródło oszczędności i z MKS-ów proponowałem przełożyć (50-80 tys. zł.) na kluby sportowe.
Posądzanie mnie o hipokryzję przyjmuję, wyjaśniam i nie zgadzam się.

Mariusz Kawalec
2013-02-25 18:56
Gość


Goście
Gość
 
Post: #10
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
A może szkoła społeczna by w Rydzowie się utrzymała mikt nie wziął to pod uwagę i nie trzeba by było likwidować papa
2013-02-25 21:49
Roberto


Goście
Gość
 
Post: #11
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Tak mętnego i pokrętnego tłumaczenia Gacka, dawno nie słyszałem, tylko ręce załamywać. A ten jego dyżurny wazeliniarz przewodniczący, obwieścił wszem i wobec że afery nie ma, a fe przewodniczący. Gacek wziął sobie za adwokata pracownika Lipkę, byłego wicewójta, który nie jedno ma za uszami. Płytki chodnikowe to mały pryszcz przy innych tego typu sprawach.
2013-03-04 11:05
Zbyszek


Goście
Gość
 
Post: #12
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Rozbawiły mnie próby wybielania się przewodniczącego, który usilnie próbował udowadniać swoją wręcz bezgraniczną uczciwość. Panie przewodniczący, trochę umiaru z tym wybielaniem się, bo może Pan zupełnie wyblaknąć.
2013-03-09 12:57
koka
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 23.9.2012
Reputacja: 0
Post: #13
Exclamation RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Szczerze mówiąc początkowo szkoda mi było p. Skiby... Pomyślałem mały incydent, naprawiony powtórką - taka afera. Jednak analizując mogło być zupełnie inaczej. Krzyki, presja swoją drogą, niemniej jednak w czasie głosowania powinno się głosować na równi z innymi(w tym samym momencie) a nie rozglądać się jak głosują koledzy i dopiero podejmować decyzję. Myślę że pozostali radni też wezmą ten czynnik pod uwagę i przetrą oczy. Czasem bywa w takich sprawach ,,drugie dno".
2013-03-09 14:20
Student


Goście
Gość
 
Post: #14
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Obecny układ, wójt, przewodniczący, wygląda mniej więcej tak, przewodniczący to jak miejscowy szaman w dżungli amazońskiej, potulnie spełniający rozkazy despotycznego kacyka Gacka.
2013-03-09 18:08
Gość


Goście
Gość
 
Post: #15
RE: Skandal na sesji Rady Gminy Mielec
Pan Kawalec dobrze wie co robi i chwała mu za to! Przydało by się nam więcej takich Kawalców do zwalczania chwastów w polskim rządzie i wtedy dopiero nasz kraj mógł by funkcjonować jako normalny...
2013-03-09 22:39


Skocz do: