Napisz nową odpowiedź
Odpowiedź w wątku: Czy powinna powstać strefa przemysłowa w Woli Mieleckiej?
Login:
Temat:
Ikona posta


Wiadomość:
Emotikony
:angel: :@ :blush: :s
:dodgy: :exclamation: :heart: :huh:
:idea: :sleepy: :-/ :)
;) :cool: :D :P
:rolleyes: :shy: :(  
Proszę wybrać numer: 9
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Opcje posta:
Subskrypcja wątku:
Wybierz sposób subskrypcji tego wątku. (tylko dla zarejestrowanych)

Podgląd wątku (od najnowszej odpowiedzi)
Napisane przez dankaic - 2018-09-27 11:18
jak na moje to jest to bardzo dobry pomysl i przy okazji inwestycja w przyszlosc.
Napisane przez alexawozik - 2018-09-27 10:57
jak dla mnie to fajny pomysl, bardziej jest to inwestycja na przyszlosc ale powinno takie cos powstac
Napisane przez alexa22 - 2018-09-27 09:07
Moim zdaniem dlaczego nie.. Zawsze to jakiś rozwój.
Napisane przez polok - 2018-09-18 12:50
Panie zizi22 a ja myślę,że masz problemy z myśleniem albo nie jesteś mieszkańcem naszej miejscowości.
Napisane przez zizi22 - 2018-08-17 12:56
Myślę że jak najbardziej tak.
Napisane przez WOLOK - 2018-08-08 09:39
Panie wójcie, słuchając Pana wystąpienia na sesji 3 sierpnia Rady Gminy na temat strefy, jestem w totalnym szoku, szczęka mi wypadła z zawiasów. Takich kłamstw i takich bredni nie słyszałem od dawna. Pytam jak to jest że niema jeszcze planu zagospodarowania terenu a firma Fotowolframikia będzie skarżyć gminę o odszkodowanie za nieuchwalenie tego planu, jaki problem, niech idzie na strefę na Wojsławiu. Panie wójcie Pan się pogrąża mówiąc takie banialuki, czy Pan się nie słyszy co Pan bredzi? Gdzie są Pańskie zapewnienia przed i po wyborcze że takiej strefy nie będzie. Są pewne granice zakłamania. Powinien Pan jasno i uczciwie powiedzieć, że jest lobby w urzędzie marszałkowskim w Rzeszowie, które pilotuje to przedsięwzięcie, a Pan jest tylko usłużnym wykonawcą ich poleceń. Podobny przykład mamy w gminie Dębica, gdzie wójt tej gminy mówi wyraźnie że inwestycja w budowę ocynkowni wyszła z urzędu marszałkowskiego i została mu narzucona. Powstanie strefy którą Pan jak i Pański poprzednik, tak z uporem maniaka rekomendujecie, jest co najmniej BARDZO, BARDZO ZASTANAWIAJĄCE. Panie wójcie, pytam jako mieszkaniec tej miejscowości, czyich interesów Pan jako wójt tej gminy pilnuje, naszych cze lobby usadowione w urzędzie marszałkowskim? Wybory za pasem, radzę Panu zastanowić się czy warte jest taka wiernopoddańcza postawa w stosunku do tego gremium usadowionego daleko od naszej gminy, narzucające Panu swoje pomysły, nie zgodne z interesem mieszkańców tej ziemi.
Napisane przez siomi - 2018-07-09 21:41
I tu POL wrzuciłeś ciekawostkę - rzeczywiście, jeśli pokłady były by ciekawe geologicznie - to strzał w 10-tkę, mając na uwadze budowę obwodnicy i zagospodarowanie rekreacyjne. Stawy, zbiorniki, były by tam jak znalazł, zwłaszcza że teren na wszystko za niski. Idea
Napisane przez POL - 2018-07-09 12:53
W par.6. ust 1. Planu Zagospodarowania Przestrzennego strefy, znalazło się określenie "Tereny oznaczone symbolem 1UP i 2UP o łącznej powierzchni 24ha przeznaczonej pod lokalizację zabudowy usługowej oraz obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. Składy to pojęcie w odniesieniu do obiektów zarządzanych przez firmy logistyczne, przechowujące towary różnych właścicieli. Moje obawy budzi fakt że właśnie takie firmy najczęściej sprowadzają różnego rodzaju bezużyteczne i najczęściej skażone chemicznie produkty, nie będąc ich właścicielami, i od których nie będzie można wyegzekwować ich utylizacji. W przypadku takich firm jedyną utylizacją jest wzniecenie pożaru, powodując na niewyobrażalnych w skutkach skażenie środowiska zagrażającemu zdrowiu i życiu obywateli. Samo składowanie takich chemicznie skażonych towarów również niesie za sobą takie zagrożenie. Należy poważnie zastanowić się czy jest nam potrzebna strefa. Czy nie należało by rozważyć możliwości powstania tam miejsc do wypoczynku i rekreacji dla nas i mieszkańców okolicznych miejscowości. Podczas budowy obwodnicy będą potrzebne duże ilości ziemi, co można by było wykorzystać do budowy tanim kosztem zbiornika wodnego. Strefie w tym miejscu mówimy stanowcze NIE, NAJN, NIENADA.
