Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Czy Wola Mielecka powinna przyłączyć się do Mielca?
Login:
Temat:
Ikona posta


Wiadomość:
Emotikony
:angel: :@ :blush: :s
:dodgy: :exclamation: :heart: :huh:
:idea: :sleepy: :-/ :)
;) :cool: :D :P
:rolleyes: :shy: :(  
Proszę wybrać numer: 7
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)

Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez Gość - 2018-11-13 17:00
Witam Wszystkich
Szanowny Panie Radny
Po przeanalizowaniu podatków opłat w gminie Mielec stwierdzam że jest to najdroższa gmina w powiecie Mieleckim. Dlatego rozważywszy wszystkie za i przeciw uważam ze najwyższa pora przystąpić do działania aby przyłączyć Wolę Mielecka do miasta Mielca i zacząć rozwijać tą miejscowość a nie ją tłamsić i zacofywać.
Napisane przez zizi22 - 2018-09-27 11:30
nie jest to dobry pomysł niestety
Napisane przez Gość - 2018-06-20 15:09
W podatkach wyjdzie porownywalnie, a jako miasto dzialki poszly by do goryr. Moim zdaniem Wola,Zlotniki, Podleszany czy Chorzelow predzej czy pozniej powinny zostac przylaczone do Mielca.
Napisane przez dankaic - 2018-06-13 12:03
Co nowego na forum? Bo widzę ze trochę tu ciszy.
Napisane przez Zatroskany II - 2012-01-29 20:48
Żeby zorganizować wiejskie zebranie i zaprosić na nie Wójta, najpierw trzeba by zmobilizować SOŁTYSA. Jemu lepiej wychodziło organizowanie wesel w Domu Ludowym, niż wiejskich zebrań.
Napisane przez Zatroskany - 2012-01-11 19:45
Szanowny Panie Wójcie. Nam ludziom starszym utkwiło w pamięci to że kiedyś też władza nazywała tych niezadowolonych z jej polityki; krzykaczami, wichrzycielami i warchołami. Na szczęście tamte czasy odeszły w nie byt. Obecne prawa demokratyczne gwarantują nam obywatelom to, że każdemu wolno jest wypowiadać krytyczne uwagi pod adresem urzędujących władz. Z tymi regułami musi się Pan pogodzić. Zamiast obrażać się i dezawuować wartość zawartych uwag w wpisach na temat działalności wójta i rady, było by może lepiej spotkać się z mieszkańcami i najzwyczajniej w świecie porozmawiać i wyjaśnić jak sprawy wyglądają. Przecież nie wszyscy mieszkańcy Woli są Panu przeciwni. Jeżeli do nas mieszkańców docierają tylko takie sygnały, że byliśmy i nadal jesteśmy dyskryminowani w stosunku do innych wsi pod względem wielkości środków przeznaczonych na rozwój naszej wsi, a władza jest obojętna na te informacje. to nie ma się co dziwić że wśród nas mieszkańców są takie a nie inne nastroje. Nie powinien Pan obrażać się na krytyczne a nie kiedy i chamskie wystąpienia niektórych mieszkańców na ostatnim wiejskim zebraniu. Taka jest specyfika wiejskich zebrań, że możliwość zabrania głosu mają ludzie poważni i odpowiedzialni, zatroskani losem swojej miejscowości. Mają też prawo głosu ludzie inspirowani przez garstkę nie zadowolonych mieszkańców, którym jest obojętne jak potoczą się losy ich wsi. Dlatego uważam, iż mając w poszanowaniu właśnie tych zatroskanych mieszkańców powinien Pan spotkać się z nami na najbliższym zebraniu wiejskim i rozwiązać tą nie potrzebnie zaognioną sytuację. Mile widziana była by też obecność Pana Przewodniczącego Rady Gminy.
