Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Gospodarka śmieciowa
Login:
Temat:
Ikona posta


Wiadomość:
Emotikony
:angel: :@ :blush: :s
:dodgy: :exclamation: :heart: :huh:
:idea: :sleepy: :-/ :)
;) :cool: :D :P
:rolleyes: :shy: :(  
Proszę wybrać numer: 8
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)
Załączniki
Aktualnie używasz 1.83 MB (przydzielone miejsce: nieograniczone) [Pokaż moje załączniki]
Nowy załącznik:


Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez zizi22 - 2018-09-27 11:24
super
Napisane przez dankaic - 2018-09-27 11:00
dziekuje za informacje.
Napisane przez Gość - 2018-07-04 12:59
Interesuje mnie sprawa stawki za wywóz szamba.
Sam jestem zmuszony ponosić opłaty jakie życzy sobie przewoźnik za ten wywóz uważam, że są wysokie ale niech mnie ktoś oświeci bo nie rozumiem jakim prawem gmina ma dyktować ceny jakie dany przedsiębiorca ustala za swoje usługi? Nie rozumiem tego, dlaczego nie ustala cen chleba, masła czy czegokolwiek innego. Gmina mogłaby takie ceny dyktować gdyby dopłacała do takiego wywozu to jak to jest, że jako przedsiębiorca nie mogę dyktować sobie własnych cen (dodam że ja akurat nie wykonuję w/wym usług i nie jestem w jakikolwiek sposób związany z ludami którzy to robią) to rynek ma weryfikować popyt a nie regulacje gminy. Tego typu uchwały są żywcem z epoki PRL, a podobno żyjemy w wolnym kraju.
To niby czym taki Serafin będzie tych krnąbrnych przedsiębiorców dyscyplinował - pasem, a może odbierze im zezwolenie na przewóz szamba to wtedy chyba sam to gówno taczkami będzie woził. Uważam, że na sesjach należy kierować pretensje do gminy ale nie o to że za dużo biorą za wywóz tylko dlaczego nie zrobiono nic aby temu zaradzić (własny beczkowóz, może dotowanie wywozów) a od przedsiębiorców odpieprzyć się, nikt nie będzie robił komuś prezentów, zresztą gmina też prezentów mieszkańcom nie robi.
Napisane przez Gość - 2018-07-02 13:06
Całą tą segregację odpadów można o kant d**y potłuc dzisiaj się przypatrzyłem na Podleszanach szkło owszem osobno ale już papier i tworzywo razem do jednej przegrody na samochodzie. I ktoś mi będzie mówił, że oni kontrolują, sprawdzają i edukują jak przed samochodem gościu patrzy co jest w worku robi jakieś fotki worków (bo nie było kodów - nie było i nie będzie nawiasem mówiąc) i nr domu a potem wszystko pier*olnie razem na samochód i wymiesza to ja się pytam na ch*j moja robota z segregacją? Czy ktoś k*rwa ogarnie wreszcie to bezhołowie?
Za dwa lata poziom recyklingu w gminach ma wynieś 50% jak Gmina chce to osiągnąć - przez naklejanie kodów na workach, przez bezmyślne odbieranie ich i ponowne mieszanie tego co już było podzielone wstępnie na różne gatunki odpadów. A jeszcze taki cymbał na sesji pieprzy kocopoły, że oni sprawdzają kontrolują pouczają jakieś protokoły piszą i, że tak naprawdę to jest dobrze. Nie jest dobrze ludzie to widzą i krew ich zalewa, że jakaś pinda z gminy czepia się o jakieś kody na workach (które są wymagane bezprawnie zresztą) a śmieci i tak ładowane są razem ludzie co to jest za poje*ana polityka.
Napisane przez Gość - 2018-06-12 00:42
Gmina wydaje gazetki promicyjne a jakby tak zrobic kolorową gazetkę z informacjami co mozna palić w piecu, a co nie. Podać co grozi za palenie zabronionych rzeczy. Może to by czegos nauczyło ludzi.

Widzueliscie kiedyś by ktoś wyrzucal do gabarytowych stare szafy, stoly lakierowane? Ludzie to wszystko palą w piecach. Podobnie kolorowe gazety czy stare ciuchy.
Napisane przez Gość - 2018-06-05 22:44
Dzięki za odpowiedź w sprawie styropianu
Natomiast co się tyczy naklejek na workach rozważam skierowanie tej sprawy do GIODO. Ta sprawa śmierdzi na kilometr, a zwłaszcza teraz po wprowadzeniu RODO.
To nie jest złamanie tylko ustawy tutaj ktoś złamał Konstytucję i może być grubo
Pozdrawiam

W dniu wczorajszym przed śmieciarą zbierającą worki ze śmieciami sortowanymi w Podleszanach w stronę Tarnowca maszerowały jakieś dwie Panie (jedna z Gminy) sprawdzały worki pod względem sortowania przypieprzały się do naklejek na tych workach, robiły zdjęcia tego oraz nr posesji i żądały podpisywania jakiegoś protokołu.
Uważam że komuś coś się chyba z głową dzieje (pewnie to wina temperatury), jeżeli są jakieś uwagi do sortowania to należy edukować, pokazywać, tłumaczyć (choćby z tym styropianem nikt nie wie co zrobić albo jeszcze lepiej nie chce wiedzieć, w regulaminie PSZOK nie znalazłem ani słowa o styropianie)
Ja myślę, że zaczyna się szukanie dziury w całym bo już nie ma co robić z tymi odpadami i nie zdziwię się jak niedługo jakieś składowisko nieopodal zapłonieWink oczywiście w wyniku samozapłonu.
Napisane przez Mariusz K. - 2018-06-05 19:26
(2018-06-04 20:19)Gość napisał(a):  Witam
Jest ktoś władny wskazać podstawę prawną na podstawie której Gmina lub GZGK (bo nie wiem kto to wymyślił) żąda przyklejania jakiś kodów kreskowych na worki ze śmieciami.
Według mnie jest to sprawa mocno podpadająca

Regulamin , który uchwalała Rada Gminy tego nie nakazuje. Z tego co pamiętam, to wprowadzone zostało przez obecnego Wójta. Naklejanie nie jest obowiązkowe.


