Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gospodarka śmieciowa
Autor Wiadomość
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #46
RE: Gospodarka śmieciowa
(2018-01-04 13:21)Wiesiek napisał(a):  Mariusz na sesji mówiłeś że mało jest w Gminie rodzin wielodzietnych...

Jeżeli nawet w gminie jest sto takich rodzin, to w skali gminy nie jest to dużo i można takie rodziny objąć wsparciem.
Oczywiście są przeróżne możliwości wsparcia rodzin wielodzietnych, tylko trzeba chęci.
To, co w Dębicy jest praktykowane (wypowiedź Magdaleny Bania), oczywiście w naszej gminie się nie da.
Mam odczucie, że w naszej gminie jest za dużo miernot, które w dziwny sposób znalazły zatrudnienie i wszystko je przerasta.
W mojej wypowiedzi dążyłem do bardziej sprawiedliwego podziału należnych opłat. Proponowałem natomiast, aby objąć wsparciem rodziny wielodzietne.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec.
2018-01-05 19:25
Lukasz1988
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 04.12.2017
Reputacja: 0
Post: #47
RE: Gospodarka śmieciowa
W Dębicy się da. Nie trzeba przytaczac Dębicy. Jak pisałem o kontrolach kanalizacji w radomyslu czy mielcu to powiedziałeś że nie będziesz się tym zajmował bo masz rodzinę i pracę. Wszyscy jesteście po tych samych piniadzach

I Ty piszesz o checiach....
2018-01-07 15:33
Wiesiek


Goście
Gość
 
Post: #48
RE: Gospodarka śmieciowa
100 rodzin - 200 głosów więc nie ma o co zabiegać....... Przykre ale prawdziwe.
2018-01-08 10:14
Lukasz1988
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 04.12.2017
Reputacja: 0
Post: #49
RE: Gospodarka śmieciowa
Wiesiek przecież Mariusz pisał na fejsie że nie ma żadnych korzyści z tego i nie wiadomo czy będzie startował Smile
2018-01-08 11:39
Wiesiek


Goście
Gość
 
Post: #50
RE: Gospodarka śmieciowa
Bardziej mi chodziło o Wójta, Mariusz porusza wszystkie zgłoszone problemy ale sam wszystkiego nie przegłosuje.
Faktem jest że gospodarka śmieciowa to jeden wielki przekręt. Kilka lat temu było rozliczenie podane w pokrętny sposób z którego wyszło że była nadwyżka budżetowa z gospodarki śmieciowej przy braku ściągalności opłat które końcem roku trafiły do budżetu Gminy .
Nie wiem jak wygląda ta sytuacja przez ostatnie lata bo nie spotkałem się na sesjach z takimi zestawieniami.
2018-01-08 13:05
Lukasz1988
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 04.12.2017
Reputacja: 0
Post: #51
RE: Gospodarka śmieciowa
Wiesiek tłumacze Ci ze nie chce Mariusz podjąć tego tematu więc nie rób z niego Robin chooda czy Janosika. Podwyżki przez radnych przeglosowane
2018-01-09 09:51
Gajowy


Goście
Gość
 
Post: #52
RE: Gospodarka śmieciowa
Pisałem tu niedawno że po tych drastycznych podwyżkach ludzie będą wywozić śmieci do lasu albo zostawiać w przydrożnych rowach, i co, nie odwlekło się długo i słyszę na sesji gady gminy że sołtys załamuje ręce bo w przydrożnym rowie ludzie zostawiają śmieci. Jechałem tą drogą i widziałem że tych śmieci jest sporo to znaczy samochód wywrotka.
2018-01-31 16:52
Mieszko


Goście
Gość
 
Post: #53
RE: Gospodarka śmieciowa
Jestem bardzo ciekawy co na to Lukasz1988.
2018-01-31 20:18
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #54
RE: Gospodarka śmieciowa
(2018-01-31 16:52)Gajowy napisał(a):  Pisałem tu niedawno że po tych drastycznych podwyżkach ludzie będą wywozić śmieci do lasu albo zostawiać w przydrożnych rowach, i co, nie odwlekło się długo i słyszę na sesji gady gminy że sołtys załamuje ręce bo w przydrożnym rowie ludzie zostawiają śmieci. Jechałem tą drogą i widziałem że tych śmieci jest sporo to znaczy samochód wywrotka.

Nie widzę w tym myśleniu logiki. Śmieci zdecydowanie za dużo podrożały - zgoda. Mimo tego mieszkańcy i tak zapłacą tą podniesioną kwotę (bez względu ile będą mieć śmieci), więc co im da wyrzucanie śmieci do rowu?
Myślę, że to śmieci mieszkańców z sąsiedniej gminy, albo firm. Jest to droga wylotowa do sąsiedniej gminy. To takie moje przemyślenia.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec.
2018-01-31 21:07
Lukasz1988
Offline

Zarejestrowani
Super użytkownik
Dołączył: 04.12.2017
Reputacja: 0
Post: #55
RE: Gospodarka śmieciowa
Mam podobne zdanie co Mariusz- to dla Mieszka bo był ciekawy
2018-01-31 21:11
Gość