Napisane przez Młody - 2012-01-07 19:10
Jestem jednym z przedstawicieli młodszego pokolenia mieszkańców woli mieleckiej... ale bardzo interesuje się sprawą przyłączenia WM do Mielca.. i jestem zdecydowanie przeciwko tego rodzaju akcji...
W rozmowach które prowadzę z moimi znajomymi na ten temat też pojawiają się negatywne komentarze do tej sprawy, kiedyś to łwaśnie my będziemy się zajmowali nasza miejscowością.. skoro już tyle mieszkamy na wsi, to nie chcemy żebyśmy musieli mieszkać w mieście!! Wydaje mi się ze jedynimu osobami które chcą do Mielca jest pan Kawalec i pan Kołodziej.. tylko ja się pytam po co? co Was tak ciągnie?? są jeszcze miejsca w blokach w Mielcu albo na osiedlach.. prosze bardzo.. budować tam dom i zamieszkać ~!! nikt tu nie trzyma.. Zawsze byłem zwolennikiem pana Kawalca, ale po tej akcji którą odwalił z tym przyłączeniem... dno.. !!
Młody
Napisane przez z poza gór - 2012-01-01 17:14
(2012-09-22 10:27)z poza woli napisał(a):  nie jestem mieszkańcem woli, ale to forum staje się w gminie bardzo popularne. ludzie wchodzą zeby posmiać się. ale tutaj jest nad czym zapłakać. wszystko jest źle. rację ma TYLKO pan KAWALEC. Stare przysłowie mówi że z wielką *****ą wszędzie człowiek zmieści się, ale z wielkim pyskiem nic nie wskóra. Tak mi przyszło do głowy czytając te wypowiedzi, że jakby różne nazwy piszących ale styl ten sam. Widać zal do rady i do wójta, no ale jak sie rozdaje kopniaki radnym i wójtowi na prawo i lewo to trudno by przynosili mirę, kadzidło i złoto. Panie radny Kawalec ok. zrób Pan z resztą zwolenników swoją gminę i kłóćcie się i nagrywajcie między sobą. W gminie mimo Pana działań widać nową nadzieję i ludzie bardzo ciepło przyjmują nowego wójta i nową radę. Na pewno czekają ich trudne zadania i nie będzie im lekko. Czyste głupoty mozna poczytać na tym forum, że na kulturę jest na \Chorzelów 100 tys. a na inne wsie 60 tys. Przecież to totalna bzdura. Jak Panowie radni z Woli, tutaj więcej oczekiwalem od Pana Kolodzieja nie reagujecie na takie głupstwa ? Jak chodzi o tą strefę to przecież wójt mówił na zebraniu wyborczym woli mieleckiej, że podejmie zdecydowane działania na rzecz powstania strefy, to jest na filmie na youtubie. O co zatem pretensje, glosowaliscie na wójta bo wam strefe obiecywal, a teraz to już niedobrze jest ? Obiecywał i jak widać duzo robi by powstala. To co teraz wam źle ? Na woli na pewno jest duzo mądrych ludzi, ale nie rozumiem dlaczego nie potrafią oni swoim głosem stłumić niedorzeczne wypowiedzi ? Może sie mylę i faktycznie teraz już tylko wola chce do mielca. No to rada z Gackiem zrobią duży błąd jak zamiast robić na innych wsiach dawać taka wielka kasę na wolę.

Panie "z poza woli" pomijając kwestię wielkiej D...y i dużego pyska, to mnie również przyszło do głowy to że jak zauważyłem, nikt na tym forum nikomu nie zabrania wypowiadać się ani za czy przeciw. Mając pretensje do tych którzy piszą to co myślą, cofa się Pan o dwie dekady wstecz. Tyle i tylko tyle mam Panu do zakomunikowania.