(2018-06-05 10:38)Gość napisał(a):  Gdzie mają znaleźć się odpady styropianowe bo na stronie:
http://www.e-mielec24.pl/2015/06/05/co-m...-do-pszok/
cytuję:
"Punkt (PSZOK) przy ul. Wolności 171 przyjmuje od mieszkańców następujące, selektywnie zebrane odpady komunalne: ...
To co mam z tym zrobić zwłaszcza że za odbiór odpadów odpowiada GMINA.
Zróbcie z tym wreszcie porządek bo to zaczyna być jak sen wariata.

PSZOK przyjmuje styropian. Wiem, bo sam teraz odwoziłem. Na miejscu wskażą, gdzie go wrzucić.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
Napisane przez Gość - 2018-06-05 10:38
Gdzie mają znaleźć się odpady styropianowe bo na stronie:
http://www.e-mielec24.pl/2015/06/05/co-m...-do-pszok/
cytuję:
"Punkt (PSZOK) przy ul. Wolności 171 przyjmuje od mieszkańców następujące, selektywnie zebrane odpady komunalne:

opakowania z papieru i tektury;
opakowania z tworzyw sztucznych(styropian nie jest tworzywem sztucznym);
opakowania z drewna;
opakowania z metalu;
opakowania ze szkła : odrębnie szkło gospodarcze i budowlane (okienne);
opakowania wielomateriałowe;
odpady zielone (liście, skoszona trawa, drobne gałęzie);
zużyte opony;
zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
drewno, tworzywa sztuczne, papier i metale;
zużyte baterie i akumulatory;
farby, kleje, środki ochrony roślin;
odpady wielkogabarytowe;"

To co mam z tym zrobić zwłaszcza że za odbiór odpadów odpowiada GMINA.
Zróbcie z tym wreszcie porządek bo to zaczyna być jak sen wariata.
Napisane przez Gość - 2018-06-04 20:19
Witam
Jest ktoś władny wskazać podstawę prawną na podstawie której Gmina lub GZGK (bo nie wiem kto to wymyślił) żąda przyklejania jakiś kodów kreskowych na worki ze śmieciami.
Według mnie jest to sprawa mocno podpadająca
Napisane przez Lukasz1988 - 2018-01-31 21:11
Mam podobne zdanie co Mariusz- to dla Mieszka bo był ciekawy
Napisane przez Mariusz K. - 2018-01-31 21:07
(2018-01-31 16:52)Gajowy napisał(a):  Pisałem tu niedawno że po tych drastycznych podwyżkach ludzie będą wywozić śmieci do lasu albo zostawiać w przydrożnych rowach, i co, nie odwlekło się długo i słyszę na sesji gady gminy że sołtys załamuje ręce bo w przydrożnym rowie ludzie zostawiają śmieci. Jechałem tą drogą i widziałem że tych śmieci jest sporo to znaczy samochód wywrotka.

Nie widzę w tym myśleniu logiki. Śmieci zdecydowanie za dużo podrożały - zgoda. Mimo tego mieszkańcy i tak zapłacą tą podniesioną kwotę (bez względu ile będą mieć śmieci), więc co im da wyrzucanie śmieci do rowu?
Myślę, że to śmieci mieszkańców z sąsiedniej gminy, albo firm. Jest to droga wylotowa do sąsiedniej gminy. To takie moje przemyślenia.

Pozdrawiam
Mariusz Kawalec.
Napisane przez Mieszko - 2018-01-31 20:18
Jestem bardzo ciekawy co na to Lukasz1988.
Napisane przez Gajowy - 2018-01-31 16:52
Pisałem tu niedawno że po tych drastycznych podwyżkach ludzie będą wywozić śmieci do lasu albo zostawiać w przydrożnych rowach, i co, nie odwlekło się długo i słyszę na sesji gady gminy że sołtys załamuje ręce bo w przydrożnym rowie ludzie zostawiają śmieci. Jechałem tą drogą i widziałem że tych śmieci jest sporo to znaczy samochód wywrotka.
Napisane przez Lukasz1988 - 2018-01-09 09:51
Wiesiek tłumacze Ci ze nie chce Mariusz podjąć tego tematu więc nie rób z niego Robin chooda czy Janosika. Podwyżki przez radnych przeglosowane
Napisane przez Wiesiek - 2018-01-08 13:05
Bardziej mi chodziło o Wójta, Mariusz porusza wszystkie zgłoszone problemy ale sam wszystkiego nie przegłosuje.
Faktem jest że gospodarka śmieciowa to jeden wielki przekręt. Kilka lat temu było rozliczenie podane w pokrętny sposób z którego wyszło że była nadwyżka budżetowa z gospodarki śmieciowej przy braku ściągalności opłat które końcem roku trafiły do budżetu Gminy .
Nie wiem jak wygląda ta sytuacja przez ostatnie lata bo nie spotkałem się na sesjach z takimi zestawieniami.
Ten wątek ma jeszcze 15 odpowiedzi. Przeczytaj całość.