Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Cmentarz w Woli Mieleckiej
Login:
Temat:
Ikona posta


Wiadomość:
Emotikony
:angel: :@ :blush: :s
:dodgy: :exclamation: :heart: :huh:
:idea: :sleepy: :-/ :)
;) :cool: :D :P
:rolleyes: :shy: :(  
Proszę wybrać numer: 1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)

Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez pink56 - 2018-09-27 11:35
super!
Napisane przez zizi22 - 2018-09-27 11:28
AngryAngryAngry
Napisane przez alexawozik - 2018-09-27 10:56
przeciesz cmentarz to czesc parafiiUndecided
Napisane przez zizi22 - 2018-08-17 12:59
Chyba konwersacja wymknęła się spod kontroli..
Napisane przez Lukasz1988 - 2018-01-02 22:47
Wolę by słownik w moim telefonie zaniemogl niż napisać Zolawy
Napisane przez Do Łukasz1988 - 2018-01-02 19:44
Łukasz 1988 może wytłumaczysz nam, co miałeś na myśli pisząc do KOKA. Cytuję: Koła ale o co Ci wygodę chodzi bo nie rozumie. A wokół piszesz w temacie cmentarz a nic o nim nie wspominasz. Ty sam siebie nie rozumiesz a cóż na Twój bełkot mają powiedzieć inni.
Napisane przez Lukasz1988 - 2018-01-01 17:45
Mówisz o Zulawach? Czy Zolawy to jakaś miejscowośc?
Napisane przez Do Łukasza - 2018-01-01 17:05
Może powiesz mi drogi Łukaszu, a gdzie grzebią swoich zmarłych mieszkańcy Żóław i innych terenów nadbrzeżnych w dolinach rzek i potoków. No chyba że proponujesz usypywanie kurhanów, ale to już było.
Napisane przez Lukasz1988 - 2018-01-01 16:49
Henryk, cmentarze powinny być budowane na wysokich terenach. Bo już nie raz powodzie pokazały jak cmentarze plywaly. Ze są to nie znaczy że były lokalizowane z głową, co nie zmienia faktu że cmentarz by się przydał ale o to niech się martwi proboszcz
Napisane przez Henryk - 2018-01-01 16:45
Sebastian,P przywołuje dane z Geoportalu gdzie przedstawiona sytuacja przerwania wałów jest stanem ostatecznym gdzie w tym przypadku zalaniu uległo by 3/4 naszej gminy położonej na lewobrzeżnej stronie rzeki Wisłoka. Więc nie jest to miarodajne kryterium mówiące za tym czy ma czy nie, powstać cmentarz w Woli Mieleckiej. Zapewne w podobnym a nawet uważam gorszym położeniu jest cmentarz w Książnicach, gdzie w jego sąsiedztwie płynie duży kanał odprowadzający wody z goleszowskich i książnickich pól i lasów, i jakoś nie słyszałem głosów aby go zlikwidować, choć podczas ostatniej powodzi był całkowicie zalany, jak zresztą wiele innych cmentarzy. Uważam że niema woli u Pana wójta podjęcia się tej inwestycji., a szkoda bo przydało by mu to sporo głosów w wyborach. Elektorat szczególnie z naszej wioski będzie mu zarzucać bierność w tej sprawie. Panie wójcie samym boiskiem przyszkolnym oczu Pan nam nie zamydli, skoro nie potrafił Pan wybudować tego kawałeczka chodnika od Ścieżek do mostu. Chorzelów domaga się budowy drogi rowerowej do strefy a my pozostajemy z problemem tak bardzo newralgicznego kawałka chodnika, pogratulować operatywności. Należy zauważyć że inwestycje nie składają się z samej kanalizacji, które są widoczne i którymi można się pokazać , ale również z takich małych nie dokończonych jak ten chodnik do mostu.
Napisane przez Sebastian P. - 2017-12-18 15:09
Witam
Popieram w 100 % inicjatywę cmentarza. Przeglądałem mapkę z Woli mieleckiej portalu geoportal. Odznaczając zakładkę scenariusz zniszczenia wałów pozostaje mało miejsca gdzie teren nie jest oznaczony jako zalewany. Co prawda ryzyko wystąpienia powodzi jest małe to jednak wysoki poziom wód gruntowych w niektórych miejscach może sprawiać problem ( po prostu nie będzie się dało wykopać dołka). Chyba że chowanie zmarłych odbywać się będzie po wcześniejszym skremowaniu i urnę z prochami umieszczamy w ścianie ("płaczu" Smile) ale nie każdemu się to może spodobać i co na to proboszcz? Wydaje się ze powinno powstać jakieś studium dla lokalizacji cmentarza w końcu rozkładające się zwłoki nie powinny w żaden sposób wpływać na wody gruntowe - taka mała uwaga z mojej strony.