Napisane przez Abstynent - 2012-01-01 16:24
Nie wywołało by może tego tematu, który jest mało popularny w śród mieszkańców naszej gminy, gdyby nie wystąpienie Pani wi-ce Przewodniczącej Rady Gminy, na posiedzeniu w dn.19 grudnia 2011r. Temat alkoholizmu . Pani radna rozpływała się w podziękowaniach składanych Pani dyrektor SOKiS. Za co, nie wiem? Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w naszej gminie jest utrzymywana ze środków pozyskanych z podatków do sprzedaży alkoholu na terenie gminy. Około 70% tych środków przeznaczonych jest na wypłaty dla członków tej komisji, a środki są to nie małe. Wydawać by się mogło że taka komisja działać powinna społecznie, ale kto w tej gminie działa społecznie? Zresztą w innych gminach nie tylko naszego powiatu jest podobnie. Uczestnictwo w takiej komisji jest bardzo pożądane przez innych radnych, lecz nie każdy może dostąpić tej możliwości. Pozostała część tej kwoty przeznaczona jest na wydawanie kalendarza dla alkoholików żeby wiedzieli kiedy mają robić przerwy w piciu. Teatrzyk w wykonaniu maluchów nie wiem czemu ma służyć. Sama działalność tej komisji jest teatrem groteski. Chciał bym wiedzieć, ile środków pozyskiwanych z tych podatków zostało przeznaczonych dla potrzebujących rodzin alkoholików. Proszę tylko nie podawać środków przeznaczanych z GOPS bo tą metodę stosują urzędnicy gminy oszukując w ten sposób społeczeństwo. Może wójt, który jak zauważyłem czyta te wypowiedzi odpowie nam na to pytanie. Ciekawą i dość dziwną metodę rozliczania wyremontowanych dróg przedstawił wójt. Przeliczając ilość wyremontowanych odcinków, nie w metrach czy kilometrach, lecz w tonach wysypanego tłucznia. Licząc tym sposobem, to drogi gminne powinny być autostradami. Gratuluję pomysłu.


Wpis ten został poruszony na sesji i wyjaśnienie jest w filmiku pod adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=Z2RiM-b_ … er&list=UL
Napisane przez Nie dać się! - 2011-12-29 00:49
Po obejrzeniu 15 Sesji Rady, mam dziwne uczucie, że najwyraźniej jest Pan niewygodny dla całej rady.
Jak dla mnie Pan bardzo godnie i solidnie walczy, aby na Woli żyło się lepiej.
Proszę nie odpuszczać! Smile

Młodszy mieszkaniec Woli Mieleckiej.
Napisane przez DAR - 2011-12-27 20:03
Panie Radny Kawalec-nikt już nie bierze na poważnie Pańskich pomysłów-wybryków-ani mieszkańcy Woli ani pozostali radni.Wszyscy pukają się w głowę.Zgadzam się z moim poprzednikiem i uważam podobnie jak on że wypowiedzi na tym forum są dziwnie pisane w jednym stylu.A poza tym duży brzuch,czy mała głowa,garb czy krzywe nogi nie mają dużego wpływu na efekty pracy w gminie czy w radzie-to nie konkurs piękności!!! Obrażając radnych w ten sposób obraża się ludzi którzy na tego radnego głosowali-wybrali go bo widocznie na to zasługiwał w ICH ocenie (nie jestem "fanką" p. Kędziora ale w mojej ocenie-obrażanie kogoś w tak płytkim i prostackim stylu to przesada) Zraził Pan do siebie wszystkich ...i ciekawe jak to Pan odkręci???