Goście
Gość
 
Post: #56
RE: Gospodarka śmieciowa
Witam
Jest ktoś władny wskazać podstawę prawną na podstawie której Gmina lub GZGK (bo nie wiem kto to wymyślił) żąda przyklejania jakiś kodów kreskowych na worki ze śmieciami.
Według mnie jest to sprawa mocno podpadająca
2018-06-04 20:19
Gość


Goście
Gość
 
Post: #57
RE: Gospodarka śmieciowa
Gdzie mają znaleźć się odpady styropianowe bo na stronie:
http://www.e-mielec24.pl/2015/06/05/co-m...-do-pszok/
cytuję:
"Punkt (PSZOK) przy ul. Wolności 171 przyjmuje od mieszkańców następujące, selektywnie zebrane odpady komunalne:

opakowania z papieru i tektury;
opakowania z tworzyw sztucznych(styropian nie jest tworzywem sztucznym);
opakowania z drewna;
opakowania z metalu;
opakowania ze szkła : odrębnie szkło gospodarcze i budowlane (okienne);
opakowania wielomateriałowe;
odpady zielone (liście, skoszona trawa, drobne gałęzie);
zużyte opony;
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
drewno, tworzywa sztuczne, papier i metale;
zużyte baterie i akumulatory;
farby, kleje, środki ochrony roślin;
odpady wielkogabarytowe;"

To co mam z tym zrobić zwłaszcza że za odbiór odpadów odpowiada GMINA.
Zróbcie z tym wreszcie porządek bo to zaczyna być jak sen wariata.
2018-06-05 10:38
Mariusz K.
Offline

Główny Administrator
Główny Administrator
Dołączył: 19.8.2012
Reputacja: 0
Post: #58
RE: Gospodarka śmieciowa
(2018-06-04 20:19)Gość napisał(a):  Witam
Jest ktoś władny wskazać podstawę prawną na podstawie której Gmina lub GZGK (bo nie wiem kto to wymyślił) żąda przyklejania jakiś kodów kreskowych na worki ze śmieciami.
Według mnie jest to sprawa mocno podpadająca

Regulamin , który uchwalała Rada Gminy tego nie nakazuje. Z tego co pamiętam, to wprowadzone zostało przez obecnego Wójta. Naklejanie nie jest obowiązkowe.


(2018-06-05 10:38)Gość napisał(a):  Gdzie mają znaleźć się odpady styropianowe bo na stronie:
http://www.e-mielec24.pl/2015/06/05/co-m...-do-pszok/
cytuję:
"Punkt (PSZOK) przy ul. Wolności 171 przyjmuje od mieszkańców następujące, selektywnie zebrane odpady komunalne: ...
To co mam z tym zrobić zwłaszcza że za odbiór odpadów odpowiada GMINA.
Zróbcie z tym wreszcie porządek bo to zaczyna być jak sen wariata.

PSZOK przyjmuje styropian. Wiem, bo sam teraz odwoziłem. Na miejscu wskażą, gdzie go wrzucić.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
2018-06-05 19:26
Gość


Goście
Gość
 
Post: #59
RE: Gospodarka śmieciowa
Dzięki za odpowiedź w sprawie styropianu
Natomiast co się tyczy naklejek na workach rozważam skierowanie tej sprawy do GIODO. Ta sprawa śmierdzi na kilometr, a zwłaszcza teraz po wprowadzeniu RODO.
To nie jest złamanie tylko ustawy tutaj ktoś złamał Konstytucję i może być grubo
Pozdrawiam

W dniu wczorajszym przed śmieciarą zbierającą worki ze śmieciami sortowanymi w Podleszanach w stronę Tarnowca maszerowały jakieś dwie Panie (jedna z Gminy) sprawdzały worki pod względem sortowania przypieprzały się do naklejek na tych workach, robiły zdjęcia tego oraz nr posesji i żądały podpisywania jakiegoś protokołu.
Uważam że komuś coś się chyba z głową dzieje (pewnie to wina temperatury), jeżeli są jakieś uwagi do sortowania to należy edukować, pokazywać, tłumaczyć (choćby z tym styropianem nikt nie wie co zrobić albo jeszcze lepiej nie chce wiedzieć, w regulaminie PSZOK nie znalazłem ani słowa o styropianie)
Ja myślę, że zaczyna się szukanie dziury w całym bo już nie ma co robić z tymi odpadami i nie zdziwię się jak niedługo jakieś składowisko nieopodal zapłonieWink oczywiście w wyniku samozapłonu.
2018-06-05 22:44
Gość


Goście
Gość
 
Post: #60
RE: Gospodarka śmieciowa
Gmina wydaje gazetki promicyjne a jakby tak zrobic kolorową gazetkę z informacjami co mozna palić w piecu, a co nie. Podać co grozi za palenie zabronionych rzeczy. Może to by czegos nauczyło ludzi.

Widzueliscie kiedyś by ktoś wyrzucal do gabarytowych stare szafy, stoly lakierowane? Ludzie to wszystko palą w piecach. Podobnie kolorowe gazety czy stare ciuchy.
2018-06-12 00:42


Skocz do: