Forum mieszkańców Woli Mieleckiej

Pełna wersja: XXIV sesja rady gminy mielec
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

Mieszkaniec

Słucham wywodów Pana wójta na temat kosztów wynikłych z działalności poprzedniego wójta. Wójt Piątek objął stanowisko z całym inwentarzem dobrych i według Niego i Pana Kawalca złych posunięć poprzednika. Wyciąganie co jakiś czas z rękawa informacje o tym, jakie to straty powstały za poprzednika jest według mnie co najmniej niestosowne. Panowie i Panie radni, 70% składu obecnej rady gminy zasiadało w poprzedniej kadencji rady gminy, wy również ponosicie współodpowiedzialność za zaistniałą w tamtym czasie sytuację. Wazeliniarstwo w wykonaniu obecnych radnych, w szczególności Pana Kawalca oraz części sołtysów przypomina mi czasy minionego okresu, kiedy to towarzyszowi sekretarzowi włazili co poniektórzy w tyłek. Wazeliniarstwo jest to forma uległości w pozycji skłonu z wypiętą *****ą, która jak zauważam nie bardzo odpowiada wójtowi, ale im dłużej trwa tym bardziej utrwala w osobie wazelinowanej poczucie przekonanie o własnej wyższości. Panowie i Panie trochę umiaru w tym hołubieniu, końcu to nie z prywatnych pieniędzy miłościwie nam panującego Pana Wójta są wykonywane inwestycje w naszej gminie.
W odpowiedzi na powyższy post wyjaśnię kilka spraw dla osób, które to czytają.
Powyższy wpis dotyczy tego fragmentu sesji ...tu kliknij ... gdzie wójt Piątek podał przykłady jak duże pieniądze i na co zostały wydane za poprzedniego wójta Gacka.
W tamtej kadencji z obecnych radnych było osiem osób na piętnaście. Daje to niecałe 54%, a nie 70%. Radni często mają taką wiedzę jaką się z nimi podzieli wójt lub pracownicy. Nie zawsze jest możliwość dotarcia do wszystkich kruczków i szczegółów. Jeżeli wójt ma jakieś inne zamiary to pracownicy nie będą się mu narażać i będą radnym prezentować to co On im każe. Jeżeli chodzi np. o obszar przemysłowy w Woli Mieleckiej i Woli Chorzelowskiej to wiedza jaką nam przekazano była na poziomie oceny miernej (oceniam to na podstawie informacji jakie mamy obecnie).
Radni aby podejmować dobre decyzje muszą mieć przedstawione rzetelne informacje i nie mogą ulegać naciskom, a niestety i tak bywało.
To co wójt Piątek wymienił powinno otworzyć oczy jak można wydawać gminne czyli NASZE! pieniądze. Kwota jest duża i można byłoby sporo inwestycji wykonać. Dlatego domyślam się, że takie informacje niektórych irytują.
Zarzut w stosunku do mnie, że jestem wazeliniarzem jest tak samo celny jak to, że mam warkocze.
Wiem, że jest spore grono, które zawiodłem tym, że minęło dwa lata, a ja z obecnym wójtem mam normalne relacje. Liczyli, że zaraz będzie między nami konflikt.
Szanowni Państwo mam nadzieję, że wyjaśniłem trochę kulisy działania Rady Gminy.
Dla dobra całej naszej społeczności życzę dobrej współpracy w samorządzie, a Państwu życzę Szczęśliwego Nowego 2017 Roku

Gość

Zarzuca pan poprzedniemu wójtowi stosowanie nacisków? Dobrze by było żeby przytoczył pan jakieś dowody. I jeszcze jedno skoro wszystko w obecnej kadencji jest idealne to proszę powiedzieć wszystkim jak kształtował się deficyt budżetowy za kadencji obecnego i byłego wójta.

Ryszard

Czekam na odpowiedź na powyższy post panie Kawalec.
Dla niektórych co bym nie powiedział i tak będzie niewiarygodne, więc odsyłam na strony gminy i BIPu tam wszystko jest podane.
Dane są jawne i do takich samych danych mam dostęp ja jak i Państwo.
W razie wątpliwości można zwrócić się do gminy z oficjalnym pismem i gmina ma obowiązek udzielenia takiej informacji.
Pozdrawiam Mariusz Kawalec.

Ryszard

Nie chce pan odpowiedzieć na to pytanie żeby ludziom nie pokazać tego, że pan razem z obecnym wójtem ZADŁUŻACIE naszą gminę.
Ciekawe czy w poprzedniej kadencji przemilczałby pan taką sytuację?
(2017-02-11 14:21)Ryszard napisał(a): [ -> ]Nie chce pan odpowiedzieć na to pytanie żeby ludziom nie pokazać tego, że pan razem z obecnym wójtem ZADŁUŻACIE naszą gminę.
Ciekawe czy w poprzedniej kadencji przemilczałby pan taką sytuację?

Z niektórymi ludźmi dyskusja nawet z ogromną ilością argumentów jest stratą czasu.
Dla tych, którzy jednak chcą wiedzieć i są otwarci na argumenty jest poniższa odpowiedź.
Przekazałem link do powyższych zarzutów Pani Skarbnik. Na sesję została przygotowana odpowiedź i tu możemy jej posłuchać....kliknij

Poniżej przedstawiam link do tabelki z zadłużeniem i deficytem w latach 2010 - 2016.
Jasno z tabelki wynika, że to za Wójta Gacka wzrosło zadłużenie i teraz ono spada.
Podobnie z deficytem cyfry pokazują, że to za Wójta Piątka jesteśmy cały czas na plusie.
Jak, więc można zobaczyć powyższe wpisy nie mają nic wspólnego z prawdą i wprowadzają tylko zamęt w głowach niezorientowanych.
Nie zamierzam więcej tego komentować.
Tu ... kliknij aby zobaczyć tabelkę

Pozdrawiam Mariusz Kawalec.

Ryszard

Cieszę się że podszedł pan do tematu poważnie i swoją odpowiedź udzielił pan w oparciu o konkretne argumenty. Teraz ja chciałbym przedstawić jak sytuacja wygląda z mojej perspektywy


[Obrazek: 8089234a157b0.jpg.html]

Tabelka powstała na podstawie danych z http://www.gminamielec.bip.hsi.pl w zakładce budżet gminy. Rzucają mi się w oczy tutaj następujące kwestie:
- Gacek w 2014 wyszedł na + . W kolejnym roku był realizowany budżet, który został uchwalony za kadencji Gacka (jeśli się mylę to proszę mnie poprawić) i również gmina wyszła na dość duży plus.
- W 2016 według danych dostępnych na bip w budżecie planowane było ponad 2 mln zadłużenie i podobnie sytuacja wyglądać ma w 2017 roku (deficyt na poziomie ponad 3,5 mln złotych)
Nie wiem czy dobrze interpretuję dostępne dane ale jeśli wydaje się więcej niż się ma to powstaje zadłużenie.

Jeszcze jedna kwestia proszę o podanie źródła do tych czterech kolumn z pańskiej tabelki dotyczących zadłużenia o ile jest możliwość.

Link do obrazka : https://zapodaj.net/8089234a157b0.jpg.html bo nie wiem czy się wyświetli ( jeśli się wyświetli to proszę skasować ten post)
Panie „Ryszardzie” widzę, że rozmowa z Panem ma taki sam sens jak i z poprzednim wójtem Gackiem. Argumenty idą swoją drogą, a dyskusja swoją.
Tu jest odpowiedź na wszystkie Pańskie wątpliwości i pytania (proszę do końca wysłuchać): https://www.youtube.com/watch?v=bScHO0R4...t=1h36m53s
Tabelka zawarta tu http://www.wolamielecka.info/index.php?news&nid=833
jest poprawna i nie jest manipulacją tak jak Pańska.
Czy celowo miesza Pan budżet planowany z zrealizowanym?
Myślę, że chce Pan niezorientowanych nabierać na te gry słowne.
Wcześniejszy wójt tak właśnie robił.
Więcej wątpliwości proszę wyjaśniać sobie w UG Mielec, bo ja nie chcę marnować swojego czasu na udowadnianie że białe jest białe i proszę nie liczyć na kolejne moje odpowiedzi w tym tak oczywistym temacie.

Pozdrawiam Mariusz Kawalec

Ryszard

Panie "Kołeczek" napisałem że opieram się na danych które gmina udostępnia na bip więc proszę mi nie sugerować żadnych manipulacji.

Czy manipulacją jest to że głosował pan za budżetem w którym deficyt wynosi ok. 3,5 mln złotych?
Przekierowanie