Napisane przez qq - 2011-12-27 17:46
http://www.youtube.com/watch?v=OeF2t6m8 … re=related
Napisane przez z poza woli - 2011-12-27 16:32
nie jestem mieszkańcem woli, ale to forum staje się w gminie bardzo popularne. ludzie wchodzą zeby posmiać się. ale tutaj jest nad czym zapłakać. wszystko jest źle. rację ma TYLKO pan KAWALEC. Stare przysłowie mówi że z wielką *****ą wszędzie człowiek zmieści się, ale z wielkim pyskiem nic nie wskóra. Tak mi przyszło do głowy czytając te wypowiedzi, że jakby różne nazwy piszących ale styl ten sam. Widać zal do rady i do wójta, no ale jak sie rozdaje kopniaki radnym i wójtowi na prawo i lewo to trudno by przynosili mirę, kadzidło i złoto. Panie radny Kawalec ok. zrób Pan z resztą zwolenników swoją gminę i kłóćcie się i nagrywajcie między sobą. W gminie mimo Pana działań widać nową nadzieję i ludzie bardzo ciepło przyjmują nowego wójta i nową radę. Na pewno czekają ich trudne zadania i nie będzie im lekko. Czyste głupoty mozna poczytać na tym forum, że na kulturę jest na \Chorzelów 100 tys. a na inne wsie 60 tys. Przecież to totalna bzdura. Jak Panowie radni z Woli, tutaj więcej oczekiwalem od Pana Kolodzieja nie reagujecie na takie głupstwa ? Jak chodzi o tą strefę to przecież wójt mówił na zebraniu wyborczym woli mieleckiej, że podejmie zdecydowane działania na rzecz powstania strefy, to jest na filmie na youtubie. O co zatem pretensje, glosowaliscie na wójta bo wam strefe obiecywal, a teraz to już niedobrze jest ? Obiecywał i jak widać duzo robi by powstala. To co teraz wam źle ? Na woli na pewno jest duzo mądrych ludzi, ale nie rozumiem dlaczego nie potrafią oni swoim głosem stłumić niedorzeczne wypowiedzi ? Może sie mylę i faktycznie teraz już tylko wola chce do mielca. No to rada z Gackiem zrobią duży błąd jak zamiast robić na innych wsiach dawać taka wielka kasę na wolę.
Napisane przez LIDIA - 2011-12-24 23:57
Pani skarbnik gminy (nie znam nazwiska) w miarę rozsądnie starała się wytłumaczyć wszystkim radnym sens wspólnej polityki podziału wspólnych środków z kasy gminy. Jak najbardziej zgadzam się z tokiem myślenia Pani skarbnik, że są wioski bogatsze i te biedniejsze. Te bogatsze powinny kosztem własnych wyrzeczeń wspomagać tych biedniejszych. Przykładem mogą być fundusze stabilizacyjne z Uni Europejskiej wspomagające biedniejsze kraje. Tylko że w tym pomaganiu muszą być zachowane jakieś zdrowe i rozsądne proporcje. Widzę że te "biedne"wsie naszej gminy mają pod wieloma względami o wiele lepsze warunki w postaci różnej infrastruktury, w stosunku do tych "bogatszych". I nadal wymagają ciągle więcej i więcej mówiąc że im się na leże z racji tego że są biedniejsi a ci bogatsi mają obowiązek ich wspomagać. Wtedy zaczynam się zastanawiać czy to nie jest z ich strony cyniczne wykorzystywanie sytuacji biedniejszego. Ale gdy ten "bogatszy" nieśmiało zaprotestuje przeciw bez pardonowemu dojeniu go, to mówi się mu że jest bezduszny, że nie ma sumienia i nie rozumie ich potrzeb i nie chce ich wspomagać. Tym sposobem z tego bogatszego można zrobić dziada, i nadal mówić że jest bogatszy i dalej go doić . Tak można bez końca.
Napisane przez Zaradny - 2011-12-24 19:46
Gacek to jest uczeń Ochalika. On dobrze wie jak działa kij i marchewka. Miedzy wyborami to nas traktuje kijem. Tuż przed wyborami marchewką. Tylko żeby się sam tą marchewką nie udławił. Nic tu po nas w tym gminnym bajzlu. Bliżej nam do Mielca.
Ten wątek ma jeszcze 15 odpowiedzi. Przeczytaj całość.