Pozdrawiam serdecznie
niżej link do portalu - z lewej strony zakładka scenariusz zniszczenia wałów
http://mielec.geoportal2.pl/map/www/mapa...anice+OSM#
Napisane przez Lukasz1988 - 2017-12-11 22:43
Koła ale o co Ci wygodę chodzi bo nie rozumiem. A wokół piszesz w temacie cmentarz a nic o nim nie wspominasz
Napisane przez Mariusz K. - 2017-12-11 20:58
(2017-12-11 11:23)koka napisał(a):  ...1 - Po pewnym czasie dostrzegam że zamiast władza dla nas jest odwrotnie ...

...2 - Niewiele po wyborach już w "kuluarach gminnych" było słychać że byłoby załatwione ale "niektórzy radni" mogą robić problemy. (wiadomo kto) ...

...3 - Po 3- latach mamy drugi PSL(nepotyzm) w gminie! ...

...4 - Czarę goryczy przelały gminne układy z sołtysami i negatywne obgadywanie Radnego M. za chęci lepszych zmian dla naszej społeczności ...

...5 - Idąc co 4 lata na wybory głosuję w nadziei na lepsze jutro, lepszych włodarzy, pewnie więcej nie ma co iść ...

Ad1 - Też mam podobne odczucie.

Ad2 - Domyślam się, że chodzi o mnie, bo też to słyszałem.

Ad3 - Niestety, ale też się tego obawiam.

Ad4 - Tak to jest. Dasz ludziom, to mniej przy korycie zostanie.

Ad5 - Zachęcam, aby iść do wyborów choćby po to, aby dać szansę nowym. Czyli podziękować tym, którzy się nie sprawdzili.


Pozdrawiam Mariusz Kawalec.
Napisane przez koka - 2017-12-11 11:23
Prawda jest brutalna - przed wyborami startujący na wójta wówczas radny Mariusz, podobnie jak ówczesna przewodnicząca Rady - Magda poparły obecnie panującego Wójta w obawie przed "panoszącym się" Kazimierzem - jako nadzieję na WIĘKSZĄ skuteczność (i kulturę)następcy. Przynajmniej takie miałem odczucie.
Stało się inaczej, nie wiem czy zadowolona jest Magdalena ze swojej decyzji, jak obecnie "układa się" w roli radnej z Wójtem, wiadomo że poza przychylnością rozbudowy szkoły w Jej miejscowości nie wiele się dzieje w tym zakątku.
Po pewnym czasie dostrzegam że zamiast władza dla nas jest odwrotnie, ciężko się doprosić o oczywiste załatwienie sprawy. Zamiast tego jest ciągła zwłoka, powierzchowność i zbycie "natręta".
Niewiele po wyborach już w "kuluarach gminnych" było słychać że byłoby załatwione ale "niektórzy radni" mogą robić problemy. (wiadomo kto)
Bycie wójtem to nie tylko sprzyjanie w załatwianiu posadek w samorządzie, szkołach, GOK-ach i temu podobnych. Po 3- latach mamy drugi PSL(nepotyzm) w gminie!
Dobrze że nie ma tylu wrzasków, kłótni co za poprzednika niemniej jednak są trudniejsze tematy jak oszczędności i z tym również trzeba się zmierzyć. GOK-i, szkoły, strażaki, LSZ-y, MPGK, to NIE CAŁA GMINA!!! Gdzie są zwykli mieszkańcy co nie należą nawet do Rady Sołeckiej, KGW itp? Czarę goryczy przelały gminne układy z sołtysami i negatywne obgadywanie Radnego M. za chęci lepszych zmian dla naszej społeczności.
Idąc co 4 lata na wybory głosuję w nadziei na lepsze jutro, lepszych włodarzy, pewnie więcej nie ma co iść. Sad
To tak patrząc na to z boku.
Wesołych Świąt!
Napisane przez Gość - 2017-12-10 21:40
A co konkretnie zrobił nasz kochany pan wójt że zawiodłeś się na nim?
Ten wątek ma jeszcze 15 odpowiedzi. Przeczytaj całość.