Napisane przez Do Gościa w SZOKU - 2018-07-06 11:25
Ja wyjeżdżać nie zamierzam, i innych do tego namawiam, ale na pewno zamierzam pójść na wybory, do czego zachęcam innych, głosując można pozbyć się problemu, podobnie jak cztery lata temu.
Mieliśmy identyczny problem za poprzedniego włodarza, którego już niema, ani jego ani problemu, aż do teraz. Nie wiem czy to jakaś epidemia z czy co, ale jeszcze raz zachęcam mieszkańców do pójścia do urn i pokazanie gdzie jest ich miejsce w szeregu, gdy się nie słucha się woli narodu.
Napisane przez SZOK - 2018-07-03 17:44
Dwie drogi wojewódzkie jedna powiatowa, teraz obwodnica która odcina nas od ściany lasu, do tego jeszcze STREFA, na tak małej przestrzeni taka koncentracja bardzo uciążliwych dla nas inwestycji, ja dziękuję, sprzedaje dom, biorę żonę i dzieci i żegnam Pana Wójta, do niezobaczenia.
Napisane przez OBYWATEL RP - 2018-07-02 17:26
Kolego Konrad masz 100% racji. Może ktoś powiedzieć, znowu mieszkańcom Woli jest nie po drodze z planami gminy, że znowu jesteśmy nie zadowoleni z proponowanej inwestycji. Uważam że inwestycje na tym terenie mogą i powinny powstawać, ale Panie Wójcie, proszę, jeśli już, to nie o tego typu inwestycje powinien Pan zabiegać. My, nasze dzieci i nasze wnuki powinniśmy czuć się nie zagrożeni różnego rodzaju związkami emitowanymi z tej strefy, zagrażającymi zdrowiu i życiu mieszkańców. Inwestycje z takim oddziaływanie na środowisko jest z Pańskiej strony w stosunku do nas po prostu brakiem poszanowania nas jako obywateli. Niech Pan jako człowiek i chrześcijanin to przemyśli, czy warto jest zgotować nam takie warunki do życia. Mamy niedaleko Kronospan jest bardzo blisko nas Elektrownia Połaniec, z której jesteśmy truci już od ponad półwieku, z czego bardzo wielu nawet nie zdaje sobie tak do końca sprawy. Mamy w tym rejonie dwie drogi wojewódzkie, w tym jedna z nich jest najruchliwszą w województwie podkarpackim, i serwuje się nam następną. Gdyby do tego doszło, powstanie tutaj prawdziwy Trójkąt Bermudzki. MY MIESZKAŃCY ZDECYDOWANIE JESTEŚMY PRZECIWNI POWSTANIU TEGO TYPU STREFY, W TAKIEJ JAK PAN PROPONUJE FORMIE. DAJ NAM PAN JESZCZE TROCHĘ POŻYĆ NA TYM ŚWIECIE.
Napisane przez Gość - 2018-07-01 23:52
Gmina powinna stawiac na uzbrojenie terenów, drogi by byc sypialnia dla miasta i dzieki temu zyskiwac niwych mieszkańców, ktorzy tu będą płacić podatki. Pi ci nam przemysł skoro do Muelca rzut beretem? Każda firma to mnuejsze lub wieksze uciążliwości. Będą placic podatki ale np. przez halas ludzue nie będą chcueli się w pobliżu budować.
Napisane przez KONRAD - 2018-07-01 19:02
Na ostatniej sesji Rady Gminy była poruszana kluczowa kwestia dotycząca mieszkańców Woli Mieleckiej związana z proponowaną przez wójta Piątka reanimacji już wydawałoby się umarłej kwestii strefy w naszej miejscowości, pomimo zapewnień Pana wójta przed wyborami jak i po nich, że takowa nie powstanie. Nagle Pan wójt dostał wytyczne z Urzędu Marszałkowskiego że temat strefy należy od nowa podjąć i i jak najszybciej uchwalić plan zagospodarowania przestrzennego, co dało by możliwość opylenia tych terenów. Temat inwestycji w Fotowolfranikę jest bardzo naciągany, służy do zamydlenia oczu naiwnym mieszkańcom. Tu się szykuje o wiele bardziej uciążliwy inwestor, taki który nie ma racji bytu w Mieleckiej Strefie Przemysłowej ze względu na bardzo dużą uciążliwość. Panie wójcie proszę posłuchać własnego sumienia i spytać go, czy zafundował by Pan coś takiego swoim dzieciom i wnukom.
Napisane przez dankaic - 2018-06-13 12:00
Moim zdaniem to jak najbardziej Smile
Napisane przez Mariusz K. - 2013-02-16 23:55
Dziękuję koledze Sagnet za chęć udostępnienia swego forum do naszych celów. Bardzo cenię sobie życzliwość ludzi.
Dzięki koledze ADMIN (techniczny pomocnik) mamy forum już pozbawione reklam i przeniesione na serwer z którym mam nadzieję nie będzie już problemu. W imieniu swoim jak i korzystających dziękuję Adminowi za pracę jaką dla nas bezinteresownie wykonuje.

Mariusz Kawalec
Ten wątek ma jeszcze 15 odpowiedzi. Przeczytaj całość.